Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok milyen a családi...

Nálatok milyen a családi helyzet? Nálunk nem vmi fényes, több lenn.

Figyelt kérdés

Tehát már régóta házasok (20 éve is van), és egyáltalán nem szerelemből jöttek össze - anyám már akk is magának való, beképzelt lány volt, mindenkit elutasított, nem járt sehova ahol ismerkedne. Úgy ismerkedtek meg, hogy 1x ment hazafelé aztán hirtelen nagy esőzés lett, aztán a majdani apám pont arra járt, aztán esernyőjével "megmentette". Ekkor már anyám 25 éves volt, akkoriban ez már kb vénlányszintnek felelt meg, és ezután "összejöttek" mert csak.

Szóval, akk a családi helyzet: apám papucs, csendes, nem szereti a veszekedést, anyám pont az ellenkezője: vérmes, sz*rkavaró, hirtelen haragú, büszke. Emiatt apám sokszor mikor hazajön vhonnan, nem megy fel, hanem inkább kinn csinál vmit nehogy veszekedés legyen. De sokszor ül lenn az anyjánál is (együtt lakunk vele), és őneki a parancsait követi: hozd ezt ide, tedd azt oda stb. Emiatt is anyám kapcsolata vele katasztrófális, egyik sem könnyű eset, egyik sem keresi a másik társaságát még karácsonykor sem. Én ebben nőttem fel, mindennap veszekedés, acsarkodás, s velem nem foglalkozott a kutya sem. Apám ahogy mondtam lenn ült, vagy máshol, anyám meg a sorozatokat nézte a tévében, soha nem volt együtt tanulás, kikérdezés, esti mese, semmi. Még járni is a másik nagymamámnál tanultam meg. Majd mindennap veszekedés, kiabálás, emiatt egy hallgatag, depressziós, kiégett ember lettem, pedig kiskoromban még életvidám voltam. Iskolában sem jól tanultam az otthoni helyzet miatt, ezért nem is kerültem jó középsuliba, se egyetemre. Emiatt is nincs jelenleg se munkám, se barátnőm. Egy idegroncs, kiégett, megkeseredett ember vagyok, akit semmi sem érdekel már.

Tehát nagyon is számít hova születik az ember, milyenek a szülei, milyen nevelést kap, mert ha én normális szülőkhöz kerülök, ahol normális életet élhettem volna, nem ott lennék, ahol most vagyok...



2019. jan. 3. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Képzeld én agressziv alkoholistákhoz születtem,mégis lett munkám férjem,az számit hogy hogyan állsz hozzá a dolgokhoz,nem lehet mindig másokra háritani.

40N

2019. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nagyon sajnálom ami veled történt!Nálunk is hasonlo a helyzet csak itt a szülők 7éves koromban elvàltak azóta 3an apámmal élünk aki egy agresszív alkoholista ember .Emiatt sajnos én is sokszor depressziós vagyok ,a tanulmányi eredményeim se túl jók ,de szeretnék ezen változtatni hiszen előttem még előttem az élet ,mit javasolsz ,hogy ne kövesemm el ugyan azt a hibát mint te? Ui :mégegyszer nagyon sajnálom ami veled történt . :(
2019. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nem számít, hogy hova születik az ember?


Én is még csak huszonéves vagyok, de már most meg tudom cáfolni ezt az állítást egy csomó példával.


Általánosban volt egy osztálytársam, akinek a szülei szétmentek, alkoholisták voltak, ő az apjával maradt és kb egy putriban éltek. Alapvetően egy rendes, jószívű fiú volt, de az apja verte és egyáltalán nem mutatott neki jó példát, nem is nagyon tanult és butácska is volt, ezért mára már több betöréses lopást követett el, drogozik és két gyereke is van.

Gimiben egy hasonló fiú osztálytársam volt, azzal a különbséggel, hogy ott együtt voltak a szülők és egy hatalmas polgári lakásban laktak Budán tele mindenféle műtárggyal. A fiú most egyetemre jár, ahova az apja miatt került be és a későbbiekben esélyes, hogy továbbviszi a családi vállalkozást.


Nagyon fontos a megfelelő környezet. Egy támogató, vagy legalábbis egy felfelé hajtó közegben az embernek kb nincs más választása, mint csinálni, csinálni, csinálni és ha ezt a szülők pár magántanárral még megtámogatják, akkor biztos a siker.

2019. jan. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen, minket is jól "megáldott" a család, évekig dolgoztam pszichoterápián magamon, hogy kijöjjek belőle. Viszont megérte, még akkor is, ha a gyerekkorom odalett és a felnőttkorom se indult jól.
2019. jan. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

NÉzd:


apád semmivel sem különb anyádnál, gondolom, senki nem tartotta a fejéhez a pisztolyt, hogy vegye el.


Abból ,hogy egymás között nincs intim, szerelmi kapcsolatuk, még nem következik egyenesen, hogy veled nem foglalkoztak, tehát ez két külön probléma, és igazából ez utóbbi az, amihez neked igazán közöd van.


