Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mennyire vennétek...

Szülők! Ti mennyire vennétek komolyan, ha 16-17 éves gyermeketek azt mondaná hogy ha vissza kell költözni a szülőországába, akkor öngyilkos lessz?

Figyelt kérdés

Mondjuk hogy 2 éve költöztek ki más országba.


(Fiktív szituáció.)


2018. aug. 1. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Hangzatos, zsarolós szöveg, amit valószínűleg látott már a családjában, hogy így érvényesitik az akaratukat a családtagok egymás felé, ezért ő is alkalmazza.
2018. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Aki tényleg öngyilkos akar lenni, az nem fenyegetőzik vele meg zsarol.

Megmondanám neki, hogy nőjön fel, az életben sok nemszeretem helyzettel fog még találkozni, ráadásul nemcsak neki nehéz a szituáció.

2018. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Egyfelől igaza van az elsőnek, de azért elgondolkodnék. Nem normális dolog a szülő részéről a kamasz gyerekét rángatni magával, főleg mert ebben a korban alakulnak ki a barátságok amik meg is maradnak jó esetben, de szerencsétlent először otthonról rángatták el, kapott kb 2 évet hogy itt végre új barátokat szerezzen (talán az új helyen könnyebben is ment neki) és utána vissza rángatni megint. Egy szülő,aki a gyereke boldogságát is nézi, nem tesz ilyet. Ha boldogtalanok kint akkor okés visszajönni, de így....én adnék neki lehetőséget hogy ott fejezze be a középiskolát aztán az egyetemet eldönti hogy ott vagy itthon. De ilyen nagy váltásokat (más országba költözés, vagy akár másik városba stb) érdemes olyan időszakra tervezni amikor a gyermek amúgy is váltana (pl ott kezdi az iskolát, vagy a középiskolát stb)
2018. aug. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Pont azt akartam írni, mint a 3. hozzászóló.
2018. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Megkérdezném hogy miből gondolt ott házat venni és eltartani magát. Gondolom nincs cirka 20-30 milliós megtakarítása.
2018. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%

Szép és jó ez a vigyázzunk a lelkére-dolog, csakhogy meg is kell élni valahogy és ezt egy 16-17 éves már épp elég idős, hogy belássa. Hiába nem minden a pénz, de ha nincs, az bizony igen nagy probléma.

Sajnálatos, ha valaki ennyit költözik, de én nem törnék pálcát a szülő felett full ismeretlenül, nem tudhatjuk, mi történt pontosan. Valószínűleg ő sem jókedvéből költözget, hanem hogy javítson a saját és a gyereke életszínvonalán.

Azt meg továbbra is fenntartom, hogy aki egy cseppet is komolyan gondolja az öngyilkosságot, az nem zsarol vele senkit, sokszor még egyáltalán említést sem tesz ilyen irányú szándékról.

2018. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Erre így nem lehet épkézláb választ adni, mert a körülményekről semmit sem tudunk. Illetve körülmények nincsenek is, mert nem valós a helyzet. Ezért eleve hülyeség fiktív kérdéseket föltenni, szerény véleményem szerint.


Két dologtól mindenképp függ a válaszom:

1. Milyen ok miatt akarnánk mi, szülők, hazamenni?

2. Miért akarna ilyen erősen maradni a fiunk?


Az biztos, hogy ez utóbbi kérdést mindenképp föltenném neki. Ill. ahogy magamat ismerem, úgy próbálnám megoldani a szituációt, hogy őt hoznám lépéskényszerbe. Pl. azt mondanám, hogy nekünk haza kell mennünk, de ő maradhat egy bentlakásos iskolában, ha ennek anyagi terhei vállalhatók, vagy ő saját munkájával elő tudja teremteni és vállalja a külön élés hátrányait. Tehát neki is áldozatot kell hoznia a célja érdekében.

Vagy ha azért akarna maradni, mert szerelmes egy ott élő lányba (na, ezt meg is érteném, mert én is azt hittem egy-egy kamaszszerelem végén, hogy véget ért a világ :DDD), akkor megbeszélnénk, reális lehetőség-e, hogy a lány családjához költözzön, vagy ha a lány önállóan lakik, akkor őhozzá.

Szóval próbálnám keresni a "kecske is jóllakik, káposzta is megmarad" típusú megoldásokat. De elvárnám, hogy ő is partner legyen ebben és hajlandó legyen áldozatot, kényelmetlenséget vállalni e célja érdekében.

2018. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

100% megértem, nincs az az isten, hogy én visszamenjek Magyarországra.


Bőven sok az az egy hét is, amit otthon töltök néha...

2018. aug. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!