Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Egy kétszínű, megbízhatatlan...

Egy kétszínű, megbízhatatlan embernek beszéltem ki a családom, mert azok is csak bántani tudnak. Mit tegyek? Vajon továbbadja másoknak, amiket elmondtam neki?

Figyelt kérdés

Nagyon mar a bűntudat....onygilkossagon gondolkodom.


Soha nem beszéltem ki az itthoni bajokat, de most valahogy minden kijött belőlem....és pont egy semmirevalo embernek panaszkodtam.


Utál a család emiatt. Mit tegyek? Lesz egyszer még jó?



2022. ápr. 12. 22:34
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
#9 mert azért sokszor lehetett rájuk számítani, és emiatt van bűntudatom:( beteg voltam, azért ápolt anyum meg ilyenek, de úgy érzem, hogy engem szeret a legkevésbé a gyerekei közül, és emiatt voltam olyan sértett, mondtam nagyon alja dolgokat:'(
2022. ápr. 13. 10:50
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne legyél már ilyen szolga... Mondd el nekik hogy érzel őszintén és kész. Az érzéseid validak, nem azért születtél, hogy tűrjél mindig csendben. Tudod, hogy hányszor panaszkodtam a családomról? Egyiket sem bánom, sőt, megmondtam nekik is mindig őszintén.
2022. ápr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha számonkérnek, max. annyit mondjál, hogy sajnálod, hogy pont annak az embernek teregetted ki a családi szennyest. Viszont ettől még úgy gondolod, ahogy mondtad, és tehetnek egy szívességet.
2022. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
80%

"úgy érzem, hogy engem szeret a legkevésbé a gyerekei közül, és emiatt voltam olyan sértett, mondtam nagyon alja dolgokat"


Sértettségből a hátuk mögött nem volt szép, de már nem lehet visszacsinálni. Kérj tőlük elnézést, és magadnak is bocsáss meg.

2022. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
95%
Persze, hogy ápolt, kötelessége, nem dobhatott az utcára. Csak épp mindent elkövet, hogy rosszul érezd magad. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, mérgeznek. Ki kell szabadulnod.
2022. ápr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Miért félsz, illetve mitől félsz pontosabban? Kibeszél, visszamondja? A családodnak, másoknak? Mi lehet a következménye mindennek, mi a legrosszabb, ami történhet? Számon kér a családod? Megszégyenülsz? Mitől félsz, elmondod?
2022. ápr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos senkinek nem lehet szinte semmiről beszélni. :(
2022. ápr. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
#16 a szégyentől... ráadásul akinek elmondtam, az ugyanazon a településen lakik az egyik volt osztálytársammal, akivel nem csíptük egymást. Mondjuk facen se ismerősök, de tiszta paranoiás vagyok, hogy tovább adja a leírtakat másoknak is.
2022. ápr. 16. 13:37
 19/39 anonim ***** válasza:
94%
És ha továbbadja, akkor mi van?
2022. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
88%

Jó, innen próbáld továbbgondolni, hogy akkor mi lesz a következmény. Meg tudsz ezzel birkózni? Próbáld lejátszani a következőket, gyártsd lehetséges párbeszédeket. Kiderülhet, nem is olyan szörnyű, mint amennyire félsz. Latolgass esélyeket. Ha pedig ez a racionalizálás még erősít is a félelmeiden, akkor onnan folytasd a továbbgondolás, hogy mi lehet a helyzet feloldása. Remélem, nem az öngyilkosság. Valamerre biztos el tudsz mozdulni.


Mi a szégyen oka? Ezt ki tudod bontani?


Van olyan érdekes az egész sztori másoknak, hogy erről beszéljenek szerinted? Már hogy attól félsz, hogy az osztálytársaid kidumálják.

2022. ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!