Nyilván nem léleképítő mindennapos veszekedést hallani, de még ez is sokféle lehet: mi is összekapunk néhanapján, de a gyerekek lecsendesedni és perceken belül kibékülni is látnak minket - ebből is tanulnak, például azt, hogy a házasság nem rózsaszín ködfelhő, hanem rendkívül összetett kötelék, és nem az összezördülések száma a leglényegesebb fokmérő, hanem hogy van-e szeretet, ami összetart a nézeteltérések mellett is.


Nem tudom, hány éves vagy, de nézz szembe azzal, hogy egy ponton túl már te vagy felelős a saját sorsodért. A hozott sebeket fel kell dolgoznod - a te felelősséged, hogy ehhez segítséget kérj szakembertől - , közben és ezután pedig abba kell hagyni a kesergést azon, hogy neked ilyen család jutott, és kezedbe kell venned a sorsodat. A depresszió, a keserűség kezelhető. Új anyát-apát nem fogsz kapni, de nem is kell.


Barátnőd és munkád akkor lesz, ha rendbe teszed magad. Neked kell, más nem teheti meg helyetted.


Viszont: ha nem veszed a fáradságot arra, hogy pszichológushoz vagy pszichiáterhez fordulj és csak ülsz az önsajnálatban, és a szüleidet hibáztatod azért, mert nincs munkád és kapcsolatod, akkor hiába vársz együttérzésre ez egy felnőttől - gondolom, az vagy, ha már dolgoznod kéne - inkább visszatetsző.

2019. jan. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját példámon tudom, hogy bizonyos mértékben számít (főleg anyagiakban), hogy hova születsz. A nagy részét viszont az egyéni célok és hozzáállás határozza meg.

Szegény családba születtem, alkoholista apával, idegbeteg anyával. Anyánk rendszeresen rajtunk vezette le a feszkót, ütött vágott minket. Sokszor vonatban aludtunk, az utcán csöveztünk éjjelente, mert az volt a mániája, hogy otthon nekünk nem jó. Végignéztem, ahogy anyám megkéseli az apám, mindezeket még 6 éves korom előtt. A osztálytársaim mind tehetősebbek voltak nálam, nekem még egy biciklim sem volt.


Ehhez képest most hol tartok? Kitűnő bizonyítvány gimiben, kitűnő érettségi, azóta diploma, jogosítvány, önálló életem van, barátnőm, jól fizető állásom, sporteredményeim, tv-s szereplésem.


Aki ki akar törni, ki tud.

2019. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem túl jó a helyzet, bár anyagi problémáink nincsenek, de mindenkinek rossz a kapcsolata mindenkivel. Én próbálom elkerülni a veszekedéseket, de a többiek állandóan veszekednek egymással. Anyám elképesztően frusztrált, ő is gyakran generál konfliktust, mindig minden baja van, soha semmi nem jó neki. A húgom szintén veszekedős, gyakran azt kell hallgatnom, hogy anyámmal ordibálnak egymással. Olyan hisztiket levág gyakran, hogy egyértelműen látszik rajta, hogy nem teljesen épelméjű. Volt, hogy megfenyegetett azzal, hogy megöl. Apám is elég indulatos, bár rajta látom, hogy a maga módján azért igyekszik kerülni a konfliktust, de sokszor mégis elkapatja magát, beszólogat, neki is mindig baja van az egész világgal, és mindig mindenki hülye, csak ő nem. És ez csak a jelenlegi helyzet, azt le sem írtam, hogy gyerekkoromban milyenek voltak, miket csináltak...Mikor gimibe kerültem pár éve, kolis lettem, mert nem bírtam itthon cérnával. Ott jól is érzem magam, de ha haza kell jönnöm, az kínszenvedés. Mások alig várják ott, hogy szünet legyen, mehessenek haza, ilyesmik, én meg alig várom, hogy a szünetnek vége legyen, és mehessek vasárnap koleszba. Gimi után külföldön tervezek tanulni, amit igazából már nagyon várok. A húgommal teljesen meg fogom szakítani a kapcsolatot, a szüleimmel pedig csak azért nem, mert igaz, hogy nem szeretnek engem, és én sem őket (senki nem szeret nálunk senkit, legfeljebb azt hazudják maguknak), de anyagilag mindig is támogattak, amiben tudtak, emiatt hálás vagyok nekik, akármilyenek is.
2019. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyám egy borderline elmebeteg alkoholista volt, apám pedig csak simán alkoholista. Gyerekként mindennapos volt a bántalmazás otthon, testileg, lelkileg egyaránt, estig sorolhatnám azt, hogyan vertek, éheztetek és aláztak, vagy hogyan szégyenítettek meg nyilvánosan minden adandó lehetőségnél. Érettségi után költöztem el minden kapcoslatot megszakítva az egész rokonsággal. Volt pár nagyon nehéz évem, terápiára volt szükségem, de talpra álltam, megerősödtem, megszabadultam a múltamtól és sikeres, boldog életem van, fantasztius emberi kapcsolatokkal.

