Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti melyik esetben...

Szülők! Ti melyik esetben szégyenlenétek magatokat? Ha a gyereketek rossz tanuló, de jól viselkedik, vagy ha jó tanuló, de rossz gyerek?

Figyelt kérdés
Nem arra vagyok kíváncsi, hogy melyikkel "viszi többre", hanem arra, hogy melyiket szégyellenéd jobban? Szokták mondani, hogy otthonról tanulja a viselkedést, és a nemtörődéstől rossz gyerek. Másik eset: Rossz tanuló, a hanyag tanulás miatt (nem biztos, hogy feltétlen amiatt...), de a viselkedése kifogásolhatatlan. Szerintetek melyik jobb, illetve rosszabb? :)

2017. febr. 9. 20:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
59%
Egy rossz tanulót szégyellnék jobban. Inkább rosszalkodjon, mit ostoba legyen és semmire ne vigye. Sok gyerek azért rosszalkodik egyébként, mert túl okos az adott iskolához. Unatkozik. Megfelelő iskolában már nem. Erre nem egy példát láttam.
2017. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Egyiket sem szégyellném, hanem megpróbálnék változtatni rajta, segíteni a fejlődését.


Hiába jó gyerek, ha nem tanul és semmire nem viszi az életben. Sajnos pusztán jóságból nem fog megélni.


Ilyen szempontból inkább legyen jó tanuló, és a "rosszaságát" próbálnám jó irányba fordítani. Persze kérdés hogy miben merül ki, gyermeki csínyekben, túlzott talpraesettségben, vagy erőszakosságban...

2017. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Valóban nem a szégyen a legkifejezőbb szó erre az érzésre, nem úgy értettem. Viszont az, hogy a gyerek jó tanuló, nem feltétlen a képességeinek tudható be. (Szélsőséges dolog következik!) A tanár elfogult a diákkal - mondjuk ki! Kivételezik. Ebben az esetben sem feltétlenül a gyerek tehet a jegyeiről.

Attól, hogy rossz tanuló, még nem lehet intelligens? Nem viheti majd sokkal többre, mint az, aki 5-ös? Nem értem :)

Ezt arra a válaszra írtam, amelyik ezeket írta, nem irányul más ellen!

2017. febr. 11. 23:42
 14/16 anonim ***** válasza:
75%
Inkább legyen jó tanuló. Az eredményes felvételihez nem jó magatartást nézik.
2017. febr. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2017. febr. 13. 16:13
 16/16 anonim válasza:
100%
Természetesen, ha jó tanuló és rosszul viselkedik. Az pozitívum, ha rosszul viselkedik. A kis mimózák mindig a sor végén maradnak az életben vívott kemény harcokban.
2017. febr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!