Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Az alábbi súlyos helyzetről...

Az alábbi súlyos helyzetről mit gondoltok?

Figyelt kérdés

A húgom hazajött, és a szobából hallottam, hogy bunkó módon kiabál apámnak. Kimentem, és elsőnek mondtam, hogy nem kéne így beszélnie amire bunkón kezdett beszélni velem, és neki rontottam óvatosan és ordítottam, hogy ne beszéljen a szüleimmel és öcsémmel bántóan. Ugyanúgy folytatta tovább és megtettem újra. Közben öcsém és anyám üvöltött, öcsémre rájött a dühroham, és elkezdtem neki is ordítani, majd megindultam felé. Ekkor megijedt és láttam rajta, hogy fél szegény. (A legjobban őt sajnálom, mert ő volt a legnagyobb elszenvedője az egésznek. Utálom magam.) Torkom szakadtából üvöltöttem. Mondta, hogy nem akar itthon lakni, ki kéne b*szniuk az utcára, dolgozni se megy be holnap, majd kiment felhívni valakit. Időközben kijött apám és az udvarra ment. Kis idő múlva bejött sírva a húgom, és a vécére ment.

Elkezdtem mondani anyámnak és öcsémnek, akik üvöltöttek közben rám, hogy nem akarok rosszat, de egyszerűen elegem van abból hogy mindenki sz*rként kezeli őket, csicskaként kezelik, lelkileg bántják, stb. Mondta anyám, hogy nem kell beleszólnom a dolgaikba, ők megoldják, amire azt válaszoltam, hogy "persze, egyszer sem láttam vagy hallottam az évek alatt, azért vagytok állandóan életkedvtelenek és menekültök itthonról". Tovább folytattam, hogy nincs bajom a húgommal, inkább legyen velem bunkó, mert én eltűröm, és őt is ugyanúgy megvédeném, ha valaki bántaná, illetve ezerszer kértem szépen, évek után csúnyán is, de nem hatott semmit, hónapokkal ezelőtt is figyelmeztettem, hogy hagyja abba, mert betelik a pohár. Hát most telt be.


Anyám és húgom mondta, hogy mélyebbre ástam magam a szemükben. Az erőszak amúgy sem az én területem, de egyszerűen nem tudtam jobbat ennél. (Bár ezt nem nevezném annak, épphogy hozzáértem.) Bár tudom, ő sokkal intenzívebben élhette meg, emiatt is borult ki teljesen és kezdett el sírni.

Öcsém mondata ütött nagyot, amikor azt mondta, hogy "Te mondtad, hogy nem szabad bántani másokat, mert az nem megoldás." Hú de kib*szott nagy sz*r ember vagyok. Nem sokkal utána mondta, hogy "többet ilyen ne legyen, mert tudod mi lesz, megverlek". Ez nem igazán érdekelt, hisz a nyomorult viselkedésemet látva elhiszem, hogy ki lehetett szegény öcsém. Anyámat és apámat is sajnálom, mert alapból sok rohadékkal volt és van körülvéve, régen nagyon sokszor megverték a tesvérei is és a korábbi párja is... ha létezik isten, könyörgök neki tegye boldoggá őket.


Nem tudom senkinek kibeszélni a problémáimat, nincsenek barátaim sem ismerőseim, csak nő az idő haladtával a feszültség bennem. Nem tudok barátkozni, és ezermilliárdnyi problémám van, amire csak rátesz a környezetben lévő sz*r dolgok. Nincs miért élnem, nincs miért küzdenem, nincs miért örömmel hazatérnem, nincs célja az életemnek. Az egész egy telibeb*szott sz*r. Akiket szeretek, utálnak, már-már mondhatni családom sincs, hisz ahogy mondták, ne csodálkozzak, hogy senki nem szól hozzám, nem lesz senkim és a családom is kitagad. Csak élni szeretnék... sosem voltam nagy alkohol fogyasztó, de jól esne most...


Ezzel újra öcsémnek ártottam a legtöbbet, anyámat és apámat jobban stresszeltem. Utálok élni. Kezdem feladni.



Rossz ember lennék? Mit tehetnék, hogy jobbá tegyek... hát mindent?



2023. febr. 27. 10:47
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük az elején (és tekintsünk el a gyalázatos szóismétlésektől, meg a stílus hiányától) . Hugi ordibál apuval, főszereplő egyből nekimegy: Miért nem akarja tudni mi a vita oka? Miért a tesót támadja? Miért ugrik neki hogy ne beszéljen így a szüleivel meg az öccsével mikor a leírás szerint az apjával vitázik? Tök logikátlan reakció és viselkedés. Az óvatosan nekirontottam részt nem is kommentálom, magért beszél amilyen abszurd a gondolat is.


Következő: ha valakinek nekimegyek- mint itt az öcsinek a "főszereplő"- akkor dühös vagyok, nem fogok leállni mert "juj megijedt szegény", főleg hogy a másik is dühöng éppen. És biztosan nem fogok agyalgatni hogy jaj de szar ember vagyok, mert betojt tőlem valaki aki előtte őrjöngött.


"Öcsém mondata ütött nagyot, amikor azt mondta, hogy "Te mondtad, hogy nem szabad bántani másokat, mert az nem megoldás" És ezt hiszti közben vagy után mondta?


"többet ilyen ne legyen, mert tudod mi lesz, megverlek"" Aha, nagyon jó átkötés, mikor az imént még azon pampogott hogy csúnya dolog mást bántani. És erre jön az önsajnáltatás, hogy a főszereplő részéről ez nem gáz, mert ő milyen szar alak. Tipikus mártírkodás, ami kivisz az észből. Gyakorlatilag idiótának állítod be a szereplődet, akinek alap hogy őt bánthassák, miközben az imént még ő volt a faszagyerek aki dühöngve akarta leállítani a balhét.. Döntsd már el milyen jellem a szereplőd.


"Anyámat és apámat is sajnálom, mert alapból sok rohadékkal volt és van körülvéve, régen nagyon sokszor megverték a tesvérei is és a korábbi párja is..." Aha. mindkettőt? Felnőtt ember létükre miért nem tesznek ellene? Miért nincs rendőrségi ügy ha valaki kezet emelt bármelyikre? Mellédumálás.

A "tegye a jó istenke boldoggá "részt megint csak kár kommentálni. Vagy utálok valakit, vagy nem. A hisztérikus szülőkön nem sok szeretnivaló van.


"Nem tudom senkinek kibeszélni a problémáimat, nincsenek barátaim sem ismerőseim" Ez megint miféle marhaság? Talán bezárva él? A legzűrösebb alakok is találnak társaságot. Ami utána jön, meg szimplán önsajnáltató nyavajgás, nem depresszió. Gyakorlatilag egy mondatot sem írtál bele ami elfogadható lenne.


A részletről röviden: Gyakorlatilag zéró információt adtál meg egy aránylag hosszú részben a szereplőidről. Semmit sem tudunk meg a konfliktus okáról, a szereplők jelleméről, céltalan hiszti az egész. Biztosan nem olvasnám tovább. Minden szereplőd kivétel nélkül irritáló, és már megbocsáss- bugyuta. Nem jön át ki mellé kéne állni, kire kéne haragudni, egy katyvasz az egész.

2023. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!