Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha az anyám még 18...

Normális, ha az anyám még 18 (! ) éves létemre is ver mindenféle jelentéktelen dolog miatt?

Figyelt kérdés

Mindig is irigyeltem azokat a kortársai át, akiknek a szülei azt a nevelési koncepciót vallja, hogy: "Soha életemben nem ütöttem meg a gyerekemet."

Aztán jön a pofáraesés, amikor a gyerek 13-14 évesen már cigizik, rendszeresen piál, fiúk hadával kefél...stb. És ezt is szó nélkül hagyja.


Nem mintha vágynék ezek bármelyikébe, de az én szüleim szörnyen konzervatívak.

Ők még leragadtak annál, hogy ha "csúnyán beszélek", ha nem kérek tőlük bocsánatot, mert valami jelentéktelen szarságon összeveszünk, akkor: "pofon jár".

Ma is valami hülyeségem ugrottunk össze, erre anyám halántékú dobott egy vizes flakonnal, ami igaz, hogy ûres volt, de természetesen fájt.

Ő pedig nem is hitte el, hogy ez mennyire fájt nekem.


Nagyon utálom, hogy nem bíznak meg bennem, és még csak egy nagyon rövid pórázat sem engednek nekem.

Állandóan be kell szãmolnom, hogy éppen hova megyek, melyik másodpercben mit csinálok, rendet csináltam-e a szobámban abban az időintervallumban, amit kijelöltek nekem...

Én már önállósodni akarnék, de azt veszem észre, hogy egyre jobban magukhoz akarnak láncolni....



2017. aug. 9. 14:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Elnézést a pár helyesírási hibáért. Autocorrect.
2017. aug. 9. 14:31
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Én a helyedben visszaadnám neki...
2017. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
86%

Szia!

Hasonló cipőben járok,én 16 éves iskolás lány vagyok,ha rossz jegyet hozok haza akkor szidnak meg ilyesmi..igen ismerős a helyzet,màs lányok az utcàn setálnak,fiúznak,nekem meg nyáron a szobában kell bent dögleni és tanulni,jobb esetben takaritani,mosogatni ilyesmik..mert anyám a legjobbnak akar tudni...a te esetedben pedig szerintem a szüleid túl szigorúak

2017. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
92%
Már alapból az sem normális, hogy valaki veri a gyerekét. Máshogy is meg lehet tanítani viselkedni, nemcsak úgy, ha minden percben leverünk neki egy pofont, mert nem úgy táncol, ahogy mi fütyülünk. De te már nem is vagy gyerek, 18 vagy. Egyszer kérdezd meg tőle, hogy miért csinálja ezt, mi értelme annak, hogy a felnőtt lányát veri? Lehet, hogy ez az egész számára csak feszültséglevezetés? Nem egy boxzsák vagy! Persze, az is előfordulhat, hogy nem hallgat rád, csak a saját igazát hangoztatja, így olvasva az esetedet, szerintem ez történne. Amint lehet, menj el, költözz el tőlük, éld a saját életedet, mert senkinek sincs joga, hogy azt tönkretegye. Egyszer talán az anyukád is belátja, hogy hibázott. Egyszer. Bár, ha visszaütnél, akkor is biztos meglepődne...
2017. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes az én szüleim sose ütöttek meg és sose csináltam olyan dolgok 14 évesen amit te leírsz :) elég érdekesen nevelnek
2017. aug. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen esetekbe szó nélkül menj el otthonról. És ha valahova mész, szó nèlkül távozz (szobád kulcsát meg vidd magaddal.) Nem vagy köteles beszámolni hogy mit csináltál, ha agressziv ezután (büntetni akar mert leléptél) akkor is hagyd faképnél, és minél gyorsabban költözz el
2017. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Engem is vertek addig, amíg egyszer azt nem mondtam, hogy akkor játsszuk le... Akkor már persze egyik sem volt olyan bátor... Addig mernek veled emberkedni, amíg hagyod magad!
2017. aug. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

Költözz el.


Igen, ennél még a hat lakótárssal való együtt élés is jobb.

2017. aug. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Mar bocs, de ezzel a "18 eves letemre is" kitetellel azt sugalmazod, mintha egy 4-5 eves gyerek verese bocsanatosabb lenne mint egy 15-18 evese. Holott elobbi kisebb, gyengebb, vedtelenebb, kiszolgaltatottabb mint az utobbi.

Nem vagyok annyira liberalis, hogy ne lassam be, hogy kiveteles jelleggel egy egy fenekreutes nem art a gyereknek hogy erezze ha tullepte a hatart, DE ennek KIVETELESnek kell lennie, es nem az a celja hogy fajdalmat okozzon mint buntetes, hanem az, hogy az inkabb jelkepes fenekreutes tenye tudatositsa a gyerekben a helyzet sulyossagat.

Aki a gyereket vagy barki neki kiszolgaltatott szemelyt bantalmazza, fajdalmat okoz neki, az alkalmatlan szulonek, annak buntetojogi kovetkezmenyei vannak.

2017. aug. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg nekik, hogy ha vernek, akkor majd egyszer csak a bíróságon találják magukat.
2017. aug. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!