Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnátok ebben a...

Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Előre jelzem hogy hosszú lesz! Szóval, apukánk meghalt 9 éve, amikor én 24,a nagyobbik öcsém aki szellemi fogyatékos 22,a kisebbik öcsém pedig 12 éves volt! Anyám nem dolgozott, csak mielőtt én megszülettem,4 évet. Miután apu meghalt, kezdődtek a problémák.Nagy kertes házban éltünk, amit gyakorlatilag az én fizetésemből próbáltunk fenntartani, mert csak én dolgoztam. Kisebbik öcsém kezdett elkallódni.Nem járt iskolába, megvonták a csp-ot, nem egyszer lopott, tartozásokat csinált stb.. Anyám mindent szépen ráhagyott, hiába beszéltünk vele több családtaggal együtt, hogy ez így nem lesz jó! Közben persze az anyagi helyzetünk csak romlott, és én már könyörögtem anyámnak, hogy adjuk el a házat, de nem akarta, persze ő nem dolgozott! Nagyobbik öcsém mikor befejezte a sulit, rokkantsági nyugdíjat kapott,de mellette elment dolgozni. Azután én férjhez mentem, külön életet kezdtem,de segítettem őket anyagilag, amennyire tudtam. Terhes lettem, mikor közöltem anyámmal, hogy nem tudok többet segíteni, menjen el dolgozni.Nagyon nehezen,de azóta dolgozik, és eladták a házat, de csak úgy tudták,ha mi a férjemmel kifizettük a tartozást​, ami nem kis pénz volt... Kisebbik öcsém nem végezte el a sulit, mindenhonnan kirúgták, és mondanom sem kell, dolgozni sem szeret! Elvárja hogy eltartsák, egész nap gépezik, viszi fel a haverjait, isznak,cigiznek stb, anyám meg asszisztál hozzá, ugyanúgy ráhagy mindent, közben kiszolgálja, nagyobbik öcsém már teljesen kivan,aki amellett hogy beteg, dolgozni jár, és segíti anyámat, mert ő nem jönne ki a fizetéséből! Egyszerűen tönkre tesz mindenkit az idióta öcsém, és ha valaki szólni mer neki, ordít tombol, tör-zúz, anyám meg már fél tőle, és persze folyamatosan sajnálkozik, amiből már marhára elegem van! Mondtam neki, ha nem csinál valamit,a nagyobbik öcsémet elhozzuk onnan,de azt persze nem akarja, mert nem tudna megélni! Nagyon kivagyok! Ti mit tudnátok erre mondani? Amúgy most 21 éves a kisebbik öcsém...
2017. márc. 30. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A normális öcsémet rávenném, hogy költözzön el, vegyen ki egy szobát, vagy ha jó a kapcsolatunk, nálunk is van hely, és nem zavarna, jöhetne hozzánk, amíg mondjuk nem talál egy komoly barátnőt, akivel összeköltözhet. Anyám oldja meg a léhűtő öcsémmel a problémát, ha így elbaszta a nevelését. Felnőtt ember, az öcsém is az. El kell zárni a pénzcsapot, máshogy nem fog menni.
2017. márc. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismétlem, de pontosan azt akartam írni amit az első válaszadó írt.
2017. márc. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a rendes öcsémet magamhoz venném, hisz dolgozik, el tudja tartani magát. a másik öcséd meg csinálja ki anyádat szépen -lassan
2017. márc. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel. A nagyobb testvéredet hozzátok el. A 21 éves öcséd sajnos már nem fog megváltozni. Ha anyád nem áll a sarkára, akkor neki kell elviselnie azt amit eddig megengedett a kicsi fiának.
2017. márc. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van! De nem tudom, hogy képes lenne e öcsém otthagyni anyámat, mert egyébként nagyon ragaszkodik hozzá:( Szeretem én is anyámat nem arról van szó, de ez már sok! Persze egyfolytában bőg, de mi ne szóljunk bele... Magunkhoz nem tudnánk venni öcsémet,de fizetnénk neki albit.Mi messze lakunk, és ott nem lenne munkája, ezt is protekcióval sikerült neki össze hozni.De nagyon sajnálom, még anyámat is, pedig tisztában vagyok vele, hogy ezt ő csinálta...:(
2017. márc. 30. 10:18
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem olyan biztos, hogy ez mind anyad hibaja. Sok csalad van, ahol szigoruak, rendesek voltak a szulok, aztan a csemete elzullott, senki nem lett belole, hanem alkoholista/drogos. Anyadnak ez faj, hogy ez lett a fiabol, de semmit nem tud tenni, hiszen fia, csapkod, uvolt, fenyegeti. Ha el is zavarna a fiat, elmenne vagy ugyanugy fenyegetne? Persze, rendoroket be lehet vonni, de sok szulo ezt szegyenli, nem akar "artani" a gyerekenek. Szerintem a nagyobbik ocsed is azert nem akarja otthagyni anyadat, mert ugy erzi, o vigyaz ra, ha ott van, latja mi van, fekezni tudja az ocset. Itt tobb problema van mint csak a penz. Csaladsegitok, rendorseg, stb. ki tudja.
2017. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves tőled, hogy próbálod anyámat védeni, de sajnos itt akkor is ő cseszte el! Amíg nekem, és a beteg öcsémnek voltak szabályok, addig a kisebbiknek nem, nem hiába tűntek el a rokonok, akik próbáltak segíteni. Ugyanúgy a pszichológusok, családsegítők stb.. Ezen már mind túl vagyunk.Mar akkor mondták anyámnak, hogy neki kellene a sarkára állni,de inkább homokba dugta a fejét, és egyfolytában védte az öcsémet!Meglopott engem is míg otthon laktam,30000 ft-al, plusz ellopta a telefonom, és eladta. Anyámat is többször,meg öcsémet is!De be kellett nyelni, még én voltam a rossz, amiért szólni mertem neki, sőt! Anyám még bizonygatni akarta, hogy ő biztos nem! Amikor kiderült, hogy mégis, akkor az volt a megoldás, hogy dugni kellett az értékeket előle, dehogy következménye nem volt a dolgainak, az biztos! Valóban összetettebb itt a probléma, ebben egyetértek, de írhatnák egy regényt,ha minden részletre kitérnék. Az meg más tészta, hogy az öcsém remek színész,meg baromi jól tudja anyámat érzelmileg zsarolni, és persze ki is használja! Nagyobbik öcsém nem tudná magát, vagy anyámat megvédeni, mint írtam, beteg. Egyszer mondta anyám a kisebbiknek, hogy ha nem tetszik elmehet,neki ment anyámnak,meg kovetelozott, hogy akkor fizesse ki a részét!
2017. márc. 30. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólóval teljesen egyetértek.

Csak a kérdésem, hogy a dolgos öcsédet nem tudják más családtagok befogadni ott, ha már nem akar költözni?

Ti hol laktok, hogy ennyire messze? Város, Falu? Mennyire beteg, hogy ne találhasson ott munkát, ahol laktok?

Én a helyetekben nem albit fizetnék neki, hanem odaköltöztetném magunkhoz. Oké, hogy nem akarja ott hagyni az anyját, de muszáj lenne.


Egyedül azt nem értem, hogy milyen adósságot kellett kifizetnetek. Mert ha a házon volt, akkor az ilyen ingatlannal kapcsolatos adósságokat magából a vételárból szokták visszafizetni.

2017. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szegény beteg öcsédet sajnálom nagyon.
2017. márc. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!