Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ennyire elítélendő,...

Tényleg ennyire elítélendő, ha valaki nem akar gyereket?

Figyelt kérdés
Szüleim és a környezetem már régóta nyúz azzal, hogy miért nem akarok gyereket. Szinte minden nap megkapom mindenkitől, hogy egy gyerek adja meg az élet értelmét és akinek nincs az lelkiszegény. Én ezt másképp látom, én a munkámban találtam meg az értelmet és amilyen életvitelt élek (napi 12 órákat dolgozom 2 munkahelyen), amellett nem férne meg egy gyerek az én életemben. Tényleg ennyire elítélendő az az ember, aki nem a gyereknevelésben találja meg önmagát?
2017. jún. 2. 09:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy is. Sokan nem akarnak és egyre többen. Azért meg nem kell szülni mert ezt várják el Tőled, akkor úgy sem lennél jó Anya. Annak zsigerből, szívből lélekből kell jönnie, hogy anya akarsz lenni, nem azért mert így szokták az emberek. Én azokat nem értem akiknek az az életcéljuk, hogy minél előbb férj, minél előbb gyerek és semmit nem csináltak még az életben, és semmi céljuk ezen kívül. Ráadásul ezt úgy tüntetik fel minta öt doktorijuk lenne és a Nobelt kapnák meg éppen. Az ilyeneket sajnálom.
2017. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
98%
Én sem akarok, tőlem is mindig kérdezgetik, de tojok rá.
2017. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb nagyon becsulendo, ha ezt valaki kepes bevallani sajat maganak es nem enged a nyomasnak. Rengeteg pelda van ra, hogy nagyon nagyon rossz otlet engedni a nyomasnak es gyereket vallalni, ha te magad alapvetoen nem akarsz. Te is tonkremesz, a gyerek is, a hazassag is... Nem valo mindenkinek gyerek, rengeteg lelkibetegtol mentenenk meg a vilagot, ha ezt vegre felfogna mindenki. Csinald azt, amit szeretsz! Ha te a munkaban teljesedsz ki, akkor foglalkozz a munkaval.

Mondom ezt ugy, hogy nekem minden vagyam kamasz korom ota egy sajat csalad, gyerekek.

2017. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Egyáltalán nem. Ezt mindenki maga döntse el,hogy elég érettnek és erősnek érzi-e magát ahhoz hogy minimum 20 évere félretegye saját magát és mindent. Én sem szeretnék gyereket. Bár én a munkában nem találok értelmet...A gyerekvállalás pedig egy olyan feladat,amire úgy érzem nem fogok soha készen állni mert hatalmas felelősség,hogy egy ilyen világban normális,gondolkodó, jó embert tudjon nevelni a szülő. Ha viszont alapból ehhez nincsen kedve az embernek,vagy úgy érzi,hogy nem tud majd mindent megadni amire szüksége van a gyereknek(és itt nem okvetlenül az anyagiakra gondolok,hanem a nevelési dolgokra,elegendő türelem,szeretet, jó példamutatás,józan ésszel való gondolkodás és még sorolhatnám) akkor inkább hagyja az egészet az ember, épp elég nem normális van már a bolygón.
2017. jún. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy vettem észre, hogy azok akarnak gyereket ilyen erőszakosan, akiknek nincsenek életcéljaik. Reggel elmegy munkába, délután hazajön, leül a TV elé, vagy olvas. Ilyen üres, átlagos hétköznapú emberek, nulla hobbival. Így nekik természetesen egy gyerek kitölti ezt a tátongó ürességet az életükben. De akinek van rendes hobbija, vagy akár karrierista és a munkája az élete, az nem fog akarni gyereket.

Gyerekként is tiniként is minden álmom az volt, hogy legyenek gyerekeim. Mert üresek voltak a napjaim és úgy éreztem, hogy valamivel le kell kötnöm magamat. De aztán felnőttem és változtattam az életemen. Olyan hobbim van, amit gyerek mellett el kellene dobnom magamtól. Miért is tenném ezt? Dobjak el mident ami fontos és boldoggá tesz, csak azért mert egyesek nem találnak más értelmet az életükben a gyereken kívül?

2017. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Miért lenne elítélendő?

Nem mellesleg lehet,hogy pár év múlva más beosztásban leszel,esetleg olyan párod lesz aki szeretne és te is jobban elkezdesz rajta gondolkodni és az is lehet,hogy lesz még gyereked.

De a mostani életedbe nem férne bele és nem is akarnál jelenleg.Ezen nincsen semmi szégyellnivaló.

Szerintem sokkal szégyellnivalóbb az, amikor valaki halomra vállalja a gyerekeket és közben magát sem tudja eltartani .Vagy az is nagyon rossz,amikor valaki nem akar gyereket,csak a társadalmi nyomás miatt megy bele és utána érezteti a gyerekkel,hogy nem kívánatos..

