Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kizártak és kitiltottak, de...

Kizártak és kitiltottak, de be vagyok jelentve! Többi lent?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, még tanuló. Anyám 2 hete elvette a lakáskulcsomat és kitiltott a lakásból, ahova hivatalosan be vagyok jelentve. Tudok tenni valamit, akár jogi úton is? Van erre törvényileg szabály, hogy ha egy olyan embert akarnak valahonnan kitenni, ahonnan nem lenne joguk?

2017. jan. 26. 10:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Mivel be vagy jelentve, rendőrt hívsz, hogy akadályoznak a bejutásban.
2017. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Nézz utána, mert lehet, hogy ki is jelentenek a lakásból. Onnantól neked ott nem lesz semmi keresnivalód.

Egyébként sem biztos, hogy jól jársz vele, ha ezek után jogi úton erőszakolod ki, hogy ott lakhass. Gondolom, nem volt ez előzmények nélkül való.

Mindenképpen keress megoldást a problémádra, pl. kérj kollégiumi elhelyezést, írasd a családi pótlékot a saját nevedre és kérd a számládra, és nézz valami diákmunka után.


Legalább is én ezek után egészen biztosan nem erőltetném, hogy egy fedél alatt lakjunk.

2017. jan. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%

Meseld mar el mit csinaltal?kivancsi vagyok ra

ps 21 evessen esti levelezo es munka felnott vagy nehogy mar anyadon eloskodj

2017. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves hármaska. Nem kioktatásra volt szükség, hanem tanácsra, életem.

Had legyen az én dolgom hogy 21 évesen még tanulok, mert van még pár évem. Igen diákmunkázok, de ehhez semmi közöd tesa.

2017. jan. 26. 14:58
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
kérdező...te vergődsz itt,meg okoskodsz ahelyett,hogy elmondanád miért is vagy kitiltva...de lehet hogy jogosan "tesa"
2017. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
amugy meg attol, hogy "bevagy jelentve" ...gondolom a ház anyádéké...elmúltál 18..nem köteles senki eltartani a hátsód,attol függetlenül ,hogy tanuló vagy..inkább azt mondanád el mivolt a sza..rságod öreg.
2017. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ment a piros. Maximum k*va lehetek mert lány vagyok, de az is csak a legvégső esetben. A ház Önkormányzati tulajdonú
2017. jan. 26. 15:39
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Hát én nem kaparnék annyira visszafelé. Ha el is tudod intézni hogy kötelesek legyenek visszaengedni, ők követelhetnek tőled lakbért, rezsihányadot és nem muszáj ellátniuk téged ezek után. Lehet jobb lenne neked kollégiumban.
2017. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2017. jan. 26. 15:56
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

Okés, de mégis miért zártak ki? Mert rohadtul nem mindegy hogy eéfeéejtetted elzárni a sütöt, vagy drogozol...


De amig be vagy jelentve, addig a rendörökkel hazamehetsz, az más kérds, hogy akarna a fene miután kidobtak.

Menj el dolgozni, cuccolj össze valakivel, és kezdj önállo életet az is lehet, hogy a szüleid megunták,hogy ott vagy, nem lenne egyedi eset.

2017. jan. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!