Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezt a szüleim...

Szerintetek ezt a szüleim rosszul csinálják, vagy megérdemlem?

Figyelt kérdés
Kaptam 2 nap alatt 2 szaktanárit, de ez a 2 előtt még soha nem kaptam egyet sem. A szüleim nagyon mérgesek voltak és eltiltottak a hobbimtól. Apukám azt mondta látni sem akar, bárcsak ne lennék. Megérdemlem? Vagy ha tudtok más büntetést írjátok le.

2019. márc. 1. 07:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Túlreagálják. Egyáltalán te voltál a hibás? Lehetsz áldozat is. Ezt inkább meg kéne beszélniük veled, hogy egész pontosan mi történt, miért történt és ha valóban te vagy a hibás, akkor segíteni hogy változz. Aztán ha ez nem megy jöhet a bünti. De én túl korainak érzem. Apád megnyilvánulása pedig elég gáz...
2019. márc. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Miért kaptad?
2019. márc. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Hogy miért kaptad, nagyon nem mindegy.

Apád nyilván nem gondolta komolyan, de így sem kellett volna kicsúsznia a száján.

Hogy megbüntettek, azt megérdemled, de azt sem írod, mennyi időre szól az eltiltás - egy rövidebb eltiltás a hobbidtól szerintem egy korrekt büntetés (persze, tudni kellene a körülményeket)

2019. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom nem azért kaptad őket, mert felkészülten jársz órára, ott pedig csillogó szemmel, a többiek zavarása nélkül szívod magadba a tudást.
2019. márc. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Konkrétum nélkül nem kapsz értelmes választ.

De írok egyet én. Osztálytársam elkezdett boxolni. Kicsit elszállt magától. Aztán egyszer szünetben eltörte egy két évvel kisebb gyerek orrát és az arccsontját, mert szerinte szemtelen volt.

Ő igazgatóit kapott. Jó nagy balhé lett. Az apja soha többé nem engedte edzésre.

Az például jogos volt.

2019. márc. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Építsétek újra a családi kapcsolatot, kérd meg apádat, segítsen neked a tanulásban.
2019. márc. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Megérdemled. Szaktanárit nem osztogatnak ingyen, gondolom kiérdemelted. Mit vártál otthon? Buksisimit?
2019. márc. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

4. Hagyjuk már ezt :D Én mindig is maagamnak való voltam, az iskolában szünetekben mindig olvastam vagy kifestőztem, rajzoltam, stb. Ezzel szemben az osztálytársaim már akkor őrjöngtek, ha a tanárnak 2 percre ki kellett mennie valhová. És volt, hogy ott hagyott minket egy szünet erejéig, majd mire becsengőkor visszajött, mindenki ordibált, rohangált a teremben, stb., csak én ültem egyedül a helyemen és olvastam egy könyvet, erre közölte, hogy kollektíven, engem is beleértve mindenki kap egy osztályfőnökit, mert így vártuk..

Felsőben megint kaptam egy osztályfőnökit, mert osztálykiránduláson elmentünk egy múzeumba azt hiszem és a vendégkönyvbe valaki beírta, hogy "<az egyik osztálytársam neve> egy qrva" és nem tudtuk meg, ki írta, ezért megint mindenki kapott...

Ja és nálunk általánosban a 3., 15 perces szüneten MINDIG (még -30°-ban, hóesésben vagy szakadó esőben is) ki kellett menni az udvarra, na emiatt is kaptam pár szaktanárit, mert el mertem menni wc-re és volt, hogy bejött a felügyelőtanár a mosdóba is és látta, hogy épp megyek be pl. egy fülkébe és azt állította, csak el akarok bújni a budiban, mert nem akarok kimenni (páran megcsinálták ezt)..

Meg persze középsuliban is rengeteg szaktanárit kaptam amiatt, hogy a félévi lezárásokra elfelejtettem az E-naplóból átmásolni a jegyeimet az ellenőrzőmbe és az osztályfőnökünk közölte, hogy akinek akár csak 1 db jegyet is neki kell beírnia, az gazdagodik egy szaktanárival is. Akkor is pár ember kivételével mindenki kapott szaktanárit..

Szóval nem feltétlenül kell hülyének lenni ahhoz, hogy szaktanárikat meg osztályfőnökiket zsebelj be..Simán lehet, hogy a kérdezőnek is ilyen f4szságok miatt írták be..

2019. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Az első szaktanárimat azért kaptam, mert az osztályfőnöknek kiszabott egy ülésrendet és mindenkinek ott kell ülni ahova ő mondja. És én az egyik órán nem a helyemen ültem, mert ült ott valaki.

A másodikat azért kaptam mert szemtelen voltam a tanárral. Ami teljesen jogos volt, azt kivéve, hogy a két tanár férj és feleség és eldöntötték, hogy mindketten beírnak egyet.

2019. márc. 1. 09:50
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Ez erősen túlreagálás, hogy ilyeneket mond az apád bárcsak ne lennél. Nekem soha nem mondtak ilyet. Én kaptam egyszer egy nagy pofont édesanyámtól mert nagyon lerontottam a jegyeimet és sz*rtam vele a tanulásba. És már minden mást megprobalt, kérlelt, könyörgött hogy tanuljak, van eszem, csak lusta voltam. Aztán mikor már nagyon belefaradt a sok könyörgésbe és otthon apámmal is veszekedett a jegyeim miatt, kaptam egy pofont. Nem ütött meg előtte se, azóta se, felnőtt vagyok, azóta én is szülő, és így sok év távlatából is úgy látom bizony megérdemeltem akkor azt a pofont. De soha nem mondtak ilyen dolgokat nekem a szüleim, hogy bárcsak ne lennék. Ennél még az a pofon is jobb volt.
2019. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!