Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a feladatai egy óvónőnek? ...

Mik a feladatai egy óvónőnek? Mennyire nehéz szakma? Mit csinál egész nap?

Figyelt kérdés

júl. 12. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Gyerekekre vigyaz
júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Felelősségteljes munka, figyelnie, vigyáznia kell a gyerekek testi-lelki épségére, figyelemmel kíséri a fejlődésüket. Megnyugtatja azt, aki fél, szépre-jóra tanítja, szépen, érthetően, hangosan, artikuláltan kell beszélnie. Tudnia kell énekelni, ez elengedhetetlen, felvételi követelmény az óvodapedagógiai szakon.

Szeretnie kell a gyerekeket, ezt a felvételin nem szűrik, és így nem is írják elő, de ha boldog akar lenni valaki ezen a pályán , ne ezt válassza, ha nem szereti a gyerekeket.

Kell hozzá még empátia, szervezőkészség, türelem, következetesség, kedvesség, optimizmus.

Ezeket szülőként írom, nem vagyok óvónő, de van két gyerekem és az óvó nénik szerencsére ilyenek.

Ezúton is minden jót kívánok minden kedves és aranyos óvó néninek.

júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Amiket a 2-es írt, azok mind fontosak, és ha szeretnél többet tudni, linkelek egy munkaköri leírást, ezt olvasd el:


[link]

júl. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jómagam csak annyit fűznék mindehhez hozzá pluszba, ha szereted a gyerekeket, a pszichológiát és mindezt figyelemmel végzed, teszed, akkor élvezetes munkakör tud lenni.


Sok mindenre megtanítanak a gyerekek is.

A normál gyermekektől egészen pl az autizmusig. Nagyon érdekesek.

Szakmabeliként pedig az az ember dolga, hogy helyén tudja kezelni a gyerkőcöket egyénenként is.


A gyermek jövőjét is megpecsételheti az, hogy megfelelően bánnak vele.

Pl nem akarták elhinni a gyerkőcről, hogy ASD-je van. Túl sok tünet illet rá es finoman felvázoltam a szülőknek egy külön beszélgetés folyamán.


Nagyon sok SNI gyermek élete nehéz, főleg úgy hogy bele akarják tuszkolni őket a "normál működésbe".


Jómagam is ebben szenvedtem 30 éven át, amíg bele nem tanulgattam ebbe a szakmába és szembesültem a ténnyel. A tény, amit tagadtam, ám minden egyes tagadáskor csak egyre több élő példa merült fel saját életem jeleneteiből.


Milliószor könnyebb lett volna minden. Pl előbb tanultam volna önszántamból valamit, ami érdekel. Mert nekem nem a normál tanulási módszerek jók, sőt azok gyötrelmesek. Mai napig fizikai undor elfog adott tantárgyaktól.


Számít az, hogy jó ovónő vagy tanár valaki és megértő, gondoskodó a gyermekek felé.


Vannak, akik nem igen veszik komolyan és a kezeik alatt lévő gyermekek szenvednek vagy/és fognak.

júl. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nehez
júl. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja foleg ha a tesitanar olyan rohadt kocsog mint amilyen volt altalanosba

Foldrajzot is tanitotta

Azt mondta hogy aki nem focizik azt megszivatja foldrajzbol

Rohat g***i volt

júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk tanárszakon elég sokan lenézik az óvónőket. Mondjuk nem tudom, milyen alapon. Baromi nehéz hivatás, mégha az egyetemi képzést nem feltétlen olyan nehéz elvégezni, mint a tanárit.
aug. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Foleg hogy a mai gyerekek mar minden szarra allergiásak, aztan egyik meghal mert raszallt egy légy es mehetsz bortonbe
aug. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!