Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy anyám 30+...

Normális hogy anyám 30+ évesen is úgy kezel, mint egy rossz gyereket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban is, és most is, hogy már én magam is anya vagyok. Beszól ilyeneket, hogy pl. -most megtogatttuk őt pár napra és estére lett kész a mosás a kislányom ruháival, (mert későn értünk haza, plusz leállt a mosogépe és csak késöbb vettem észre, hogy ez vsz. nem a program része...), a szárító pedig csak az ő szobájában fér el - gyorsan beszaladtam kiteregetni, hogy holnapra megszáradjon... "Ezt fejezd be hogy ilyen későn bejárkálsz." (Sose!járjáltam be ezt kivéve), majd kifelé menet mondtam jó éjt, erre: "Jó éjt. Jó éjszakát. Ja, jó éjszakát, megcsináltad nekem a jó éjszakát." Hozzá teszem, csak tv-t nézett, hozzá sem szóltam közben, 10 óra még nem volt, fél 11-ig még tévézett, tehát aludni sem akart.

Wc-re elmegyek (megyünk), "Jaj már megint?" -nem tudom, pi.siljünk be vagy tartsuk vissza?

Felvágok egy fél banánt a gyereknek, rögtön meg kell jegyeznie: "megbontottál egy banánt?!"

És még sorolhatnám. Ehhez jön még az idösebb kori nagyothallás, értelmi belassulás. Most látogatóba jöttünk, messze lakunk, pár napot maradunk még, mert ez lett megbeszélve. Sokat lenyelek, vagy odébb megyek, de van, amit nem tűrök. Ha visszaszólok akkor meg sértődés.

Nem tudom, hogy kezeljem, nem akarok haragot sem.


2019. júl. 9. 22:55
1 2
 11/14 anonim válasza:
100%
Igen, "normális". Én jóval idősebb vagyok nálad, de mai napig megjegyzéseket kapok a nagyszülő korú rokonaimtól, rájuk kell hagyni, bár nekem is nehezen megy.
2019. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A nagyapám 89 éves, de már évekkel ezelőtt is úgy volt, hogy csak "sátoros ünnepekkor" mentünk hozzá, és akkor is csak pár órára, aztán jöttünk is el. Néha felhívom, de azt sem túl gyakran, már azt is nehezen viseli, és ha hívom, akkor is csak pár szót váltunk. Neki ez így elég már ennyi idősen. Jár hozzá a gondozó meg a bejárónő, elég társaság neki, plusz anyám (a lánya) megy minden héten 1x és visz neki hétvégére kaját, kicsit dumálnak, jön is el. Egy ilyen öreg embernek már teher, hogyha sokáig oda kell figyelnie, vagy nem lehet egyedül, esetleg például vizelettartási problémái vannak, és nem akar "beégni" a gyerekei, unokái előtt. Szerintem se aludjatok ott máskor, csak látogassátok. Akkor megsértődne vajon? Belátja, hogy ő már nem bírja ezt?
2019. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én tuti valami motelt keresnék a környéken, őt meg csak néhány órára meglátogatnám. Szerintem “sok” vagytok neki napokig.
2019. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem szívesen vagyok itt, de az unokája miatt jövünk leginkább. A kislányom szeretett vilna még maradni.

A látogatással az a baj, hogy ha csak aznapra jönnénk, az nagyon fárasztó lenne gyerkőcnek, a korai kelés és a 2*2 (ha megállunk közben 2,5) órás út miatt. A szállodával vagy panzióval még lehet megpróbálkozunk, de én ezt akkor is kicsit gáznak érzem, mikor itt egy üres szoba, plusz ketten maradtunk most csak (tehát nem kell ffit sem kerülgetnie). Nem érzem azt, hogy sok vizet zavarnánk, inkább ő az, aki állandóan mindenbe beleszól, belelép (ma szedném ki a gyerek ebédjét, beáll mellém fél lépésnyire: na, milyen, megkostoltad már, mennyit adtak? - mert ő nem főz, nem is tud, 1x láttam főzni ilyen félig por kaját. 60 elmúlt... de én sem főzhetek nála, mert juj, kaja szag lesz a lakásban)

A többi rokon is biztosan megrökönyödne, miért nem anyámnál szállunk meg, lehet piszkálnák is, hogy "na a lányod nem bír elviselni" - szóval bonyolult...

Max tényleg nem jövünk. De augusztusban még akartam jönni egy helyi esemény miatt, de ezek után nem, plusz célzott is rá, hogy ne. (Meg a gyerek előtt mondta, hogy alig várja, hogy már elmenjünk - szerencsére ő ezt még annyira talán nem érti.)

Csak évente 2-3x ő is jön hozzánk és ugyanazt csinálja nálunk is, mint itt. Na az megint egy patt helyzett, én végképp nem küldjetem az anyámat szállodába. Szerintem ott is mindenkit ötletbe kergetne.

Ehh.... random kiöntöttem a gondolatokat, köszi aki elolvasta ás válaszolt.

2019. júl. 10. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!