Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám felkeresni...

SzaszLexy kérdése:

Hogyan tudnám felkeresni édesapámat? Jelenleg 20 éves leszek, most hó végén és eddig nem volt lehetőségem találkozni vele és szeretném megismerni.

Figyelt kérdés

Édesanyám csak a legalapvetőbb dolgokat mondta el nekem (teljes név, foglalkozás, szemszín, nagyjából magasság).

2000-ben édesapám vezetéknevét kaptam meg, addig édesanyám nevén voltam. Gyermektartást nem fizetett utánam soha elvileg édesanyám kérésére.

A gond az, hogy nem tudom hogyan szakítottak és váltak el egymástól (nem voltam házasok). Így nem tudom hogy helyes lenne e így lassan 20 év távlatából felbolygatnom az életét hiszen elvileg akkoriban volt felesége és nem tudom, hogy elmondta e annak a hölgynek a félrelépését. Érdekel, hogy milyen ember lehet és hogy mennyire hasonlítok rá, viszont azt sem szeretném, hogy miattam menjen esetleg tönkre a kapcsolata. Nincs tudomásom arról, hogy valaha is érdeklődött volna utánam viszont arról van, hogy anno a nevére vett és nem mondott le rólam.


Édesanyámat nem kérdezhetem meg, hiszen lassan 2 éve nem beszélek vele. (Egyéb családi okok miatt)



2019. jún. 15. 16:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Gondolhatod milyen ember lehet, ha Édesanyáddal csalta a feleségét. Én ilyen esetben azt a nőt is elítélem, aki egy nős emberrel kavar, de lehet, hogy Anyukád csak fiatal volt, naiv és Őt is csak egy megvezetett ember volt a történetben. Vannak férfiak, akik úgy cserkésznek be fiatal lányokat, hogy azt mondják, függetlenek vagy elválnak.

Én más szemszögből tudom Neked megvilágítani a dolgot, mivel egy házasságban született gyerek voltam. Anyámat a terhessége alatt csalta az "apám". Úgy viselkedett Anyámmal, hogy kiprovokálja a válást. Azután felénk sem nézett. Se karácsonyra, se születésnapra, se névnapra nem kaptunk tőle semmit. Az ilyet csak idézőjelben tudom apának nevezni, mert csupán spermadonor. Már Hamurappi idején is annak az embernek vágták ki a nyelvét, aki annak a férfinak mondta, hogy "Nem vagy az apám!", aki felnevelte.". Édesnek pedig akkor édes, ha becukrozzák, vagy bemézezik. Nos, mivel Én frigyből születtem, sajnos, a nemzőm nevét aggatta rám 36 évvel ezelőtt a törvény, de tervezem, hogy az Anyámét veszem fel. Már 20 évvel ezelőtt is gondoltam erre, de az anyai Nagyszüleim ellenezték, mert hithű katolikus emberek voltak. Sőt amikor 23 éves voltam, azt akarták, hogy meghívjam a diplomaosztómra, mert tartásdíjat fizetett, meg azt mondogatták, hogy meg kellene köszönnöm és hálásnak lennem, hogy nem mondott le róla. Én azonban megmondtam, hogy ha nem volt rám kíváncsi több, mint 20 évig, akkor Én sem vagyok őrá. Az ilyen gerinctelen alaknak viszont szeretnék az egész lényétől megszabadulni. Ha valaki nem akar gyereket, még mindig olcsóbb a kondom, mint a tartásdíj. Inkább ne legyen valakinek mint otthagyja.

Szerintem ha Anyud rendesen felnevelt, inkább Vele próbálj meg kibékülni és ne olyan szekér után fuss, ami valószínűleg nem vesz fel.

2019. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A gond csak az hogy anyum részéről a dolgokat nem nevezném nevelésnek, mert inkább a nagymamám és a nagypapám nevelt fel. Nem hiába költöztem el anyumtól és a párjától szinte azonnal amint betöltöttem a 18 életévemet.
2019. jún. 15. 17:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!