Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretem a családomat,...

Nem szeretem a családomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy amióta nagyobb korú lettem azóta már nem szeretem a családomat.Egyszerűen hidegen hagynak, nem is hiányoznak, ha távol vagyok. Igazából ez azért van, mert sokszor veszekednek velem, vagy egymással, vagy az öcsémmel (szerencsére én nem vagyok benne mindig, inkább a szobámba vonulok). Ez néha a laza stílusom miatt fokozódik, mert én ezeket próbálom figyelmen kívül hagyni, de még ezek után is kapom az íveket. Anyukám valamilyen szinten egy kötekedő idegbeteg, aki csak kiabálni és leszólni tudja az embert. (Sajnos a családja egy része ennél rosszabb) Van az öcsém, aki 10 éves, de annál rosszabb a magatartása. Sokszor visszaszól, nagy képűen beszél velem, de anyukámat se kíméli. Nemrég itt volt az egyik barátja, és sajnos vele is veszekedett. Másik eset pl, amikor játszott gépen egy másik barátjával, akkor is veszekedett vele, és eléggé kötekedő stílust használt. Mindenért szinte beszólt. A rossz magatartása mellett rengeteget gépezik. Próbáltam, hogy lekapcsolom a netet, annak céljául, hogy hagyja abba, de ilyenkor szokásos stílusával lehurrogott. Visszakapcsolta és játszott tovább. Ezt csak azért tettem, hogy mondjam neki menjünk ki az udvarra focizni. Apukámmal van a legkevesebb gond számomra, de azért ő is tud engem néha "tépázni". Egy kicsit őt is anyukám a saját stílusává "formálta", de néha azért vele lehet normális ember módjával beszélgetni. Viszont azt hozzá kell tennem, hogy jót akarnak nekem, mert kérdik, hogy jó-e a suli, vagy amikor nem értem az anyagot, akkor elvisznek magántanárhoz. Esetleg amikor szeretnék valami kisebb dolgot (pl: egy ruhát, gépre játékot), akkor azt megveszik nekem. Érzem, hogy nem akarnak lerombolni, de sokszor azt teszik. Ez olyan, mintha kapsz 1 jó dolgot és emellett 3 rosszat. Egyszerűen itthon ritkán vagyok boldog, pedig már próbáltam orvosolni. Tesómról is beszéltem velük, hogy valahogy kéne segíteni rajta, hogy ne gépezzen sokat, ne kötekedjen, dehát kevesebb, mint több sikerrel. Én néha töröm a fejemet, hogy miképpen tudok a család állapotát javítani, de hasznos módszert nem találtam rá. Ezt valamilyen szinten össze szoktam kötni azzal, hogy még soha nem voltam szerelmes.(Hogy ezt miért ezzel kötöm össze azt nem tudom) Mit tudnék tenni, hogy boldogabb legyek és a családon is tudjak javítani? 16/F


Ha esetleg nem átgondolt a szerkezet, azért bocsánatot kérek.



2018. jan. 6. 19:51
 1/2 anonim válasza:
65%
Ne akard megváltoztatni a tesódat. A családod szeret. Veszekedések mindenhol vannak. Nem tudsz megelégedni azzal amid van.
2018. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1 -es. Igen, veszekedések mindehol vannak, de ennyi? No. Unokatesómék családja is elég problémás, de a kérdező helyzete szerintem durvább. A családodat nem tudod megváltoztatni, az emberek nem változnak, tapasztalat. Öcsédet verd meg, békénhagy. Szvsz aki megérdemli az megérdemi. Mást nem hinném, hogy nagyon tehetsz.


Bár mindjárt jön valami hülye aki elkezdi: Jaj, üljetek le beszélgetni közösen. Egy beszélgetés mindent helyre tud hozni. Hát k*rvára nem. Sőt, egyes esetekben csak vitába torkollik és rosszabb lesz.

2018. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!