Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá a szüleimet a...

Hogy vegyem rá a szüleimet a macskára?

Figyelt kérdés

Eddig kertes házba laktunk de a szüleim szétmentek ott volt egy 4éves kandúr cicám és nem szeretném ott hagyni bár a szomszéd etetné,de én mégis mindenképpen el szeretném hozni az új lakásba.

Az a probléma hogy nem tudom hogy be lehetne-e szoktatni a 2.emeletre és hogy ilyen korba lehet-e ivartalanítani.

Anya talán még meg is engedné de a nevelőapám hallani se akar róla akárhányszor feljön a téma hogy én gondoznám stb azt mondja hogy ezt ismerem ugy se takarítanál utána.

Van a háznak egy közös kertje ahova le is tudnám vinni minden nap és esetleg játszani vele de egyébként lemozgatni se kell ugyanis a korát tekintve már nem túl játékos.

Van ötletetek hogy tudnám meggyőzni őket macska ügyileg?



2018. aug. 2. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

De hogy a témában is segítsek: kié a lakás?

"de én mégis mindenképpen el szeretném hozni az új lakásba."


Mert ha jól sejtem, akkor a nevelőapádé.

Ha igen, akkor megkérdezhetnéd tőle, honnan tudja, hogy nem takarítanál utána?

2018. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

"a korát tekintve már nem túl játékos"


Milyen korát? Még fiatal az a macska!

Miért ne lehetne ivartalanítani? Az egyik mentett kutyám 13 évesen lett elhozva az előző "gazdájától" na jó, inkább nem nevezném annak, és annyi idősen lett ivartalanítva, köszöni szépen a mai napig jól van.

Szóval macskáknál sem lesz baj..

A macskánál az a 4 év még csak nem is lehet középidősnek mondani..

Be lehet szoktatni, csak vigyázni kell, hogy az ablakból ki ne ugorjon.

Remélem tudod, hogy a "gondozás" nem arról szól, hogy jaj de aranyos, vigyük le. Nem.

Etetni, naponta cserélni a vizét, az alom heti 1 de inkább 2x cseréje, naponta az alom tisztítása (kaki-pisi lapáttal kiszedni és új almot tölteni a helyére), kell a macskának kaparófa, hogy ne a bútorokat szedje szét, évi oltás, negyed évente féreghajtás stb..


Ha a nevelőapád nem akarja, akkor inkább ne erőszakoskodj. Honnét tudod, hogy amikor nem vagy otthon, nem bántaná-e szegény párát..

2018. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
A felnőttek elég felelőtlenek, neked van több eszed. Nem lehet egy kis állattal így szórakozni, magára hagyni, ezt nekik is be kéne látni. Igen, lehet még nyugodtan ivartalanítani 4 évesen. Ez az "úgysem takarítanál " hozzáállás is inkább az ő szegénységi bizonyítványa, mert valamikor meg kell adni a gyereknek a lehetőséget, hogy bizonyítson. Mikor tanuld meg, ha nem most a felelős állattartást? Inkább a nevelőapád nem nőtt felé hozzá, és magából indul ki.
2018. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Bármikor lehet ivartalanítani.

Mi a 9 éves cicát hozzuk el kertes házból lakásba; kb fél nap alatt megszokta.

2018. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

4 évesen is érdemes ivartalanítani (az én macskám 3 évesen lett ivartalanítva)

Ivartalanítás után a macska sokkal nyugodtabb, otthon ülősebb lesz. A nap nagy részét alvással fogja tölteni. Kinti macskát is rá lehet szoktatni a benti lakásba, de ha igényli foglalkozni kell vele. De el kell dönteni, hogy benti cica vagy kinti cica lesz. Ha benti akkor nem kell lecipelni az udvarra, mert így sosem fog benti cica lenni. A benti cicák nem vágynak ki, mert nekik a terület a ház mindenestül. Nekem csak benti cicám van. Sosem megy ki (ha akarná megtehetné, hiszen van kis kertünk) De van hátránya a benti cicának. Napi szinten takarítani az almot, fésülni a macska szőrét, és napi szinten porszívózni, takarítani a szőre miatt. Nekünk Brit shorthair cica van. A lányom akarta. Olyan 3 hónapig állta a szavát, hogy takarította az almot, etette, játszott vele. Az a nagy szerencséje, hogy imádom a kis makacs jószágot, és örömmel foglalkozom vele. De azóta bármilyen állatot akar mindenre nemet mondok. Szóval nem tudom mennyi idős vagy, de gondold végig. Egy macska akár 20 évig is elél. 20 év alatt mindig ott leszel? Mindig gondozod? Mindig takarítod?? AZ iskoládat is úgy kell választani, hogy minden nap hazatudj menni hozzá. A nyaralásokat, randikat is úgy kell megoldanod, hogy valaki vár a gondoskodásodra. Ha a szülők nem akarnak állatokkal foglalkozni akkor ne erőltesd,

2018. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
Szerezz be pár egeret!(a többit ki tudod találni)
2018. aug. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek aki segitett
2018. aug. 2. 23:20
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Hogy a szomszéd etetné az duma.
2018. aug. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk, engem sikerült mindenféle igérettel rábeszélni a macskára. Na vajon ki takarítja a macskát? ÉN! Mondjuk kibírom mert qrva aranyos a kis dög, úgy tud puncsolni mint senki más. Megszerettem és mostmár az én macskám:)
2018. aug. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de a macska nem egy darab csomag, amit otthagytok amikor elmentek onnan. Élőlény, akiért felelősséget vállaltatok élete végéig. Elég kretén dolog lenne otthagyni.


Bármikor beszoktatható lakásba is, nekem az 5 év körüli kóborom lett ivartalanítás után benti macska. Annyira megszokta, hogy ki sem akar menni. Mellesleg a macsekokat is lehet sétáltatni ha van rá igénye, lehet hámot venni nekik is.


Meggyőzni anyukádat kellene, elvégre ő is felelősséget vállalt a macskáért, majd ő lerendezi ezt a nevelőapáddal. Mellesleg kié a lakás? Egyébként nem is értem, ha nekem az új párom azt mondaná, hogy nem vihetem magammal a kutyámat és a macskáimat, akkor nem az állataim repülnének, hanem az új pasi...

2018. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!