Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szóljak a lány anyjának?

Szóljak a lány anyjának?

Figyelt kérdés

Néhány hete megismerkedtem Instagrammon egy szeptembertől hetedikes, 13 éves lánnyal. Én gimi végzős leszek, 17 vagyok és fiú.

Pár napot beszélgettem vele, mert tetszett és én is neki. Aztán mikor randira került volna a sor egy nonszensz indokkal lerázott.

Azóta egy véletlen alkalmával beszélgettem a csaj volt barátnőjével, ő mesélte hogy kb hetente másik fiúval írkál a lány.

Ezzel az a probléma, hogy eléggé k..vás a stílusa. Tehát hatodikos létére több képet is kaptam tőle a fenekéről (ruhában) és meg is kérdezte utána hogy felizgultam-e. Olyan abszurd és elhamarkodott dolgokról beszélt hogy mikor aludjak náluk és hogy adjam neki a pulcsimat hogy majd érezhesse az illatomat alvásnál is meg hasonlók (ezt kb 30 perc netes dumálás után mondta). Emellett tudtommal vagdossa is magát, és az alkoholt sem veti meg.

Nem ismerem a családját de Facebookon tudnék írni nekik hogy illene a lányuk internetes életét átböngészni. Vagy maradjak ki belőle?


2017. aug. 5. 23:55
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Ha figyelmezteted is őket,ne a saját profilodról,mert még Te kerülsz bajba! Tényeket,linket is közölj akkor, ha már szólni akarsz!
2017. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
34%

Hú, hát ez nem könnyű kérdés. Nekem is van olyan ismerősöm (nem igazán közeli, sulistársak vagyunk), aki hasonlóan elítélhető módon viselkedik az interneten. Az ő szülei azt hiszem, tudnak erről, de a lány folytatja.

Nem tudom, mit kellene tenned, mert valóban nem egészséges ennyi idősen - mint ahogyan semennyi idősen sem - ilyesmiket csinálni.

A helyzet az, hogy talán annak, hogy ő ilyen, az is lehet az oka, hogy a szülei nem foglalkoznak vele, vagy azzal, mit is csinál.

Nem tudom, mi lenne a helyes, és el tudom képzelni, hogy nehéz lehet eldönteni, mit tegyél, de neked kell eldöntened, hogy mit diktál a lelkiismereted.

Lehet, hogy ha elmondod a szüleinek, akik esetleg eddig nem tudtak róla, akkor közbe tudnak lépni, és valami egészen rossztól mentheted meg a lányt.


16/L

2017. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem screenshotold le a beszélgetést, satírozd ki a neved és mehet is anyukának egy kamu profilról. ;)
2017. aug. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Tehát a lánynak nagy a szája, de konkrétan ennyiben ki is merül, hiszen találkozni már nem akar. Ebben a korban felnőttek akarnak lenni nagyon, de amíg csak álmodoznak rola es nem a válságnak teszik, nincs vele gond.
2017. aug. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

"Szóljak a lány anyjának?" - persze, és mindenképp a lány messengerére írd, na ebből biztosan megtanulja, hogy a neten nem lehet megbízni senkiben...

(egyébként a gerincedet hol felejtetted? - nyugodtan visszaélnél valaki bizalmával azért, mert a VOLT barátnője sározza?)

2017. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Bem a te dolgod. Semmi kozod hozza
2017. aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
A vagdosás nagyon komoly dolog, nem tartozik a sározás kategóriába. Mindenképpen szólj a szülőknek, ez a kislány segítségre szorul.
2017. aug. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Egy 13 éves lány nem fogja fel mit csinál. Meg fogja bánni később, és nem egy eset volt, amikor öngyilkos lett valaki, mert egy "jóakaró"felrakta a netre a magamutogató képeit. Szerintem kötelességed jelenteni a szülőknek. Megelőzheted a bajt. Bár rólad is megvan a véleményem, hogy egy 13 éves kislánnyal akartál randizni. Sajnos levitték a korhatárt, úgyhogy nem büntetendő, de nagyon a határon van. Tedd jóvá, és segíts rajta azzal, hogy szólsz az anyjának.
2017. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a feltételezett piálásról és a vagdosásról szólj, az intim dolgait ne teregesd ki.
2018. márc. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!