Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, gyerekek! Van olyan,...

Szülők, gyerekek! Van olyan, aki nem retteg elmondani a rossz jegyeket/nem kap büntetést érte?

Figyelt kérdés

El sem akarom hinni,hogy valaki tényleg fél elmondani a jegyeit a szüleinek,és azt sem,hogy nagyon sok szülő olyan büntetést ad a gyerekének,mintha minimum milliókat lopott volna.

Nincsenek rossz jegyeim,de néha nagyon mellé szoktam nyúlni néhány dologgal, és ha 2-es lett,hát 2-es lett,elmondom(főleg,hogy néha nem is az én felkészületlenségem miatt).Nem mérges rám anyukám,nem akar a tankönyvhöz láncolni. Nagyon sokan emiatt rettegnek,hogy nehogy rossz jegyet kapjanak,mert akkor 1 hétig semmi szabadságuk nem lesz. Ha megkérdezi,őszintén megmondom azt is,ha valami tényleg az én hibámból lett rossz,mert semmit nem tanultam. Soha nem kellett tanulnom anyukámmal,vagy felmondani bármilyen tantárgyat. A tanulás csak az én érdekem,ha én nem tanulok,csak nekem lesz nehezebb úgy alakítani az életem,ahogy szeretném.Éppen ezért,ha nekem semmi hasznom nem származik abból,hogy XY szükségtelen tantárgyból 5ös legyek,anyukámnak sem érdeke,hogy odaláncoljon. Ha pedig fontos dolgokat nem tanulok,mint írtam,csak a saját dolgom nehezítem meg.

Van olyan szülő,vagy olyan gyerek,akinek a szülei osztják az én véleményem,vagy egyedül vagyok azon szerencsések között,akinek nem okoz gyomorgörcsöt egy rossz jegy bevallása?


2016. nov. 6. 13:42
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
72%
Vagy egy kettessel átrugdosott építész építse fel a házát. Azért vannak diplomák(orvos, mérnök, ügyvéd, egyéb egészségügy) ahol nem megengedhető a kettes diploma, mivel életekkel, sorsokkal játszanak.
2016. nov. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
74%
Én jó tanuló vagyok, jó jegyeim vannak, de velem is előfordult már, hogy nem tanultam, majd kihívtak felelni és egyest kaptam vagy csak szimplán a vártnál rosszabbul sikerült egy dolgozat. A szüleim mindig azt próbálták megértetni velem, hogy magamnak tanulok, a saját céljaim elérésének érdekében és nem az a lényeg, hogy ők elégedettek és büszkék legyenek vagy, hogy rám mosolyogjon a tanár, hanem, hogy bővítsem az ismereteimet és a javamra fordítsam őket. Körülbelül az általános iskola utolsó pár osztályában sikerült ezt megértenem. Előtte nekem is fontos volt a szüleim, a környezetem véleménye, hogy "juj most ehhez XY mit fog szólni", "nem ezt várták tőlem" stb. és én sem voltam olyan bátor mikor becsúszott egy-két rosszabb jegy. Ma már teljesen nyugodtan, őszintén megmondom, ha egy számonkérés rosszul sikerült és én úgy gondolom, hogy ebben a szüleim hozzáállásának nagy szerepe van. Sosem büntettek meg, nem ütöttek meg, nem kiabáltak velem, ha rossz jegyeket vittem haza és most sem szoktak. Természetesen nem örülnek neki, nem dicsérnek meg, ha ilyen fordul elő, de nem is rendeznek emiatt cirkuszt. Én tisztában vagyok vele, hogy miért olyan érdemjegyet kaptam amilyet és, hogy milyen lehetőségeim vannak a javításra, mit kell tennem annak érdekében stb.. Mindig beszámolok nekik a jegyeimről, de ők igazából erre mindig egy "jól van, ügyes voltál" vagy egy "hát legközelebb jobban figyelj oda" kijelentéssel reagálnak. Van e-napló, ahol ők is meg tudnák nézni a jegyeimet, viszont sosem szokták. Bíznak bennem, tudják, hogy őszinte vagyok velük és végzem a dolgomat, ahogyan kell. Nekem is voltak és most is vannak osztálytársaim, akik hetekig titkolták a jegyeiket mert féltek a szüleik reakciójától és számomra ez mindig megdöbbentő volt, hiszen számomra ez a "rendszer" idegen és nálunk sosem így működtek a dolgok. Szerintem az egyáltalán nem egészséges mikor egy családban a gyerek fél és nem is tartom túl eredményesnek sem ezt a módszert, hiszen a gyerek sokszor már a számonkérés előtt azon aggódik, hogy mi van, ha rosszul sikerül és ez rányomja a bélyeget a teljesítményére is.
2016. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
100%
hát így végigolvasva...irigylema gyerekkorotokat. engem sokszor elvertek főleg általános iskolában ha rossz jegyet kaptam, bár ez ritkán fordult elő. anyám annyira magától értendőnek érezte az 5öst, hogy a 4esnél már komoly megjegyzéseket tett. már elég idős vagyok, de megdöbbentő olvasni, az alapkérdést meg a rá adott válaszokat. azóta egyetemet is elvégeztem, és ilyen távlatból már pláne furának tűnik az a sok pofon meg anyám felemelt hangja a 3-as 4esnél. én is volt egy alklaommal, hogy aláírtam az ellenőrzőt. jó ezt egy életre megtanultam, hogy nem helyes. azért örülök, hogy vannak ellenpéldák. ha lesz gyerekem én is inkább valami bizalmi kapcsolatot szeretnék, nem kőkemény diktátorként irányítani egy gyereket.
2016. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
86%
Én nem szoktam elmondani, hogy hányast kapok, mert ha pl kapok egy hármast, akkor a válasz az, hogy "lehetett volna négyes is", meg hogy "az jó?" stb, és ettől idegbajt kapok. Szóval nem beszélek a suliról itthon. Vagyis már az egyetemről.
2016. nov. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindig elmondom, ha nem mondom akkor is látja az e-naplóban...

