Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vígasztaljam meg a...

Hogyan vígasztaljam meg a lányomat?

Figyelt kérdés

Eddig kilenc éven keresztül kitűnő volt, idén viszont egy tárgyból a tanára nem tudta ötösre lezárni (4,69 az átlaga), valamint egy másik tanára beírt neki egy kettest és nem tudjuk, hogy miért (nem találkozik már vele, nekem pedig sajnos nincs meg a telefonszáma), így ez a tárgy sem biztos.



Folyamatosan rosszkedvű a bizonyítványa miatt, pedig a férjemmel mondtuk neki, hogy egy-két négyes nem a világ vége, nincs semmi baj, nem fogjuk megutálni azért, mert nem lett kitűnő (sosem szóltunk neki, ha rosszabb jegyet kapott), de nem sikerült megnyugtatnunk.


2018. jún. 14. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Pszichológus

Ez már beteges maximalizmus

2018. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Ez tényleg beteges. Volt egy ilyen csoporttársam egyetemen, aki ha kapott egy négyest depresszióba esett kb. Vagy, ha jött egy nehezebb tárgy konkrétan belebetegedett a tanulásba. Nagyon nem egészséges. Irány a pszichológus. Gondolom valamit kompenzálni akar a kitűnő bizijével. De ez már a nem normális szint.
2018. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Tényleg a beteges kategória.
2018. jún. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem biztos, hogy pszichológushoz kell vinni a lányt. Először kérdezzétek meg tőle, hogy miért jelent ez számára ekkora kudarcot! Lehet ugyanis, hogy számára tényleg fontos az, hogy jó eredményt érjen el, mert célja van vele. Az is lehet, hogy ő úgy érzi, hogy ezzel egy korszak ért véget, amit ő már olyan nagyon megszokott és olyannyira ragaszkodott hozzá, hogy ennyire a padlóra vágta - most pedig úgy érezheti, hogy önmagához képest nem elég jó, illetve hogy emiatt már nem olyan értékes, mint eddig volt, vagyis elveszített valami értékeset. Legrosszabb esetben pedig tőletek fél vagy épp azt hiszi, hogy most már nem szeretitek őt annyira, annak ellenére, hogy ti mellette álltok. Ez utóbbi valóban súlyos probléma és nagyon sürgősen megoldást kell rá találni.
2018. jún. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Azt mondjátok meg neki, mi a lényege ennek az egésznek: nem az iskolának, hanem magunknak tanulunk. Bár én messze nem voltam olyan jó tanuló, mint ő, én is túl sok energiát fektettem a tanulásba, de nem volt értelme annyira hajtani. A boldogságom nem azon múlott, egyébként meg pont olyan végzettséget sikerült szereznem, hogy azzal foglalkozhatok, amivel szeretek.

Fontosabb lenne, hogy azokon a területeken, ahol tehetséges, meg ami érdekli, jobban elmélyedjen a dolgokban, pl. foglalkozzon zenével, ha neki az jön be, járjon sportolni, külön órákra az őt érdeklő tárgyakból.

2018. jún. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
Zerintem eleg ha vigasztaljatok még egy kicsit. Aztan itt a nyar es tul fog rajta lepni. Elsore nehez a kitunoknek feldolgozni, hogy hat most nem azok. Enis ilyen voltam es nem vagyok psziches beteg:-) :-).
2018. jún. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%

Menj be az iskolába és beszélj a tanárral, ha kell az igazgatóval. Nem idegbeteg állat módjára üvöltözve, hanem normális emberi hangon.

Kérdezd meg mi a problémája a lánnyal, miért gondolja, hogy nem érdemli meg az ötöst. Ha erre van valami valós, komoly oka (nem nagyon tudok ilyet elképzelni, de lehet), akkor fogadd el. Ha viszont nincs, csak valamiért nem szimpatikus neki a lányod, és simán kicseszésből csinálja, akkor menj az igazgatóhoz. Csak tényleg higgadtan add elő a dolgot, mert veszekedéssel, szinte biztos hogy semmire nem jutsz.


Csak azért, mert valakinek 9 évnyi kemény munkáját egy önjelölt igazságosztó egy tollvonással keresztülhúzná, és ez nagyon rosszul esik neki, még nem kell orvoshoz küldeni. Én inkább akkor aggódnék, ha ezt nemtörődöm módon könnyen venné.

2018. jún. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
4,69 az egész éves súlyozott átlaga, és erre négyest kap? Milyen beteg suli ez?
2018. jún. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem felelni kellett a négyesért 3,92-vel :)
2018. jún. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Ha 4,69re nem adja meg az 5-öst, én is bemennék a suliba megkérdezni, hogy ez most mi.
2018. jún. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!