Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem tudja elfogadn...

Anyám miért nem tudja elfogadni a lányomat?

Figyelt kérdés
4 évesen fogadtuk örökbe a kislányunkat; anyám már akkor is vágta a pofákat, hogy miért 4 éves, miért félcigány, miért nem újszülött. Azóta sem változott sokat, nem keresi vele a kapcsolatot, teljesen idegenbek érzi. Nekem ez fáj. A lánya érdekében miért nem fogadja el az unokáját?
2018. jan. 7. 14:55
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
42%

"de túl nagy dolgokra és megbecsülésre a társadalom részéről ne számítsatok!"


Kérlek, ecseteld már te mit dolgozol, hogy már rögtön ítélgetsz, hogy társadalom részéről nem számítson megbecsülésre?


Majd ha te szrevő leszel, ő meg vitte valamire, kőkeményen megdolgoz a pénzéért, kíváncsi lennék az ilyen megkeseredett, begyepesedett ember reakciójára!

2018. jan. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
49%

Én sem örülnék, ha a gyerekem hazaállítana egy cigánygyerekkel és közölné, hogy "ő az unokád" :D


Egy fenét, az enyém aztán biztosan nem.

2018. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
56%

Komolyan néhány ember olyan érzéketlen hangnemet üt meg magának, mintha ő havi szinten milliókat adózna, több ezer ember megélhetése lenne a kezében, ő lenne az Istencsászár...


Miközben egy SENKI, Molnár Krisztián-féle szrdarab, akit inkább gulágra kéne küldeni!

2018. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
56%
12, az ilyen tahók gyereke biztosan nem fogad örökbe cigánygyereket, mert pont olyan előítéletes tuskónak nevelte a szülője, mint amilyen ő maga.
2018. jan. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet ráerőltetni az érzelmeket valakire, aki nem tudja elfogadni a másikat. Te se hívsz fel valakit, akit rühellsz, hogy hogyan van.

Ő csak simán annyira erős ösztönökkel rendelkezik, hogy más vért nem fogad el a sajátján kívül.

2018. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
22%
Ösztönök a lóphaszt...
2018. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
71%

OFF: Itt szó nincs a cigányokkal szembeni előítéletekről, itt tényekről van szó.

Az sem előítélet,hogy felénk nem a magyarok ordítozzák végig az utat csordába rendeződve hazáig, nem a magyarok lopkodják ki a postaládából az újságokat, nem a magyarok esnek egymásnak szamurájkarddal meg csavarhúzóval és még sorolhatnám. Itt nem előítéletekről,hanem tényekről van szó..


Egyébként senki nem repesne egy fogadott unokának, akit nem is születésétől fogva nevelnek, ergo 4 évesen megtanult a gyerek olyan alap dolgokat más nevelőktől vagy az intézetben, ami nem feltétlenül egyezik a mostani szülők értékrendjével, és egy 4 éves gyereket már alapjaiban nem lehet átnevelni, bár sok új dologra tanítható még. Nem kell egyet érteni a nagymamával, de meg lehet érteni az ő érzéseit is. ugyanakkor tudnia kell, hogy nem az ő döntése alapján fog egy másik önálló ember gyereket választani.

2018. jan. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
29%

13. Köszönjük az önélet rajzot.

Én se örülnék az ilyennek.

2018. jan. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
90%
Pont az általad leírt indokok miatt nem fogadja el. Sajnos ő nem úgy tekint rá, mint ti. Míg ti a sajátotokként tekintetek rá ő nem és nem is fog soha. Ezt sajnos el kell fogadni, bármennyire is fáj. A gyerek fel fog nőni nélküle is. A lényeg, hogy ti szeressétek. /egyébként le előttetek a kalappal minden tiszteletem a tiétek/ A szeretetet, elfogadást nem lehet kierőszakolni ha erőltetitek csak rosszabb lesz minden.
2018. jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
72%
Na, ti "kedves" cigányvédők! Én egy olyan településen nőttem fel, ahol a lakosság több, mint fele cigány volt. Ti könnyen beszéltek a fotelből, ti csak az rtl klub nevű szennyadón látjátok a cigányokat, hogy ők szegény sorsúak, szegényeket nem szeretik stb., és ahol a bűnügyi hírek alatt még véletlenül sem mutatják meg az elkövetők fizimiskáját. Pedig megdöbbennétek, kedves széplelkek, ha legalább bemennétek egy börtönbe, hogy a bűnözők nagy része cigány. Mint említettem, én egy elcigányosodott településen nőttem fel, az iskolában mindenki folyamatosan le volt maradva a tananyaggal a 4 - 5. osztályban még írni, olvasni sem tudó cigánygyerekek miatt, akik mosdatlanok, agresszívek és ugyanolyan primitívek voltak, mint a szüleik, akiktől a tanárok is féltek, nehogy bejöjjenek csapatostól megverni őket. Ti könnyen beszéltek, mert nem ilyen iskolába járatjátok a gyerekeiteket, nem olyan településen laktok, ahol rendszeresek a bűnesetek miattuk. Szerencsére már felnőtt vagyok, nem ott élek, van munkahelyem, saját családom, senkinek nem kívánom, hogy ilyenek szomszédságában kelljen laknia vagy ilyen gyerekekkel kelljen összeengednie a saját gyerekeit. Ez nem előítélet sajnos, hanem hosszú évek keserű tapasztalatai. De ha nektek tetszenek a cigányok, ne ítéljétek el őket, fogadjatok örökbe gyerekeket, de ne szóljátok le a negatív tapasztalatokkal rendelkező embereket a tudatlanságotok miatt!
2018. jan. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!