Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a lányom,...

Hogyan vegyem rá a lányom, hogy menjen el babalátogatóba?

Figyelt kérdés
A lányom 200 km-re él tőlünk évek óta. Ritkán jár haza. Nyáron született a keresztapja kisfia, mi voltunk is babalátogatóban augusztusban, de ő akkor külföldön volt, mondtuk a rokonoknak, majd ha hazajön elmegy, de azóta sem tudtam rávenni. Ha hazajön, akkor azt mondja inkább velünk akar lenni, együtt kirándulunk vagy a nagyanyjához megy vagy itthon tanul, gépezik. Még egy kis ajándékot is vettem, csak oda kéne adnia, elmehetne kocsival, de mindig kifogásokat keres (persze, ha visszamegy, a rokonoknak majd én magyarázkodhatok, hogy miért nem el megint). Azt mégsem mondhatom, hogy őt ez nem érdekli.

2018. okt. 22. 13:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Pedig nem érdekli. Ne bsztasd!
2018. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem az a barátságos típus (ahogy az apja se), tud kedves lenni ha akar, de nem szokott feleslegesen jópofizni. Megvan a saját fura kis baráti köre, azokkal jól elvan, de más nem igazán érdekli.
2018. okt. 22. 13:17
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem ebben a történetben, hogy te miért is ígérgetsz a felnőtt lányod nevében bármit is. Ha keresztapuék kérdezik, hogy mikor megy a lányod annyit kell mondani, hogy ő már felnőtt nő, maga osztja be az idejét, önállóan szervezi az életét, kérdezzék meg tőle, van telefon. És ennyi.
2018. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
neki nem fontos személy a keresztapja az életében és az ő gyereke meg pláne nem az. Ennyi, fogadd el.
2018. okt. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mivel messze él tőletek ,így gondolom már felnőtt ember....

Ha nem akar menni akkor nem akar, legyen az ő döntése! Neked meg nem kellett volna azt mondani,hogy majd elmegy. Magyarázkodnod se kellene szerintem...ha kérdezik akkor igen, jól van, te nem tudod mikor akar oda menni.

Valószínű,hogy abszolút nem akar és ha csak tukmálod a dolgot akkor még inkább nem fog,hiszen ez akkor is az ő döntése lesz. Hagyd vele békén

2018. okt. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%

Mennyire fontos neked a lanyod keresztapja? Mennyire van a lanyod a keresztapjaval joban? Ha joban van vele, kerdezd meg tole, hogy mi baja a keresztapjaval hogy a babajat nem akarja latni es ne legyen mar ilyen tusko illetlen, hanem menjetek el egyutt csaladi programkent. Az ajandekot meg ott egyutt atafjatok.

Ha nincs koztuk szorosabb kotelek csak inkabb neked volt fontos a keresztapa szemelye anno es most is, akkor mond meg a lanyodnak, hogy ez egy szokas, illendoseg es igenis menjen el veled es egyutt adtok ajandekot aztan ha nem akar soha tobbet nem kell mennie.

Ha a lanyod erre azt mondja elmesz te a ...ba es akkor se akar veled menni, akkor ha mar elutazott otthonro es jo messze van. Szepen elmesz a keresztapjahoz es atadod az ajandekot kb igy "sajnos a lanyomnak vissza kellett utaznia de ezt kuldte es te (TE hangsulyozd), nagyon sajnalod, hogy o nem tudodtt eljonni veled, de hat mar olyan nagy folyton a barataival foglalkozik sajnos ez van" es nezel szomoruan magad ele. Erre ugyis az a vaasz jaj nem baj boriskam megertem en vagy csond vagy hat igen hogy megvaltozott es hummogtok egyutt aztan te meg babazol ok meg megkinalnak sutivel es kesz.


A lanyod amugy tusko valljuk be es ha te nem lennel ennyire illedelmes es masokat bantani nem akaro, akkor a lany kersztapjanak megmondanad, te figyelj a lanyom egy tulok, hiaba tanitottam neki illedelmesseget kozolte ot ez nem erdekli inkabb kirandul es gepezik. Sajnalom. De en itt vagyok nekem fontosak vagytok. A lanyom meg hatha egyszer megvaltozik.

2018. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
A lányod nem is szokott beszélni meg találkozni a keresztapjával, ha jól veszem ki. Akkor meg minek menne el megnézni a gyerekét? Ne erőltesd.
2018. okt. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Az ilyen anyáktól mentsen meg az ég mindenkit!


A lányod 200 km-re költözött tőled és ritkán jár haza (már ez sem véletlen gondolom), és ennek ellenére te még mindig gyerekként kezeled, akinek el kell mennie Jancsi bácsi testvérének az unokáját meglátogatni, mert jaj olyan kis aranyos és amúgyis így illik.


Hány éves a lányod?

Gondolom már elmúlt 18, úgyhogy az ő nevében ne ígérgess semmit, és ne is próbáld győzködni, hogy kit látogasson meg és kit nem.

Különben feltehetőleg majd 500 km-erre költözik tőled és még ennél is ritkábban látogat majd meg!

2018. okt. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
1%

Sajnos a lányod érzéketlen bunkó.

Kíváncsi lennék, hogy ha kellene valami a keresztszüleitől, akkor megtalálná-e őket.

2018. okt. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
mi közöd van hozzá hogy a felnőtt lányod mit csinál vagy mit nem? gondolod ha erőlteted jobban fogja érdekelni? hát elarulod egy titkot, még inkább le fogja sz@rni mint egyébként. látogasd meg te a kölköt ha annyira érdekel és add oda te az ajándékot. őt szemmel láthatóan hidegen hagyja hogy valaki szaporodott (hűha). 🤦🏻‍♀️ hagyd inkább békén. ha az én anyám ilyen lenne még őket se mennék meglatogatni Magyarországra.
2018. okt. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!