Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire elítélendő,...

Tényleg ennyire elítélendő, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
Szüleim és a környezetem már régóta nyúz azzal, hogy miért nem akarok gyereket. Szinte minden nap megkapom mindenkitől, hogy egy gyerek adja meg az élet értelmét és akinek nincs az lelkiszegény. Én ezt másképp látom, én a munkámban találtam meg az értelmet és amilyen életvitelt élek (napi 12 órákat dolgozom 2 munkahelyen), amellett nem férne meg egy gyerek az én életemben. Tényleg ennyire elítélendő az az ember, aki nem a gyereknevelésben találja meg önmagát?
2017. jún. 2. 09:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem jön az ösztön, de sajnos nálam nem csak erről van szó. Nagyrészt a betegség is felemészt, de a genetikám miatt sem nagyon akarnék gyereket vállalni. Hogy miért? Mert például az "apám" egy életre tönkretett, és nem tudom kiheverni a mai napig. Ha a gyerekem rá hasonlítana, nem tudom, mit csinálnék, persze mondják, hogy így a nevelés, meg úgy, de sokszor semmit sem ér, ha egyszer borzasztó a természete. Nem azt mondom, az enyém is gáz, de akkor minek szaporítsam ezt a gént? Legyen gyereke azoknak, akik szerető családban nőttek fel, nem pedig fekete bárányként,mint én. Mert együtt mertem élni egy fiúval, akivel nem kötöttem házasságot, emiatt már a család r.banca voltam. Most már házas vagyok, de legalább már beteg is. Én irigylem azokat, akiknek ez az ösztön magától jön, és semmi másra nem vágynak, mint egy gyerekre. De én erre egyszerűen képtelen, és alkalmatlan vagyok. 7-es voltam.
2017. jún. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!