Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezt a szüleim...

Szerintetek ezt a szüleim rosszul csinálják, vagy megérdemlem?

Figyelt kérdés
Kaptam 2 nap alatt 2 szaktanárit, de ez a 2 előtt még soha nem kaptam egyet sem. A szüleim nagyon mérgesek voltak és eltiltottak a hobbimtól. Apukám azt mondta látni sem akar, bárcsak ne lennék. Megérdemlem? Vagy ha tudtok más büntetést írjátok le.

2019. márc. 1. 07:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De én ezt soha nemfogom megérteni, hogy ha eltiltanak a hobbimtól akkor tanulni fogok meg jobban fogok viselkedni?! Ettől inkább csak ideges leszek, szülők ti hogy vagytok ezzel?
2019. márc. 1. 11:34
 12/18 anonim ***** válasza:
10%

Az én gyerekemet sose kellett eltiltani a hobbijától, mert tanult rendesen, és képes volt normálisan megnyilvánulni a tanáraival szemben. A mai kis görcsök nem tudom mit képzelnek magukról, amilyen hangnemet meg nem engednek maguknak. Nem kell mindenkit szeretni, a lányom se, sőt én se, meg szerintem senki se szerette az összes tanárát, sőt biztos volt olyan, amelyiket ki nem állhatta, de ettől még tudni kell viselkedni.

Ha meg nem tanulsz öcsi, nem a tanároddal cseszel ki, meg nem is apáddal, csak magaddal.

2019. márc. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
De nekem nem azzal van a bajom, hogy megharagudott, mert ez természetes dolog. Én csak azt nem értem, ha eltilt attól amit szeretek, jobban fogok viselkedni? Nyilvánvalóan már jobban fogok figyelni, hogy hogyan viselkedem, de nemhiszem, hogy ez lenne a legmegfelelőbb módszer.
2019. márc. 1. 14:33
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

Az eltiltás jogos lehet, mert nem érzed a határaid. Az ülésrend figyelmen kívül hagyásával felrúgtad a szabályokat. Ha más ült a helyeden, őt is elő kellett, hogy vegyék ezért. Ha neki nem szóltak, neked kellett volna jelezned, hogy engedjen oda. Talán kis dolognak tűnik, de később nem lesz az.

A beszólásra meg semmi alapod akkor sem, ha igazságosnak érzed. Egyenrangúval kezdj el kötekedni és akkor egyenlő elbánásra számíthatsz. Ha a felettesed veszed elő, aki a tanár minden helyzetben, akkor használni fogja a hatalmát, mert azért kapta a jogait. Ha azt hiszed, hogy összefogtak ellened, szinte biztosan tévedsz, csak úgy nem folytathatnak bosszú hadjáratot ellened. Szóval nézz magadba és lásd át a rendszert, mielőtt lázadni kezdesz.

2019. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem tilt el, akkor jobban fogsz viselkedni? Dehogy fogsz. Lehet hogy így se fogsz, de az nem megoldás, hogy mindent rád hagynak. Eddig nem sikerült megnevelni, szemtelen takony lettél, legalább most már próbálkoznak.
2019. márc. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért célravezető ez a módszer, mert ez olyasmi, ami közvetetten ugyan, de motivál.
2019. márc. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem rosszul csinálták. Az jogos, hogy komolyan kezelik a szaktanárit, de az nem, hogy nem beszélik meg veled, hogy miért történt, és hogy apád ilyen érzelmi alapon reagált. Én alaposan megbeszélném vele, meghallgatnám, mérlegelném, hogy mennyire volt jogos. (Nyilván nemcsak a gyerek verziója alapján, bár ha elismerné, hogy hibázott, akkor nem nyomozgatnék tovább, nem járnék a tanár nyakára, stb.) Megelégednék annyival, hogy megígéri, máskor figyel arra, hogy ne hibázzon. Megkérdezném, hogy szerinte érdemel-e valamilyen büntetést, és olyan büntetést kapna, amilyent javasol magának. Persze csak akkor, ha valami olyasmit találna ki, ami hasznos. Pl. házimunka, ilyesmi. A hobbijától nem tiltanám el, azzal töltődik fel. Max., ha számítógépes játékozás a hobbija, akkor korlátoznám az időtartamot, de azt nem büntetésként, hanem alapból is.
2019. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
Max megutálod őket,főleg apádat,nagyon szerethetnek otthon..
2019. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!