Felnőtt vagy, ideje a saját kezeidbe venned az életed és olyanná alakítanod, ami boldoggá tesz, nem takarózhatsz örökké a múlttal.

2019. jan. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
oké, mindenki azt írta, hogy felnőtt vagy, te döntesz a sorsodról stb, de ez nekem nem megy sajnos. Tönkretettek lelkileg teljesen, semmi kedvem még élni sem. Igy hogy lenne életcélom??? Igen, írták fentebb páran hogy kitörtek, az erős lelkű embereknek van rá esélyük, ez igaz. De én sajna gyenge lelkű, akaratú, idegzetű ember vagyok, nekem normális családba kellett volna születnem, és lehet, még úgy is lettek volna nehézségeim...
2019. jan. 5. 00:28
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok. Kevered az ok-okozatokat. Leginkább AZÉRT vagy "gyenge lelkű, akaratú, idegzetű", MERT ILYEN családba születtél.

Az természetes, hogy ilyen háttérrel bebetonozva érzed magad a szerencsétlenségbe. De nem is azzal biztatlak, hogy vedd észre az élet napos oldalát, meg hasonló közhelyek. Csak azzal, hogy vezetett önismereti munkával ki lehet jönni ebből. Nem kell ehhez célokat kitűzni, nem kell hobbit találni, nem kell semmit, csak találni egy hozzád passzoló szaksegítséget.

Egy jó terápiát végigvinni semmilyen extrát nem igényel. Egy jó terápiának a nagy részében azt érzed, hogy vezet valamerre és érdemes elmenni a következőre. Meg a következőre. Nyilván hosszú az út (több éves akár) és sok fájdalommal jár, egyenesen "kötelező" szenvedni, szembesülni azokkal a bűntényekkel, amit a családod elkövetett ellened - szegény, védtelen, kiszolgáltatott gyermekük ellen. De egyszerűen ezeknek az a lélektana, hogy a fájdalmak így veszítik el a hatalmukat feletted.

Itt bejön az, hogy lehet, hogy Neked nincs egészen ínyedre ez az önismereti munka. Hárítod a dolgot, mert könnyebb abban hinni, hogy rajtad nem lehet segíteni, az egész életed végérvényesen elkaszálta a családod, meg hogy az ilyen csak "erős lelkűeknek" sikerülhet. Nos, amihez erős lélek kell, az nem a szaksegítség igénybevétele, hanem pont az igénybe nem vétele. Ha valaki a saját hajánál fogva próbálja magát kihúzni ebből. Viszont ez nem feldolgozási, hanem túlélési módszer, amikor az "erős lelkű" ember elvágja a kötelékeket a családjával, elköltözik minél távolabb és úgy tesz, mintha mindez meg sem történt volna. Sajnos ez esetben lehet, hogy a külvilág felé minden csilivili, de attól még a fel nem dolgozott gyerekkor a háttérben tevékenykedik. (Úgyhogy aki pl. felnőttkorának hajnalán gondolja azt, hogy sikerrel maga mögött hagyta a megnyomorító családi hátteret és most már sikeres meg satöbbi, szerintem térjünk erre vissza úgy 1-2 évtized múlva, nem kísért-e a múlt, vagy véletlenségből nem ugyanazt adja-e át a gyerekeinek, mert a pszichológiában ismert jelenség az "ismétlési kényszer", ami a feldolgozatlan, szőnyeg alá söpört problémák kényszeres és öntudatlan ismétlését jelenti.) Az ismert jelenség, hogy az "elfeledett" dolgok hatása ellenőrzés nélkül bukkanhat fel bárhol, az élet bármely területén. Az egyetlen út az ellenőrzés alá vonásra (vagy akár törlésre is) a felszínre hozás. Ehhez pedig nem árt, ha ott van a szaksegítség, aki vezet a bevált úton. Szóval lehet, hogy vonzóbb számodra az a verzió, hogy jaj, rajtam nem lehet segíteni - brühühü, csak akkor ezzel nézz szembe, ne szaporítsd az életed hazugságait még eggyel. Önmagad siratása jóval nagyobb energiát felemészt, mint foglalkozni a megoldással. Ha pedig azt a pár évet sokallod, amit egy ilyen meló igényel, azért vesd össze azzal, hogy a szüleid hány évig rombolták az életed, de a helyreállításhoz mennyivel rövidebb idő is elég.

Az egyetlen kérdés, hogy mikortól jutsz hozzá az Új Életedhez? Ha most elkezdesz kutatni az interneten egy hozzád passzoló módszer vagy egy jó pszichoterapeuta után, akkor pár év. Ha még két hónapig sopánkodsz és utána kezded el, akkor pár év és két hónap. Ha még két évig sopánkodsz, akkor pár, plusz még két év...

2019. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!