Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Undorodom anyamtol, de magamto...

Undorodom anyamtol, de magamtol is. Mit kezdjek ezzel az erzessel?

Figyelt kérdés

anyam valaha pszichologuskent dolgozott egy altalanos iskolaban (nem Magyarorszagon). egyik nap azzal jott haza hogy egy enyhen fogyatekos (vagy talan csak lassabban fejlodo, nem tudom pontosan) kamaszfiu elmondta neki hogy apja megeroszakolta. azt hiszem tobbszor is, mar nem emlekszek pontosan a reszletekre, nem is birtam teljesen odafigyelni mert amellett hogy megrazott az eset nagyon kiakasztott anyam viselkedese.ugy adta elo a tortenetet mintha o lenne az aldozat, ot kell sajnalni mivel egy ilyen undorito uggyel kell foglalkoznia. nem kerdezgettem, nem is akartam beszelni errol, csak azt kivantam ne tudnek semmirol. egy par nap mulva megint felhozta a temat es azt mondta megbeszeltek az iskolaigazgatoval hogy ugy tesznek mintha nem tudnanak semmirol, annyiban hagyjak az egesz ugyet. en erre nem szoltam semmit csak elfogodt az undor amit azota is erzek. ujra es ujra eszembejut az a gyerek akin segiteni lehetett volna de senki nem akart.

most nem tudom hogyan szabaduljak ettol. illetve talan nem is kellene szabadulnom hiszen jogosan van buntudatom. nem voltam mar gyerek, kb. 20-22 eves lehettem, biztosan en is tehettem volna valamit. bemehettem volna en is a gyamugyre, rendorsegre. de nem tettem semmit. most is a siras folytogat, rettenetesen szegyellem magam. az a gyerek azota mar felnott, a nevet sem tudom es evek ota nem jartam otthon. rajta mar nem segithetek, akkor kellett volna. de most mit kezdjek ezzel az erzessel?

beszelni sem tudok errol senkivel, bar nem valoszinu hogy az sokat segitene


2018. szept. 21. 21:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem ez nagyon nagy butaság, amit mondasz. Időnként nem kellemes a pszichológusi szakma, előfordulhatnak ilyen kellemetlen, nehéz, időnként szomorú esetek. Biztos megvolt rá az ok, ahogy döntött anyád, az iskola, nem mellesleg anyád nem köteles munkahelyi beszámolókat tartani neked, gondolom ezt azért mondta el neked, mert őt is ledöbbentette a dolog, nem azért, hogy te őt hibáztasd azért, mert lett-e megoldás vagy nem.
2018. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

#1 Egyáltalán nem butaság amit a kérdező leír. Miért lenne butaság, hogy lelkiismeretfurdalása és bűntudata van egy évekkel ezelőtt történt esemény miatt?! Ez csak azt bizonyítja, hogy együttérző, mélyérzésű ember. Neked viszont szövegértelmezési problémáid vannak - sehol nem írt ilyet, hogy az anyjának kötelező lenne beszámolni neki a munkájáról.


Szerintem két választásod van: vagy elfelejted a dolgot, és éled az életed, vagy megpróbálsz utánajárni, mi lett azzal a gyerekkel, és akkor jó eséllyel megnyugszol.

2018. szept. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
91%
szerintem azzal enyhithetnel a buntudaton, ha legalabb anyad szamondkerned, h miert nem segitett a sracon. vagy legalabb atbeszelned vele ezt a dolgot es elmondanad neki az erzeseid. egyebkent egy pszichologusnak sajnos az empatia nem tul nagy elony, annyi ilyet hall napi szinten egy pszichologus, h keptelen lenne feldolgozni, ha mindegyikkel foglalkozna otthon is. viszont az, h nem tett feljelentest az tenyleg undorito.
2018. szept. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Mikor én annno az igazgatónőnek jeleztem h otthon mik mennek,elzavart h nem az iskolara tartozik otthon oldjuk meg.. Megoldottuk minden nap volt pár jel az arcomon testemen,szartak rám.. És az nem ma volt,semmi se változik.
2018. szept. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon igazad van! Meg tudlak erteni !

