Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Undorodom anyamtol, de magamto...

Undorodom anyamtol, de magamtol is. Mit kezdjek ezzel az erzessel?

Figyelt kérdés

anyam valaha pszichologuskent dolgozott egy altalanos iskolaban (nem Magyarorszagon). egyik nap azzal jott haza hogy egy enyhen fogyatekos (vagy talan csak lassabban fejlodo, nem tudom pontosan) kamaszfiu elmondta neki hogy apja megeroszakolta. azt hiszem tobbszor is, mar nem emlekszek pontosan a reszletekre, nem is birtam teljesen odafigyelni mert amellett hogy megrazott az eset nagyon kiakasztott anyam viselkedese.ugy adta elo a tortenetet mintha o lenne az aldozat, ot kell sajnalni mivel egy ilyen undorito uggyel kell foglalkoznia. nem kerdezgettem, nem is akartam beszelni errol, csak azt kivantam ne tudnek semmirol. egy par nap mulva megint felhozta a temat es azt mondta megbeszeltek az iskolaigazgatoval hogy ugy tesznek mintha nem tudnanak semmirol, annyiban hagyjak az egesz ugyet. en erre nem szoltam semmit csak elfogodt az undor amit azota is erzek. ujra es ujra eszembejut az a gyerek akin segiteni lehetett volna de senki nem akart.

most nem tudom hogyan szabaduljak ettol. illetve talan nem is kellene szabadulnom hiszen jogosan van buntudatom. nem voltam mar gyerek, kb. 20-22 eves lehettem, biztosan en is tehettem volna valamit. bemehettem volna en is a gyamugyre, rendorsegre. de nem tettem semmit. most is a siras folytogat, rettenetesen szegyellem magam. az a gyerek azota mar felnott, a nevet sem tudom es evek ota nem jartam otthon. rajta mar nem segithetek, akkor kellett volna. de most mit kezdjek ezzel az erzessel?

beszelni sem tudok errol senkivel, bar nem valoszinu hogy az sokat segitene


2018. szept. 21. 21:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ö poziciójában köteles lett volna jelenteni .

Es pont a nemi eröszakon atesö emberek azert jarnak terapiara mert undorodnak sajat maguktól , erre a pszichológus is töluk

Teszteket kene vegeztetni olyan emberekkel akik hatalmi pozicióban gyerekek sorsaról döntenek

Nem volna szabad lelketlen pszichopatákra bizni sorsokat !

2018. szept. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

6. Nem rendőr, de egy iskolában dolgozik, kiskorú gyermekekkel. Kötelessége jelentenie a hatóságoknak ha ilyesmiről tudomást szerez, nem csak neki hanem a tanároknak is.

Olyan apróságot is jelenteni kell ha a gyermek a szülők felszólítása után sem megfelelő téli ruhában van.

Mert veszélyezteti az adott kiskorút.



A titoktartáról pedig annyit, hogy konkrét dolgokat nem szabad kiadnia egy egészségügyi dolgozónak. Nagy vonalakban szabadon beszélhetnek (tünk) róla, amíg nem kerül nyilvánosságra a páciens személyazonossága.

2018. szept. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
31%
"A mi iskolánkban ilyen nem fordulhat elő!" Annyira magyar!
2018. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kamu a sztori, én nem hiszem el. Egy pszichológust felkészítenek az ilyen helyzetekre, ezt vállalta, ezt tanulta. Miért undorodna meg egy megerőszakolt gyerektől? Az az undorító, hogy ilyeneket találsz ki!
2018. szept. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
68%

Na megint egy analfabéta! #14! Neked szintén szövegértelmezési problémáid vannak. Nem azt írta, hogy az anyja a gyerektől undorodott meg, hanem, hogy maga az ügy az, ami utálatot váltott ki belőle. Valószínűleg kicsit kiégett már a kedves anyuka, és azért volt elege az ilyen családi zaklatásos esetekből, de ez nem menti fel az alól, ahogy viselkedett. Kötelessége lett volna jelenteni a dolgot.


Tamáskodók meg távozzanak!

2018. szept. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

meg sem probalom gyozkodni azokat akik nem hiszik el, felesleges. barcsak tenyleg hazugsag lenne az egesz...

hogy nem Magyarorszagon tortent, azt csak azert irtam le mert el akartam kerulni az "ilyen is csak itt tortenhet" hozzaszolasokat. sajnos barhol megeshet hasonlo dolog. egyebkent semmi jelentosege hol tortent, a torvenyek, gyerekek jogai, illetekesek kotelessegei nagyjabol ugyanolyanok.

felkutatni ot nem latom mostmar ertelmet, egy fiatal felnott ferfi mar.

anyammal nem hiszem hogy tudnek errol beszelni. nem talakozunk tul gyakran es feluletes a kapcsolatunk.

ot mentegetni nem tudom, nem is nagyon akarom. magammal kapcsolatban annyit mondhatok hogy tudom mekkorat hibaztam es biztos vagyok benne ha meg egyszer (Isten ments) ilyen helyzettel talalkozok nem hagyom annyiban. azzal is tisztaban vagyok, hogy mivel valtoztatni nem tudok rajta, tovabb kellene lepni. de idorol idore megis megelevenedik ez az emlek, erzes, buntudat, undor... szoval minden. nincs kihatassal a mindennapjaimra, de megfeledkezni sem tudok rola.

2018. szept. 22. 20:24
 17/20 anonim ***** válasza:
79%
Én azért még is utána néznék a fiúnak, ha nem is beszélsz vele akkor is talán megnyugvást ad ha egy kicsit utána nyomozol mondjuk a fbon vagy ha van ismerősöd aki ismeri akkor ő által.
2018. szept. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
anyam az egyetlen akitol megtudhatnek valamit, mert azt hiszem irtam, hogy nem tudom a nevet
2018. szept. 22. 21:19
 19/20 anonim válasza:

Sajnálom kérdező. Ne hibáztasd magad ez a tipikus homokba dugom a fejem hozzáállás amikor nem vagy felkészülve egy nagyobb horderejű dologra és inkább elfolytod magadba. Nyilván ahogy telt az idő és érettebb lettél feltört belőled, nyomasztó amit hordozol magadba.

Anyádé itt a felelősség. Ő ezt tanulta ez a hivatása neki kellett volna segíteni a gyereknek. Én ezek után biztos nem tartanám anyámmal a kapcsolatot. Emberségből megbukott volna előttem.

2018. szept. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szerintem menj el pszihológushoz.
2018. szept. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!