Valóban nem kötelesek támogatni a szülők az egyetemista gyereküket?
Az első alap (Bc) diploma megszerzésében.
Mert hogy már a középiskola sem kötelező, az egyetem meg aztán végképp nem, a gyerek magának tanul, nem a szüleinek.
El lehet menni kollégiumba/albérletbe, amit magának fizet, iskola mellett dolgozni, megpályázni az ösztöndíjat, vagy felvenni a diákhitelt.
Pénzt otthonról nem kap, haza ne járjon, maximum az ünnepekre, tessék, lehet önálló felnőttként élni, elvégre elmúlt 18.
Sok szülőnek ilyen a hozzáállása, de vajon jogos is?
Szerintem nem jogos ez a hozzáállás.
Szerintem egy igazán jó szülő nem csak 18 éves koráig tekinti gyereknek a gyerkét vagy hogy mondjam, hanem egyébként is, tehát egész élete során támogatja a gyerekét amennyiben megteheti. Pl ha a bátyám hazajön a feleségével és a kislányával, akkor egy rakás kajával mennek haza, és néha pénzt(még ha nem is százezreket) is ad nekik anya amikor teheti, pedig a bátyám már 30 éves. Szerintem ez a helyes viselkedés.
Igaz nem vagyok még szülő, de én támogatnám a gyerekem egyetem alatt is, persze ha megtehetem és a gyerek is normálisan csinálja az egyetemet.
Engem a szüleim támogatnak, igaz azért én is dolgozok az egyetem mellett, amennyi belefér, amennyi pénzt kapok, az kb a lakbéremre elég, a többit meg én keresem meg.
Viszont barátomat (együtt élünk) egyáltalán nem támogatja az anyukája mióta betöltötte a 18-at, és csak 20 évesen fejezte be a gimit (külföldi, itt más a rendszer és mindenki kb. 20 évesen végzik). Csak abból amit ő mond, nagyon látszik, hogy neki mennyivel nehezebb a dolga, mint nekem. Azért ha tehetem én próbálok neki segíteni, de én sem úszom a pénzben.
De szerintem kegyetlen amit az anyja csinál a barátommal. És én biztos nem lennék ilyen. Amíg látnám, hogy teljesít a gyerekem, próbálnék neki minnél többet segíteni, ameddig tudok. Attól, hogy betöltötte a 18-at, szerintem ugyanúgy felelösséggel tartozom érte mint elötte, ha törvény szerint nem is.
Az érthető, hogyha a szülők anyagi helyzete rémes, és e miatt nem tudják támogatni gyereküket, viszont azokat a szülőket én nagyon elítélem, akiknek lenne lehetőségük gyerekeik támogatására egyetem alatt is, de nem akarnak segíteni.
Nem kötelező egyetemre járni, ezért nem is kötelező finanszírozni a tanulását. Főleg, ha a legtöbb szülőnek az anyagi lehetőségeik nem is engedik meg a támogatást.
Kivétel: az elvált apa köteles a rokontartásra, akkor is, ha a gyerek csak bukdácsol a vizsgákon.
Egy normális családnál oda-vissza működik ez. Az én anyám mindig támogatott. Mindent megtett, hogy csak a tanulásra fordítsam az időmet, ő állt mindent. Egyetem után, szerencsére hamar találtam munkát, de még akkor is támogatott ahogy előttem is írták. 7 éve dolgozom, és legalább 4-5x többet keresek mint anyám. Sosem kéri, de én is segítek neki. Bevásárolok, veszek neki ezt-azt..
Nem csak követelőzni kéne, meg jogokról papolni. Egy jó működő családban az a természetes ha támogatjuk egymást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!