Valóban hátat forditott egy gyereknek , aki megbizott benne es elmondta a tragediajat , segitseget remélve

Anyukad meg cserbenhagyta , undorodott töle

Hat ez minden , csak nem ember ! Nem tudom ki adott neki diplomat , hogy benne milyen erzesek kelnek , az egy dolog , de attól segithetett volna rajta

Jó ember lehetsz , hogy ezen gondolkodol

A tragikus az, hogy rengeteg ilyen ember mint anyukad dolgozik segitö szakmakban , gyerekekkel es a közömbössegukkel embereket ölnek

2018. szept. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
4%
A pszichológus nem rendőr. És nem, nincs joga kiadni azt amit a betegei bizalmasan elmondanak neki. Hibázott hogy megosztotta veled azt ami nyomasztotta, hiszen egyértelműen nem számíthatott rád, és etikátlan is volt,de ettől még mindig nincs joga kiadni a gyereket, ha ő nem akarja, nem kérhet segítséget. Etikátlan volt beszélnie az ügyről, de pszichológus is ember, van olyan teher amit ő sem bír egyedül. Igazából nem tehetett semmit - Mint mondtam, a beteg engedélye nélkül nem mehet a rendőrökhöz sem. Innentől meg az amivel jöttél kérdező, tárgytalan. Bár kétlem hogy igaz lenne a meséd, mert pszichológus gyerekeként tisztában lennél a titoktartási kötelezettséggel...
2018. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
6%
Amúgy el kellene hinnem, hogy huszonévesen nem volt annyi eszed hogy felmérd anyád helyzetét?
2018. szept. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%

6-os valszolo az anyuka egy ALTALANOS ISKOLABAN dolgozott! "egy altalanos iskolaban (nem Magyarorszagon). egyik nap azzal jott haza hogy egy enyhen fogyatekos (vagy talan csak lassabban fejlodo, nem tudom pontosan) kamaszfiu elmondta neki hogy apja megeroszakolta", szerinted egy 14 ev alatzi ismeri a jogszabalyokat. Valoszinu azt se tudta hogy a sajat apja buncselekmenyt kovetett el ellene. Annyira talan nem.volt kulfoldi ahol a kerdezo lakott, hogy ott ez amolyan csaladban marad legyen torvenyileg.

Ilyen esetekben jelenteni kell az ugyet a rendorsegnek.

Persze nyilvan tudni kell az ottani jogszabalyokat, de kizve hiszem hogy letezik olyan orvosi titoktartasi kotelezettseg ami pszichologusra vonatkozik ugyanis ok nem orvosok! Az orvosin a pszichiaterek vegeznek.


Kerdezo nagyon sajnalom. Magadnak kellene megbocsatanod, ugyanis kar visszamenni es kutakodni es mar az idot se tudod visszaforgatni es maskepp cselekedni. Anyad nagy terhet takott rad azzal hogy ezt elmondta neked. Ha nem tudod feldolgozni az esetet menj vele pszichologushoz vagy anyaddal is leulhetsz beszelgetni ugyanezt mondd el neki amit itt kiirtal es kerdezd meg o hogy latja es mire emlekszik. Hatha van amt nem tudsz pl. hazudott a fiu es ez kesobb derult ki vagy barmi amitol jobban erezhetned magad. Lehet kesobb szoltak jelentettek.

2018. szept. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
8-as viltam: szexualis eroszak MEK erre keress ra van egy pdf szexualis eroszak cimmel...linkelni nem tudtam. Abba van a ksikoruak ellen elkovetett eroszakrol is sajnos ez nem 2018-as kiadvany de ott jo sok minden le van irva. Durva :-(.
2018. szept. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha buncselekmeny törtenik kiskorúval , a titoktartasi szerzödes nem ervenyes

Azt jelenteni kell . Amúgy anonim is lehet

Ez cserbenhgyás volt a javából

Most ezen vitazni hogy elmondta a fiának , ez most nem lényeges

Itt egy gyerek sorsáról volt szò , a ” pszichológus ” kezeben volt az elete

De hatat forditott . Ez buncselekmenyben való részvétel , ha tudok róla de nem jelentem

2018. szept. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!