Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha az anyám még 18...

Normális, ha az anyám még 18 (! ) éves létemre is ver mindenféle jelentéktelen dolog miatt?

Figyelt kérdés

Mindig is irigyeltem azokat a kortársai át, akiknek a szülei azt a nevelési koncepciót vallja, hogy: "Soha életemben nem ütöttem meg a gyerekemet."

Aztán jön a pofáraesés, amikor a gyerek 13-14 évesen már cigizik, rendszeresen piál, fiúk hadával kefél...stb. És ezt is szó nélkül hagyja.


Nem mintha vágynék ezek bármelyikébe, de az én szüleim szörnyen konzervatívak.

Ők még leragadtak annál, hogy ha "csúnyán beszélek", ha nem kérek tőlük bocsánatot, mert valami jelentéktelen szarságon összeveszünk, akkor: "pofon jár".

Ma is valami hülyeségem ugrottunk össze, erre anyám halántékú dobott egy vizes flakonnal, ami igaz, hogy ûres volt, de természetesen fájt.

Ő pedig nem is hitte el, hogy ez mennyire fájt nekem.


Nagyon utálom, hogy nem bíznak meg bennem, és még csak egy nagyon rövid pórázat sem engednek nekem.

Állandóan be kell szãmolnom, hogy éppen hova megyek, melyik másodpercben mit csinálok, rendet csináltam-e a szobámban abban az időintervallumban, amit kijelöltek nekem...

Én már önállósodni akarnék, de azt veszem észre, hogy egyre jobban magukhoz akarnak láncolni....



2017. aug. 9. 14:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%

És ugyan mik azok a jelentéktelen dolgok? Egyszerűen nem akarom elhinni, hohy a semmiért pofozkodik....

Mi lenne, ha egy ilyen kérdés alatt egyszer a telje sztori le lenne írva....

De amúgy, hogy valaszoljak is.... nem, nem normális... nem csak 18 eves letedre, de ha 4-5 éves lennél, akkor sem normális....

2017. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
98%

11-es válaszoló. Hidd el, vannak olyanok, akik jelentéktelen dolgok miatt is megverik a gyereket. Én ismerek nem is egy ilyen családot. Olyat is láttam már, hogy a gyerek szólt az anyjához, teljesen normálisan, az az idegbeteg pedig ordibálva válaszolt egy teljesen hétköznapi kérdésre. Egyszerűen sok szülő nek fogja fel, hogy nem a gyerek tehet arról, hogy milyen pocsék az élete. A magában felgyülemlett dolgokat rajta adja ki.


Kedves kérdező. Hagyd ott őt amilyen gyorsan csak tudod, nincs ahhoz joga, hogy tönkretegye az életed.

2017. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos az anyad egy vegtelenul unintelligens ember.

Valoszinuleg ot is igy neveltek.


Megoldast erre nehez talalni de mindenkeppen egy beszelgetessel kellene kezdeni.

A legjobb lenne egy pszichologusnal.

2017. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
97%

Beszélgetés ? :DD Egy ilyen nővel ?Szerinted mit érne el vele ?


Legközelebb dobd vissza azt a szAr flakont és mondd meg,hogy elfogsz menni a rendőrségre !Hidd el,úgy be lesz szarva,hogy csak na :DD

2017. aug. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
90%

+Pszichológus mit kezdene vele ?


Nem lelki segély kell neki,de persze lehet az sem árt...

2017. aug. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Bàssz neki vissza ilyenkor egyet, és kérdezd meg, hogy „jólvanezígy???”
2017. aug. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Mikor Norvégiában nyaraltunk egyszer az ismerős anyuka felpofozta a gyerekét, mire kihívták a rendőröket. Az indok, amiért nem vitték be, mert külföldi volt és nyaralt és "nem tudta, hogy ezt nem szabad". Elméletileg Magyarországon is ugyanazok a jogszabályok vannak érvényben, senkit nem lehet bántalmazni.


Ha teheted ne hagyd magad, keress diákmunkát és költözz el.

2017. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Gyámügy
2022. máj. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!