Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engedjem a 17 éves fiamnak...

Engedjem a 17 éves fiamnak hogy eltávolíttatja at anyajegyét?

Figyelt kérdés
Tegnap beállít a fiam azzal hogy el szeretné távolítani az anyajegyét az arcán elektrokauterral. Ő fizetné ki.De én azt mondtam hogy ne csinálja. Én szerintem nagyon csúnya lesz a heg. Meg kéne engednem?
2017. márc. 23. 06:04
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
100%
Nekem és mindkét gyermekemnek is volt már anyajegy eltávolítása. Kislányomnak 4 éves korában a combjáról. A szövettannál derült ki nagyon helyesen jártunk el. Fiamnak a fejéröl távolítottak el egy kb 5 forintos nagyságút 8 évesen, mindig bele akadt a fésű. Nekem az arcomról. Mindhárom sebészeti úton teljes kimetszéssel ahogy a szövettani leleten olvasható az "épből metszve". Heg szinte alig az is két év után annyira elhalványodott hogy ma már szinte keresni kell. Én azt javaslom keress egy jó bőrgyógyászt és egy jó sebészt, amibe kerülne a mostani beavatkozás azt nekik is odaadhatod. És ha ez a fiad ezt szeretné akkor legyen meg neki. Mivel tényleg rossz helyen van az arcon.
2017. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak arról van szó, hogy zavarhatja, esztétikailag. Ha borotválkozásnál véletlen megvágja, könnyen daganat alakulhat ki, az anyajegynek megvan ez a veszélye. Nem véletlen, hogy olyan helyekről, ahol ilyesmi behatások érhetik, az orvosok javasolják, hogy le kell vetetni, szakszerűen. Erről nincs is mit tovább beszélni, egészségügyi kockázatai is vannak, ha ott marad.
2017. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy megengedném. De elvinném bőrgyógyászhoz és plasztikai sebésszel vetrtném le. Nekem két anyakegyet betteke így. Nyoma sincs az arcomon. Sokkal hamarabb kellett volna, mint csináltam.
2017. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
Inkább egy apró heg, mint egy egész életen át tartó csorbult önkép, önbecsülés, ami ezek szerint megvan, ha zavarja és szeretné eltávolíttatni.
2017. márc. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Így nem. Először bőrgyógyásznak kell megnéznie. És ő állapítja meg, hogy eltávolítható-e. Illetve mivel jár, ah eltávolítják.

Ezt a módszert nem ismerem. De sebészi úton kell eltávolítani, mert sok lézeres technikával csak a felszínét távolítják el. Maga az anyagjegy benne marad a bőr mélyebb rétegeiben.

Szóval támogasd az eltávolításban, de menj el vele. Normális orvoshoz. Ne valami magán, jó pénzért bármit megcsináló helyre.

2017. márc. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Kóklerral nem engedném, de nyilván elvinném őt olyan orvoshoz, aki nem piacon vette a diplomáját.
2017. márc. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha szakember véleménye alapján indokolt, vagy jóváhagyta és nincs kockázat (azaz bőrgyógyász és sebész).

Amúgy ha zavarja és a fenti követelmények teljesültek, nyugodtan, támogatnám. Ma már nem henteskednek jobb a technika, nem marad heg.

Szerintem a saját testünkről, pláne csak egy anyajegy leszedetésről magunk döntünk.

2017. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
89%
Már rég elvittem volna én...
2017. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

Nyilván és fizetném is, ne neki kelljen a kis nehezen megkeresett pénzéből.Ez egy olyan dolog,amiről nem tehet, és tényleg zavaró esztétikailag és egészségügyileg is lehetnek belőle gondok.

Nem értem hogy merül fel egyáltalán a kérdés,hogy engedd -e.

2017. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
88%

Ha zavarja akkor miért baj ha szeretné?!

Nekem nem csúnya a hegem képzeld

2017. márc. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!