Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális hogy anyám 30+...

Normális hogy anyám 30+ évesen is úgy kezel, mint egy rossz gyereket?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban is, és most is, hogy már én magam is anya vagyok. Beszól ilyeneket, hogy pl. -most megtogatttuk őt pár napra és estére lett kész a mosás a kislányom ruháival, (mert későn értünk haza, plusz leállt a mosogépe és csak késöbb vettem észre, hogy ez vsz. nem a program része...), a szárító pedig csak az ő szobájában fér el - gyorsan beszaladtam kiteregetni, hogy holnapra megszáradjon... "Ezt fejezd be hogy ilyen későn bejárkálsz." (Sose!járjáltam be ezt kivéve), majd kifelé menet mondtam jó éjt, erre: "Jó éjt. Jó éjszakát. Ja, jó éjszakát, megcsináltad nekem a jó éjszakát." Hozzá teszem, csak tv-t nézett, hozzá sem szóltam közben, 10 óra még nem volt, fél 11-ig még tévézett, tehát aludni sem akart.

Wc-re elmegyek (megyünk), "Jaj már megint?" -nem tudom, pi.siljünk be vagy tartsuk vissza?

Felvágok egy fél banánt a gyereknek, rögtön meg kell jegyeznie: "megbontottál egy banánt?!"

És még sorolhatnám. Ehhez jön még az idösebb kori nagyothallás, értelmi belassulás. Most látogatóba jöttünk, messze lakunk, pár napot maradunk még, mert ez lett megbeszélve. Sokat lenyelek, vagy odébb megyek, de van, amit nem tűrök. Ha visszaszólok akkor meg sértődés.

Nem tudom, hogy kezeljem, nem akarok haragot sem.


2019. júl. 9. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Költözzetek el. Vagy ha tiétek a ház, tegyétek ki.
2019. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell menni többször!
2019. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért, szerinted normális? Nem, természetesen nem az. Ha engem ennyit vegzálna az anyám, leshetné, hogy mikor mennék haza. Te mazochista vagy, kérdező?
2019. júl. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3 Nem az, de gyakorin sosem lehet tudni... nem vagyok mazochista, de mégis az anyám, inkább a kérdésem az, hogyan lehetne átvészelni, vagy rajta változtatni?


#2 évente 1-2 alkalommal jövünk, ennél is kevesebbszer? Más rokonok is vannak itt, akik viszont kíváncsiak ránk, örömmel és normálisan fogadnak. Viszont ha náluk szállnánk meg, nyilván utána szóba sem állna velünk anyám.


#1 nem lakunk együtt

2019. júl. 9. 23:25
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Mondd el Neki, hogy neked ez nem esik Jól, légyen szíves toleránsabb lenni évi 2x pár napig. Elmondod, hogy tisztában vagy Vele, hogy felborul a napirendje mindenkinek (Nektek is!) De ha ennyire kényelmetlen Neki, és nem tud toleránsabb lenni akkor mondja meg és legközelebb nem ott szálltok meg. Még kell beszélni, így senkinek sem jó.
2019. júl. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
*Meg kell beszélni....
2019. júl. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%
Kit érdekel ez a hiszti szerinted?
2019. júl. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Miért csodálkozol ? Nem éltek együtt, ritkán találkoztok, az ő számára ez kizökkenés a megszokott napi ritmusából, sőt esetenként nyilván "zavaró" is, hogyan másként reagáljon, pláne, ha az időskori leépülés bizonyos tünetei is észrevehetők nála.
2019. júl. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Ha ennyire nem lát titeket szivesen minek jössz el hozzá?
2019. júl. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress szállást máshol. Ha megkérdezi, miért, mondd meg neki ,hogy úgy vetted észre a viselkedésén, hogy terhes neki az a pár nap, nem akarjátok zavarni, így mindenkinek jobb lesz.

Megsértődik? És?

Ha egyszer így viselkedik, akkor mit vár? Menjetek át hozzá egy fél délutánra, aztán kész.

Házsártos nagyon, ezt maximum úgy tudod kezelni, hogy nem mész hozzá lakni pár napra sem, ha szerencséd van, észreveszi magát és visszavesz, de amúgy kinek hiányzik az az érzés, hogy púp a háton Nekem biztos nem hiányozna,mennék oda, ahol nyugtom van.

2019. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!