Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire elítélendő,...

Tényleg ennyire elítélendő, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
Szüleim és a környezetem már régóta nyúz azzal, hogy miért nem akarok gyereket. Szinte minden nap megkapom mindenkitől, hogy egy gyerek adja meg az élet értelmét és akinek nincs az lelkiszegény. Én ezt másképp látom, én a munkámban találtam meg az értelmet és amilyen életvitelt élek (napi 12 órákat dolgozom 2 munkahelyen), amellett nem férne meg egy gyerek az én életemben. Tényleg ennyire elítélendő az az ember, aki nem a gyereknevelésben találja meg önmagát?
2017. jún. 2. 09:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%
Akinek egy gyerek kell ahhoz, hogy legyen értelme az életének, azt csak sajnálni tudom, mert eszméletlenül sivár és rossz élete lehet. Amit aztán majd továbbad a gyerekének...
2017. jún. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Jellemző az emberekre, hogy szeretik a másikat valamiért megszólni. Ha nem gyerektémával nyúznának, akkor mással. Nekem például a munkahelyemen van pár kolléganő, aki annyira gyerek centrikus, hogy amikor közöltem, hogy nem szeretnék gyereket, akkor úgy nézett rám, mint ha embert öltem volna. Persze legyintett, hogy majd később meggondolom magam. Mindezt persze nekem, egy harminc éves férfinek.


Amikor mondtam, hogy nagyon megélni az országban nem lehet, munkalehetőség nincs, ha nincs szerencséd, vagy ismeretséged, akkor meg jöttek a "régen se volt jobb" szöveg. Persze amikor mondtam, hogy engem a semmire vállaltak be, és többek között ezért a semmire nem óhajtok gyereket vállalni, akkor meg csak néztek.


Ámbár egy valamire rájöttem: ha az illető nem tőlem akar gyereket, akkor semmi köze nincs az egészhez. Nincs, nem akarok, és kész. Magyarázkodni nem érdemes.

2017. jún. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Ajj nem is tudjátok, mennyire jól esett olvasni most ezeket a válaszokat. Két hét múlva megyünk családi ünnepségre, barátom rokonsága eléggé durva ilyen szempontból.

Most született a bátyjának gyereke, azóta eléggé tolják, ráadásul ízléstelenül. Sajnos azóta édesanyám is mindig utalgat erre, holott tudja, hogy én nem olvadok el a babáktól, persze, vannak szépek és aranyosak. Egyszerűen meghülyülnek az emberek ettől a témától, főleg ha nő vagy és nem olvadsz el instant egy baba láttán, akkor torzszülöttként tekintenek rád.

2017. jún. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%
"Amikor mondtam, hogy nagyon megélni az országban nem lehet, munkalehetőség nincs, ha nincs szerencséd, vagy ismeretséged, akkor meg jöttek a "régen se volt jobb" szöveg. " Jaj ez is tipikus, más szívott, szívj te is kb.
2017. jún. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
37%
Ez mindenkinek legyen a saját döntése. A szomorú az, hogy egyre kevesebben döntenek a gyerek mellett, és egyre kevesebben is vagyunk a fejlett/fejlődő országokban. Emellett a szegénységben és tudatlanságban élők egyre többen vannak. Mi nem adjuk tovább a kultúránkat és a tudásunkat, mert nincs kinek. Kiöregszünk és eltűnünk. Persze nem azt mondom, hogy valaki csak ezért vállaljon gyereket. Inkább az volna jó, ha valahogy vonzóbbá lehetne tenni a gyerekvállalást a fiatalok körében. Nem csak az üres hétköznapok betöltése lehet indoka egy gyerek érkezésének. Nem értem, hogy vált ez a cél ennyire utálatossá?
2017. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
4%

Annál akinek nincs normális pasija, vagy semmilyen megértem hogy nem vágyik gyerekre.

Nem muszáj sivár életűnek lenni, hogy valakinek gyereke legyen, a férjemnek is karriere van nekem is, megvan mindenünk, évente 4x-5x utazunk, nagyon sok mindent megtehetünk nem élünk sivár életet. Én sem vagyok valami nagy gyerek rajongó, de 5 éve mióta a férjemmel vagyok igenis erre vágyok, hogy egy ilyen férfit megajándékozzak egy gyerekkel, mert ennél nagyobb ajándékot senki nem adhat neki, és nem azért mert sivár az élete :D

Szóval normális párt kell keresni,és akkor jönni fog az ösztön is a gyerekre is :D

2017. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinél jön az ösztön. Soha nem volt karrierem, melóztam a fizetésért - ennyi. A férjem tevékeny, pörgős ember, de neki se volt soha vágya gyerekre.
2017. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Jó volt olvasni a válaszokat, kellemes csalódás volt, mert arra számítottam, hogy mindenki lehurrog majd.Amúgy 28 éves férfi vagyok és egy hasonlóan karrierista párom van, úgyhogy az a bizonyos ösztön egyikünknél sincs meg.
2017. jún. 6. 22:59
 19/21 anonim ***** válasza:
35%
A legtöbb 28 éves pasinak szellemileg még a seggén van a tojáshéj.:-) Nagyon ráérsz még a gyerektémára, teljesen fölösleges ezzel nyúzni téged. Az elkövetkező 10-15 évben még simán változhat a véleményed, de ha nem, az is csak a te döntésed, nem a családé. A szokásos, sablonos válaszokon mindenesetre jókat mosolyogtam, érdekes és roppant árulkodó projekciókat sikerült ismét közzétenni.:-)
2017. jún. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
#19 köszönjük a szexizmusod.
2017. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!