Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a lányom,...

Hogyan vegyem rá a lányom, hogy menjen el babalátogatóba?

Figyelt kérdés
A lányom 200 km-re él tőlünk évek óta. Ritkán jár haza. Nyáron született a keresztapja kisfia, mi voltunk is babalátogatóban augusztusban, de ő akkor külföldön volt, mondtuk a rokonoknak, majd ha hazajön elmegy, de azóta sem tudtam rávenni. Ha hazajön, akkor azt mondja inkább velünk akar lenni, együtt kirándulunk vagy a nagyanyjához megy vagy itthon tanul, gépezik. Még egy kis ajándékot is vettem, csak oda kéne adnia, elmehetne kocsival, de mindig kifogásokat keres (persze, ha visszamegy, a rokonoknak majd én magyarázkodhatok, hogy miért nem el megint). Azt mégsem mondhatom, hogy őt ez nem érdekli.

2018. okt. 22. 13:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
98%

Én nemrég voltam unokatesóméknál, de külföldről jöttem haza, és ugyanúgy anyámék cseszegettek, hogy menjek már el.

Nem úgy mint a lányod, én szótfogadtam, és elmentem. Nem nagyon ismerem őket, a párjával meg nem is találkoztam, a lánnyal is vagy 5 éve nem, de valamiért el kellett mennem hogy miért azt nem tudom...

A gyereket megfogtam egyszer, az elkedzett sirni, visszaadtam inkább az anyjának. Meg lett dicsérte, hogy aranyos baba, ennyi.

Aztán ott ültünk a kanapén, nem tudtunk miről beszélni, pedig velem nagyjából egy idősek (26) zavart, kínos csend, és tudtam, hogy azon gondolkoznak, hogy "ez meg miért van itt" és én is hasonlóan gondolkoztam.

Ez a véleményem a kötelező babalátogatórol. Teljesen felesleges. Ahelyett tölthettem volna értékesebben a drága otthon töltött időt...

2018. okt. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%
Ti érdeklitek, mert ti vagytok a szűk családja. Hozzátok megy haza, nem a keresztapjához, akivel esetleg annyi a kapcsolata, hogy kb. 20 évvel ezelőtt víz alá tartotta. Persze más, ha ott szorosabb a dolog, de nálunk nem, és senkit nem ismerek, aki a keresztszülőkkel tartaná a kapcsolatot. Azt meg nőként írom, hogy nem mindenki rajong a kisbabákért. Én sem megyek szívesen ilyen helyre, mert egyszerűen taszít az egész. Ezzel nem lehet mit kezdeni.
2018. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Metionin ***** válasza:
100%
Hagyd békén, ha nem érdekli a gyerek akkor nem kötelező elmennie és kész. Legközelebb ne ígérgess a nevében és akkor magyarázkodni se kell.
2018. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem csoda h 200 km ment..
2018. okt. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisbabás anyukaként mondom, épp elég rokon megy ilyenkor látogatni. Aki nem akar, ne menjen. Minek? Feszengni, szájat húzkodni? Kinek lenne az jó? A lányod nem akar menni, nem érezné jól magát, és nyilván az anyuka se hülye, látja, ha csak illemből megy, és hidegen hagyja a gyerek. A háta közepére se hiányozhat ilyen látogatás. De a lányodnak se a nyektetésed! Hagyd békén. Ha nem akar menni, mit erőszakoskodsz vele?
2018. okt. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
32%
Hülye.
2018. okt. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Leszrja. Te meg dolgozd már fel, hogy felnőtt a gyereked és nem te osztod az idejét!

Érdekes, én se látogatom a keresztanyám, anyám mégse hisztériázik érte!

2018. okt. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb. ennyire messzire költöztem a szüleimtől. Hasonló okokból. Egész gyerekkoromban el "kellett" menni azokhoz a rokonokhoz is, akiket utáltam.

Felnöttként, a gyerekeimet nem kényszeritem erre. Ha odautazunk, azokkal beszélek, akikre kiváncsi vagyok.

2018. okt. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!