Egyetemista gyerekednek mennyi a havi költségvetése? Mennyivel segítesz, mit fizetsz neki? Mit áll ő saját maga? Könnyen kijöttök így a pénzből?
Érdeklődni szeretnék, mert szóba jött nemrég családon belül, hogy "mennyibe vagyok" a szüleimnek, mióta egyetemre járok. Többek szerinte ez rengeteg pénz, de az ismerőseim között azt látom, hogy nem kerülök többe az átlagnál. De nyilván a huszadik együtt bulizós barátnőmnek nem tudom az anyagi dolgait, szóval itt a legközelebbi 3-4 barátnőmre gondolok csak.
Szóval az érdekelne, hogy ahol támogatják még az egyetemista gyerekeket a szülők, azok hogyan/mennyivel teszik ezt. Nem szeretném, ha átmenne vitába a kommentszekció, és szeretném kérni, hogy mellőzzük azt, hogy "én bezzeg 3 műszak mellett végeztem el az orvosit és mellette gyereket neveltem", és hogy mindenki mennyire lusta, akit támogatnak. Nem ez a kérdés lényege.
Összeget nem írok, mert annyira régen volt, hogy az már nem releváns. De: a kollégium díját megkaptam, és még kb annyit, amiből kijött a heti/havi menza, szóval az ebéd. Nyaranta a Balatonnál dolgoztam, jó pénzért, amit félretettem, abból ment év közben a zsebpénz, amit személyes szükségletekre költhettem (tisztálkodó szerek, ruhák, stb). A tankönyekhez-jegyzetekhez hozzájárultak, a szórakozást magamnak kellett állnom.
Ha nagyon égett a ház, akkor nyilván segítettek, nem is kellett visszaadnom, de ezzel az anyagi segítséggel nem is éltem vissza.
Nem éltem nagy lábon egyetemistaként, de azért jutott egy kis szórakozásra is mindig. Nyilván lehetett volna többet is költeni, de nem futotta :)
Én sem fogok összeget írni, mert bár most vagyok egyetemista, nem Magyarországon tanulok, úgyhogy az itteni árak köszönőviszonyban sincsenek az otthonival.
De fizetik a tandíjamat, a lakbéremet, és adnak valamennyi pénzt megélhetési költségre, de az csak nagyon szűkösen lenne elég, tápláló, egészséges étkezésre már nem, bulizásra, bármilyen élvezeti cikkre meg pláne nem.
Ezért aztán dolgozom mellette, a keresetem egy részét megélhetésre fordítom, a maradékot meg félreteszem hogy ha lediplomáztam, ne üres zsebbel álljak ott, hanem legyen pénzem elindulni valamerre.
Első évben havi 20 000 Ft-ot kaptam. Duális képzésben voltam, tehát még 80-100 000 Ft ösztöndíjat kaptam a gyakorlati helyemtől, mellé a szociális ösztöndíj 15 000 Ft, illetve eddig kétszer kaptam tanulmányi ösztöndíjat, 20 000 Ft körül (ez esetben nem otthonról nem kértem semmi pénzt). Ilyenkor kollégista voltam, ami havi 16 000 Ft volt. Úgyhogy én 100-120 000 Ft-ba kerültem, magamnak :)
Most még többe, mert albérletben élek párommal, én suli mellett gyakornoki diákmunkát végzek, együtt kb 300-350 000 Ft/hó. Hó végére ez is ugyan úgy elmegy (100 000 Ft az albérlet rezsivel), de ez már egy másik történet. :)
Én is egyetemista vagyok. A szüleim havi 45 ezret utalnak, és emellett kb. kéthetente, amikor otthon vagyok felpakolnak, plusz az alap szükséges ruhadarabokat is kifizetik. Általában a nagyobb szükséges kiadások árát (pl. szemüveg) is odaadják.
Kollégista vagyok, plusz nekem a hazautazás sem költség, szóval ezekre viszonylag kevés megy el, főleg mindennapos használati dolgokra, kajára költök.
Emellett még ösztöndíjat kapok és dolgozom is részmunkaidőben, abból a pénzből teszek félre hosszútávra, vagy pl. nyaralásra, szórakozásra.
Koleszt az ösztöndíjamból fizetem, minden héten hazajárok 10.000 Ft a bérletem ezen felül általában havi 10.000 Ft-ot kapok amit arra osztok be amire akarok. Vizsgaidőszakban szoktam dolgozni, illetve a nyári munkáimból próbálok mindig félrerakni.
Így azt lehet mondani hogy havi szinten kb. 50-60.000 Ft-ot kapok a szüleimtől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!