Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan aggódom a fiam miatt?

Jogosan aggódom a fiam miatt?

Figyelt kérdés

Mindig is olyan magának való gyerek volt,nem igazán értette meg magát az osztálytársaival.

Elég sokat szekálták amikor nyolcadikos volt és a nagyszülők,tesóim,unokatesók sem spórolták meg a rosszalló hozzászólásokat.


Bár nem látszott rajta hogy ez mélyen megérintené,mert nekem egyszer azt mondta,hogy ezektől az emberektől nem is várná el,hogy értékeljék..csak annyit mondott,hogy azt sajnálja,hogy a sajátjuk helyett más életével foglalkoznak.


Aztán bekerült középiskolába és ott se találta meg a közegét.(Itt bevallom hibásnak érzem magam,mert nem engedtem hogy átjelentkezzen abba az iskolába amibe járni szeretett volna.)

És azt hiszem megelégelte,hogy senkinek egy jó szava nincs hozzá..(rajtam kívül persze,mert ugye bár nem értem őt,nem tudom mi járhat a fejében..de pozitívan állok hozzá és mindig biztatom,csak sajnos eléggé elszigeteli magát tőlem.De tudom,én csak az anyja vagyok,neki mások biztatására lenne szüksége)mert eléggé elfajultak a dolgok vele.

Kijár egy romházba,ami kezdetben azt a célt szolgálta,hogy tudjon ott festeni(mi nagyon kicsi házban lakunk,itt nem tud.) és napokig nem jön haza..a minap elmentem oda maikor ő itthon volt és a hely tele van piás üvegekkel,hányásfoltokkal itt ott..az egyik fiókban eldugva füvet és és néhány tablettát találtam.

A jegyei is nagyon leromlottak,most alig üti meg a kettest.(de őszintén ez a legkisebb probléma..)

Barátai nincsenek,általában itthon van,olvas,gitározik vagy fest.(Amúgy nagyon intelligens gyerek,bravúrosan fogalmaz és jófej az emberekkel,könnyen megtalálja a közös hangot velük,már ha azok fogékonyak rá,de mégis egyedül van.)

Egy orvosi vizsgálat során felfigyeltem arra hogy kisebb-nagyobb karcok vannak a testén,meg kör alakú égések,a doki azt mondta pszichológusra van szüksége,de amikor felhoztam neki könyörgött,hogy had ne kelljen mennie..sírt is.Engedtem neki,kibeszéltük a dolgot,nem tudom hogy fojtatta e.

Úgy érzem komoly dolgokat nyom el magában,de egyszerűen nem hajlandó megnyílni nekem,tudom hogy fura gyerek,ehhez épp elég bemenni a szobájába,vagy megnézni hogy hogyan öltözködik,de nagyon különleges,de én egyszerűen nem tudok rajta segíteni,nem engedi

(Ezt a részletet még fontosnak érzem megjegyezni,egyedül nevelem,az apja kisebb korában csúnyán megverte,azonnal ott is hagytuk,elköltöztünk.)


valaki volt hasonló helyzetben?Hogyan oldottátok meg?

Nagyon félek,semmirekellő szülőnek érzem magam



2018. aug. 23. 21:19
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
nemrég lett 18
2018. aug. 24. 11:44
 32/37 anonim válasza:

Hú, sajnálom a fiadat és téged is, hogy ilyen komoly problémákkal kell szembesülnötök.

Egy kamasszal sosem egyszerű, már csak magamból kiindulva sem. Idén leszek húsz, szóval bőven emlékszem, milyen volt ez az időszak.

Nekem mondjuk sz*r a családom, de én sem mondtam el nekik semmit (nálunk apám a megmondó ember, mindenkit leszól), ugyanez a magamba fojtom típus vagyok. Szerencsére a suliban voltak hasonló fura (de tényleg, az egyik kb. a fiad lány megfelelője) barátnőim. Hatalmas ereje van a kortársaknak, mi az egyik lányt a pszichiátriáról "hoztuk vissza".

