Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megmondjam, hogy 34 éves?

Megmondjam, hogy 34 éves?

Figyelt kérdés

19 éveslány vagyok. Mikor felköltöztem Pestre ősszel, egy ideig nagyon egyedül éreztem magam. A gimiben én voltam a "népszerű lányok" egyike, de aztán két baráti társaságból is kiestem, az egyetem kezdete sem olyan volt, mint vártam. Szóval az első 4 hónapom itt azzal telt, hogy vagy a suliban voltam, vagy moziba mentem, vagy vásároltam, vagy otthon néztem sorozatot, miközben online vásároltam. Közben haza is akartam menni, de féltem, hogy majd ha valaki megkérdezné, hogy miért, akkor mit mondok? "Nagyon egyedül voltam, ezért ülök inkább itthon." ?

Aztán lett egy barátom (tényleg csak barát), aki az egyik nagyon jó volt barátnőmnek a bátyja. Régen nem igazán találkoztam vele, mert ő gyerekkorában Pesten élt az anyukájával, aztán később is itt maradt, decemberben is egy véletlen miatt találkoztunk egy bulihelyen. Ott dumáltunk, aztán másnap írtam neki, hogy megköszönjem, hogy foglalkozott velem, amíg elég részeg voltam. Utána elkezdtünk chaten beszélgetni, majd FaceTimeon, és nagyon jóban lettünk. Szinte az egyik legjobb barátom. Sokat találkozunk, lógunk együtt, programokat szervezünk, de sosem történt köztünk semmi (pedig alkalom lett volna rá bőven).

Vele és a barátaival megyek idén a Balaton Soundra és a Szigetre, de anya azt mondta, hogy csak úgy, ha előtte beszél vele és látja, hogy tényleg vigyázni fog rám (igen, közel 20 éves vagyok és még itt tartunk). A barátom bele is ment, bár mondta, hogy reméli nem baj, ha gyerekhámot nem tesz majd rám, amíg fesztiválozunk.

Anya látta már képeken, meg valamennyire emlékezett is rá, de évekkel ezelőtt látta személyesen. Kérdezte, hogy ő nem-e idősebb nálam, de csak annyit mondtam, hogy pár évvel, meg egyetemista. Az utóbbi tényleg igaz, mert most csinálja a harmadik diplomáját... Viszont a korkülönbség kicsit tényleg nagy és nem akarom, hogy anya többet gondoljon ebbe, mint ami valójában történik.


2017. ápr. 17. 23:09
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy leírtam, hogy semmi nem történt és nem is fog... :D :D
2017. ápr. 17. 23:14
 2/20 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem az életkorodnak szól, mi is lecsekkoljuk, ha egy családtagunk új, idegen emberrel utazik el valahova.

Anyám élettársát is lecsekkoltuk mielőtt elutaztak.

Akkor már egyedül biztonságosabb, mint egy le nem csekkolttal, akivel EGGYÜTT fogsz nyaralni.

2017. ápr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Jaigen, a partnerünk tel.számát és az adatait szoktuk megadni otthon, hogy ha eltűnnénk, rajta keressenek.:)
2017. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem értem a problémád. Állitólag 20 éves vagy és egyetemista(!), mi okoz gondot?
2017. ápr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

A baj az, hogy behódolsz édesanyád parancsainak. Félt, megértem. Engem is félt. Kisvárosban nőttem fel, szeptembertől egyedül fogok élni Budapesten, s tény, hogy nem könnyű megemészteni, ez abszolút kortól független.


Azt javaslom, hogy édesanyádnak ne magyarázkodj, csak beszélgess. Ne engedélyt kérj, hanem jelentsd ki. Mert elhiszem, hogy jó ember, imád és imádod, de az anyák hajalmosak elkapatni saját magukat, ha rólunk van szó, és túlzásba vinni a féltést. Mondd meg neki, hogy hány éves. Nincs ebben semmi. De ne félénken, hanem bátran. Hidd el, ha édesanyád többet akar belegondolni, akkor teljesen mindegy, hogy a srác 34 vagy 43, esetleg húszon aluli. Akkor is belelát majd ezer és egy dolog. Így is. Úgy is. Mindenhogy.


A problémád szerintem abból fakadhat, hogy hagyod (ha nem is tudatosan), hogy anyud gyerekként kezeljen és ne véleményt mondjon, hanem tényeket és szabályokat.

Mondd meg neki, hogy a véleményére mindig kíváncsi leszel, de az, hogy nem enged el x meg y feltétellel, az nem helyes. Mert később sem fog változni. Ezt most kell orvosolni.

Ne titkolózz, de ne is magyarázkodj meg mentegetőzz. Csak nyugodtan, mint felnőtt a felnőttel.


Szóval csak nyugalom, sok sikert és jó fesztiválozást!

2017. ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
38%

Te erzed, hogy osszeilletek-e vagy sem. Szerintem 15 ev meg annyira nem is sok, legalabb biztosan eleg erett. Nekem most ert veget egy rovid kapcsolatom egy szinten 34 eves pasival, de nalunk nem a korkulonbseg volt a baj. A szuleim meg sose szolnak bele kivel jarok, ugyis tudjak, hogy azzal vagyok egyutt akivel akarok. Neked sem kell felned.


19/l

2017. ápr. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
25%
Igen mutasd be hàtha eltünsz a nyaralàs soràn akkor tudjàk kivel mentél .. elad vmi szervkereskedőnek :)
2017. ápr. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

Azt neked kell tudnod,hogy megmondjad e.

Sztem anyád sem bolond.

90%,hogy a cséká meg akar dönteni... :)

Aki 34 évesen bulihelyekre jár, Balaton Soundra és a Szigetre,az tuti,hogy csajozni megy oda.Ez a csaj-pasi barátság meg nem igaz.Barátság ez,de extrákkal. :D De ezeket te is tudod sztem.Neked a korkülönbség a bajod.Attól még lefeküdhetsz vele...Ne foglalkozz anyáddal ha tetszik a csóka.De szerintem nála kapuzárási pánik van,azért pályázik ilyen fiatal lányokra is...

2017. ápr. 18. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

De édes vagy: "semmi nem történt és nem is fog". Emlékezz majd erre a nyáron , amikor fog.


Egy 34 éves férfi NEM a csillogó személyiséged miatt akar veled fesztiválozni, picim.

2017. ápr. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
17%
Én azon akadnék ki, hogy a lányom részegre issza magát és ilyen bulikra akar menni. Ezekre e fesztiválokra inni és drogozni, meg dugni megy a többség.
2017. ápr. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!