Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy apa megfogja a lánya...

Ha egy apa megfogja a lánya fenekét az normális?

Figyelt kérdés

Amikor kisebb voltam apukám rengetegszer fogdosta a fenekem,néha még megjegyzéseket is tett.(bár azok humorosnak szánt megjegyzések voltak) .


Mivel a szüleim elváltak,nagyon apás lettem mert féltem hogy elveszítem,sokszor az ajtó előtt vártam,imádtam őt. És szinte a mai napig azt gondoltam hogy ez rendben van,mégha kellemetlen is volt engem nem zavar.

Aztán tegnap esett le hogy ez nem feltétlen normális.

Igazából olvastam pár dologról aminek a ilyenek a kiváltó okai. Pl:kényszerbetegség,volt hogy addig nen mentem fel aludni míg tökéletesen nem álltak a cipők ,papucsok,és nem mutatnak senki felé. A kutyámat mindig jobb kézzel kellett utoljára megsimogatnom , és a jobb lábam kellett untoljára hogy leérjen a földhöz. Volt még pár ilyen.

Itt van az hogy viszonylag idős koromban is megesett hogy bepisiltem.(13 evesen asszem)

És az hogy az összes molesztálásról szóló történetet elolvastam amit megtaláltam még évekkel ezelőtt .

Igazából úgy emlékszem , hogy többet soha nem csinált,és tudom hogy lett volna rá lehetősége

Úgy gondolom nem is vonzódott hozzám. Lehet hogy csak egy nyomogatható szivacsot látott bennem.. az a kérdésem hogy lehetséges hogy ez nyomot hagyjon a személyiségemben? Vagy túlreagálom?



2018. júl. 17. 14:52
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

7-12 éves korig körülbelül. Nincs túl sok emlékem vele, pontosan nem tudom behatárolni. Nem akarom feljelenteni. Senkinek sem fogom soha elmondani ha erre gondolsz,azért kérdeztem meg itt.

Csak tudod egy kislány lehet máshogy éli meg mint te 18 éves fejjel.

Durva hogy az apámat támogatjátok.. mármint az egyetlen normális válasz amit láttam az ,hogy nem feltétlen szexuális irányzatú, de tapló viselkedés.

És szerintem harmadszor mondom el hogy nem paskolásról van szó. Mármint olyan is volt de azt természetesen nem számolom bele.

Köszönöm au értelmes válaszokat,nekik ment a zöld kéz.

2018. júl. 17. 15:36
 22/41 anonim ***** válasza:
Valamit biztos okozott, ba az jar a fejedben, hogy ez nem normalis. Mit erzel ha visszagondolsz? Amikor ilyen tortenik, szerintem azt furcsalni szoktak, nem jonnek ra milyen gaz. De annyira nem hiszem talan, hogy ettol elferdultel volna, csak apad olyat csinalt ami neked zavaro. Szexualisan talan nem serultel.
2018. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben nem volt szexuális töltet,nincs köze a betegségedhez.Nekem is van valami ami eszembe jutott felnőtt koromban,hasonló,de rájöttem hogy semmi nem volt,csak túlzott ragaszkodás a részemről.Az okot másban keresd.
2018. júl. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
75%

Na akkor kivele miért haragszol apádra ?

Ez nem más lenne mint lejáratás ugyanis saját magadnak vársz megerősítést... Csak mondom,hogy az ilyen dolgok ha nem szexuális jelleggel történnek illetve nem történik molesztálás akkor egy gyerek akinek JÓ !!! kapcsolata van az apjával nem is gondol ilyenre ...Ennyi erővel mindenki jelentse fel az apját... a fiuk meg az édesanyjukat ... fordulj inkább szakemberhez aki segít feldolgozni a tényleges problémádat...

2018. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm a válaszokat.
2018. júl. 17. 15:51
 26/41 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem tudom, errefelé nem normális dolog a gyerekek fenekét fogdosni, sem a saját gyerekünként, sem másét...

A büdös életben nem jutna eszembe, hogy rácsapjak vagy ráfogjam a kislányom fenekére, pláne nem 12 éves korában. Nekem még a csípő-simogatás is necces... mit keres ott a keze? Oké, hogy megölelem a gyerekem, de azért nem úgy kéne megfogni, mintha a csajom lenne...

Nem tudom, talán én vagyok a prűd, mi pl. szájon puszilni sem szoktuk a gyerekünket, mint ahogy sok családban, de azért a fenék fogdosás szerintem EGYÁLTALÁN NEM NORMÁLIS.

A kényszerességhez nincs sok köze, de attól még beteg.

2018. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
84%

Nem kifejezetten normális, úgy értem, ez nem általános dolog, amit leírsz, hogy markolássza, de nem feltétlen kell belemagyarázni bármi rosszat sem. Főleg, mivel magától abbahagyta, moderálta magát.

Ami probléma, hogy ez neked kellemetlen volt. Ezt gondolom, nem igazán említetted neki, mert sehol egy szóval sem írod. Tehát kvázi te elfojtottad ezt, és ettől mér lehetnek problémáid. Mint ahogy előttem írták, a válással kapcsolatban is lehetnek olyan dolgok, amik később problémákat okozhattak.

Szóval igen, lehetséges, hogy ez nyomot hagyott benned. De ezt inkább a más férfiakkal való kapcsolatban, illetve általában az emberekkel való fizikai kapcsolatban (testi kontaktus tűrése) jelenhet meg. A kényszercselekvések egyáltalán nem biztos, hogy ezzel kapcsolatba hozhatóak.

Ha most úgy érzed, hogy ezt te molesztálásként élted meg, akkor lehet, nem lenne elvetélt ötlet erről szakemberrel elbeszélgetni.

2018. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön rengeteg reklám van, kisgyerek, alatta pedig "my body, my rules". Egyre többet vizsgálják, hogy mi a megengedett határ. A gond általában az, hogy 4-10 évesen még nem lehet tudni, mennyire érzékeny a gyerek. Van aki nem is emlékszik az ilyenre, van akit zavar a fejlődésben. Nem vagyunk egyformák. Ha te úgy érzed, hogy ez gond, akkor menj el terápiára. Fontos, hogy rendezd a dolgokat, mert különben nem lesz soha rendes kapcsolatod.
2018. júl. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
29%
Kb. ugyanezt írtam, mint a legtöbben ti is 4-es válaszomban, mégis én vagyok, aki nem tud szöveget értelmezni. Leányzó! Akkor fogalmazz világosan, ne utána írkálj olyanokat, hogy most már csak a csípődet fogdossa. Nálad valami más gond van. Vagy mint írtam, újabb hülyeség, mert épp ráérsz.
2018. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Az akkori énem bárminek örült, ha apám foglalkozott velem. Ezért eszembe se jutott hogy szóljak vagy ilyesmi.

Csak tegnap belémhasított a gondolat hogy "no.. velem ilyen is történt. Ezt hogy nem kérdőjeleztem meg edig soha? Miért nem tartottam furcsának?" Stb..

2018. júl. 17. 16:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!