Azért vagy nagyon nehéz helyzetben, mert egy szint után kevés a jó szándék, ha a fiad megmakacsolja magát nem igazán tudsz mit tenni. Tényleg kellenének a barátok.

Esetleg a lakóhelyeteken vagy közeli településen nincsen rajz szakkör vagy ilyesmi? Mi nagy animések voltunk és rendszeresen szerveztünk találkozókat, csomó rendes embert megismertem.

De egyébként én is olyan vagyok, hogy egyszer igényelném a társaságot, amúgy meg elvagyok egyedül a szobámban. Ilyen a személyiségem, lehet hogy a fiad is hasonló.

A pszichológussal meg két esélyes a dolog, illetve ha nagyon erőlteted az megint rossz pont.

Koncertekre, pubokba nem jár el?

Illetve milyen további tervei vannak? Továbbtanulás?

Ne haragudj, ha össze-vissza írtam, nehéz egyben az egészre reagálni.

Ha gondolod privátban beszélhetünk, korban közel vagyok a fiadhoz, hátha tudok valamivel segíteni.

2018. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
És mik a tervei? A rajztanár pont azért lenne jó, mert tehetséges, és esetleg tudna ilyen irányban továbbmenni, pl. a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemre. Sopronban is tudok formatervező szakot, ahova járt jó ismerős, gondolom, van még néhány más lehetőség az országban. Ezekre a képzésekre nagy a túljelentkezés, ha ilyen elképzelései vannak, jó lenne készülni a felvételire. Ha nem megy, akkor sem kell elkeseredni, van pl. Dekoratőriskola Pesten, horribile dictu esetleg tetoválni is elmehet jobb szalonba, ahol betanítják, vagy csak a rajzokat készíti.
2018. aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

igen vannak tervei,csak tudod az a baj,hogy hiába tehetséges ha nem akarja használni,vagyis úgy használni.

Mert hogy ő ilyen absztrakt képeket fest,nagyon nagyokat.

Régen nagyon ügyesen portrézott,csendéleteket meg tájképet festett,de mostanra már csak ezek az elvont dolgok foglalkoztatják és azt nem tudom,hogy ezt hogyan tudná érvényesíteni...

Amikor még volt facebookja párszor küldtem neki ilyen videókat(realisztikus rajzolásról) aztán mindig azt írta,hogy 'anya ez közönséges:)'

én meg csak mosolyogtam rajta hogy mekkora majom..de már látom hogy ő tényleg tök máshogy látja a dolgokat.

2018. aug. 24. 13:28
 35/37 anonim ***** válasza:
74%
Csóri fiú. Mikor a családod is csak beszól, és senki nem áll ki érted, akkor nehéz elhinni, hogy érsz valamit emberként.
2018. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
24%

Amúgy ez a gyerek nem művész lélek, hanem egy pózer aki másolni azt tud, pl. ezt a pizsomás baromságot...

Szerinte menő a depresszió ami milliók életét keseríti meg és milliók halálát okozza.

Szerinte menő az önsanyargatás, az ivás a drogozás, stb.

Csak mindenképpen ki akar lógni a sorból, alter akar lenni.

Ma a grunge kb. olyan mint 5 éve az emó. Egy kihalóban lévő, újraélesztett kamu stílus irányzat és "világnézet".

Nem sok köze van az eredetihez, bár az sem képviselt sokkal több értéket.



De egyre inkább látom, hogy a kérdező nem azanya, hanem a gyerek, annyira szeret az alterségeiről, a különcködéséről és a kamu művészkedéseirőlmírni.


Lúzer vagy!

2018. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:

Én szívesen beszélgetnék a sráccal, hasonló helyzetben voltam én is.

Most 18 vagyok.

Teljesen oké minden.

2018. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!