Van,hogy jobb,ha nem mindenki vállal. Szerintem becsületre méltó,ha valkai belátja,hogy neki most nem férne bele és leszarja mások unszolását.

2017. jún. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%
Aki ilyenért elítél téged, az h.ülye, bocsi. Bennem sem tombol a vágy, hogy gyerekem legyen, egyszerűen nem vagyok rendben pszichésen egy egész életen át tartó aggódásra, rohangálásra, hisztire. Gyógyszereket is szedek, kezelésekre is járnom kell, és nagyon kimerít a munkám is.A férjem is mondta, hogy nem ez a legfontosabb most, ha jön nekem majd az ösztön, akkor persze készen fog állni rá, de ha nem, akkor nem, és maradunk ketten. Engem is kérdezgetnek idegenek, kollégák, hogy mikor lesz, mondom majd valamikor. Semmi közük hozzá. Vagy ha már nagyon unod a kérdéseket, mondd azt, hogy nem jött össze, és kész. És utána már remélhetőleg nem fognak vele cs.szegetni. Én egyszerűen még nem tudom elképzelni, hogy állandóan készen álljak, és minden a gyerekről szóljon, én meg eltűnjek a süllyesztőben, mert előbb-utóbb úgy is az lenne. Semmi erőm az ordítva hisztizést elviselni, utána meg jön a kamaszkorszak, ami szintén borzalmas, utána meg mivel unja már a fejünket, a lehető leghamarabb lelép. Pénzünk sem lenne rá, pedig a belünket is kidolgozzuk. Meg a mai világban, rengetegen Iphone 4-essel, meg 5-össel, meg mit tudom én, mivel futkosnak, na ilyenekre aztán végképp nem lenne pénzünk, és azt kéne végignéznie, hogy mindenkinek van, csak neki nincs, és emiatt megutálna minket, meg az arcunkba vágná, hogy minek vállaltuk őt be, ha nincsenek meg a feltételek. Hát köszi, de akkor inkább nem...
2017. jún. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

nem, nem elítélendő. Van aki így dönt, van aki úgy. Sokan ezek közül is, akik elítélik a gyerekre nem vágyó embereket, megszólják azokat is, akik ösztönszerűen élnek. Mint ha a "szaporodjuk" az pont nem egy ösztön lenne. Azon kívül társadalmi elvárás, hogy legyen gyerek, illetve nálunk a politika és a családok támogatási rendszere is azt preferálja, ha potyogtatod a pujákat. Nem kell ezzel foglalkozni. Mindenki éljen úgy, ahogy az NEKI a legmegfelelőbb. Ha nem akasz gyereket, annak nyilván oka van, ahogy azt le is írtad. Csak azért, hogy a társadalmi, rokoni, stb elvárásoknak megfeleljen valaki, azért ne vállaljon gyereket, vagy több gyereket. De a párja miatt se. Tehát a "szülsz nekem, vagy elhagylak" illetve a "felcsinálsz vagy elhagylak" hozzáállás esetén inkább a kapcsolatot kell átértékelni (mindkét fél érdekében), mert az sem eredményez jót, ha a "babázni vágyó" lemond a gyerekről, illetve az sem, ha a "babázni nem vágyó" adja be a derekát, mert az első esetben az egy örök tüske marad, hogy "lehetett volna gyerekem, ha nem maradok veled", míg az utóbbi esetben a gyerek fog ráb@$zni, ha egyszer véletlen elkapja azt, hogy "én nem is akartam gyereket".

Szóval ez tipikusan az a fajta egyéni döntés, amibe senki másnak nem lehet beleszólása, csak az adott személynek (még a párodnak sem!)

2017. jún. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem elítélendő.

Ha egyszer szóba kerül, akkor az nagyjából rendben van, a hozzátartozók szeretik tudni, hogy mi az életcélja a másik családtagnak.

De hogy NYÚZNI ezért, az felháborító!

Ne magyarázkodj, ne érvelj, ne győzködj senkit! Határozottan utasíts vissza minden ilyen témát, ne törődj vele, hogy megsértődnek, de legalább leszállnak rólad!

Senki ne akarja más farkával verni a csalánt!

2017. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Nem, mindenkinek saját dolga.


Én sem akarok, minek? Majd egyszer, talán, de nem érzem azt, hogy nekem 18+ évre le kéne kötnöm magam bárkiért is. :)


Persze a sok szülő hisztizik, hogy jaj, ő unokázna, babázna, stb. Hát hajrá, ha annyira babázni akar, csináljon egy sajátot.

2017. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!