Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy gondolhatja egy szülő...

Hogy gondolhatja egy szülő komolyan, hogy a gyereke mindig vele fog maradni?

Figyelt kérdés

Megdöbbenek mennyi olyan szülő van, aki a gyerekét tulajdonának tekinti és képtelen elvonatkoztatni attól, hogy a gyerekei felnőnek egyszer és kirepülnek otthonról.

Nem egyszer hallottam ilyen szülőket beszélni úgy, hogy "a gyerekem mindig velem lesz, sosem fogom elengedni sehova", illetve ha kamaszként egyszer elmer menni valahova akkor, "soha többé nem hagysz el engem" és mindez felnőttkorban is folytatódik "nem lehetsz hálátlan, az anyád-apád vagyok aki felnevelt téged" frázisokkal példálóznak.


Másik kedvencem mikor az egész család egy akolban marad vagy 2-3 utcányi közelségben és nem képesek egymástól önálló, külön életet élni.


2018. máj. 29. 21:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szülő vagyok, de számomra ez ismeretlen fogalom. Alig várom, hogy a gyerekemnek saját kis élete, családja legyen.

Önzőségnek tartom az ilyen szülők részéről a gyerek korlátozását.

2018. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Naivak? Önzőek? Félnek az egyedülléttől?


Az én fiam autista. Szomorú vagyok ha a jövőre gondolok, mert lehet örökké velem fog maradni. Én azon drukkolok hogy 1x kitudjon repülni a szülői házból.

2018. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Épeszű szülő nem gondolja komolyan. Röviden és tömören ennyi.
2018. máj. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2-es, a te helyzeted egészen más. Meg tudlak érteni. Előző voltam.
2018. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%
Most kikről van szó? A mentális beteg szülőkről, akik érzelmi zsarolással próbálják maguk mellett tartani a gyereket "Ha Debrecenbe mész kollégiumba számíts rá hogy anyagi támogatást nem kapsz, old meg magad" típusú fenyegetések, vagy azokra gondolsz akik nem szeretnének 50-60 évesen panellakásba költözni a 150-200 nm-es házból csak azért mert a gyereknek nehezére esik hasznosítani a házból egy szintet, nem az ilyen inkább megy egy két szobás albérletbe 50nm-be amiért kifizet tököm tudja mennyit.
2018. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
A túlzott anyai/apai imádatot én sem bírom, de azért engedd már meg, hogy mindenki ott lakjon, ahol akar, ráadásul legálisan. :D
2018. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk szerencsére nincs ilyen,önellátonak neveltek,baba koromban nem aludtam köztük stb. Nem érzelem mentes hanem egésszéges környezetben nöttem fel. 19 évesen már a világ másik végén voltam csere diák és nem szájtátva csüngtem rajtuk,most meg döbbenve olvasom hogy 20 21 22 évesek joformán az evés,vécézéshez is szülői engedélyt kérnek-várnak,nem tudnak egy buszra felszállni mert a szülő szerint elviszi a mumus őket. Az ilyen fojtos tipusuak boritékolom,h maguknak szülnek,játék babát,eltartot,pénz forrást,bokszolozsákot,lábtörlőt,unalom üzőt, gondozót,ugyan ez a tipus akinek a gyerek az életcél és semmi másrol nem szol az élete,semmi mást nem tud felmutatni..
2018. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Úgy például, hogy az ő családjában ez mindig is így volt.

Nálunk együtt lakott 4 generáció, és ha nem, akkor is napi több órát töltöttünk együtt. Ez volt a természetes.

2018. máj. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Néhány válaszolónak igencsak rossz a szövegértése. Sehol sem írtam, hogy az önellátásra szoruló gyerekkel ne maradjon a szülő, nem kell a tulok ősanyáknak letámadni egyből.
2018. máj. 29. 22:25
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

Sehol nem látom, hogy letámadott volna egy őstulok sem, kérdező. Miről beszélsz?

Amúgy meg ha rossz napod van, ne írj ki elméleti kérdést, mivel kettőt is kérdeztél!


Normálisan válaszoltam, 4-es voltam. Szóval engem nem érint a beszólásod, de vegyél vissza egy kicsit!

2018. máj. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!