De tudja, hogy mindig tanulok, és ami érettségi tárgy arra a lehető legtöbbet tanulok és valamikor még így is maximum egy hármast bírok kihozni, mert épp a tanár olyan vázlatot diktál, hogy az nem vázlat, mert nem lehet belőle tanulni, tk meg nincs.... Dolgozatban meg olyanokat kér amiket át sem vettünk soha

Az ilyeneket is elmondom anyának és ő megérti általában.

Ami meg nem érettségitárgy, vagy szakmai az meg nem is érdekel, és tudja ő is ezt, csak ne bukjak belőle.

Bár tavaly is egész jó átlagom volt és a legrosszabb jegyem is csak 3-as volt, az érettségitárgyaim meg tényleg jók lettek, nincs oka panaszra.


Általánosban azért féltem még a hármast is elmondani, ott nagyon haragudott a kettesért, de még a hármasért is.

De azért örülök, hogy szakgimiben már másképp látja a helyzetet.

2016. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet. Sose féltem elmondani egy-egy rosszabb jegyet, nem rettegtem. Most vagyok végzős, egész jó átlagom volt végig, szóval nem sűrű, hogy rossz jegyet kapok, de ha valami oknál fogva mégis becsúszik, akkor nem félek bevallani itthon. Egyébként nem is haragszanak érte, meg úgy igazából a jó jegyekért se szoktak megdicsérni vagy ilyesmi. Néha már szoktam is mondani, hogy az én családom meg túl lazán veszi. :D De inkább így, mint vasszigorral! Legalábbis nekem ez a véleményem, nem szeretnék félelemben élni egy pár rosszabb jegy miatt.

18/L

2016. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én sem, és a tesóm sem mertük bevallani a rossz jegyeket. Eleinte (alsóban) ha becsúszott egy hármas, mindig elmondtam, de ahelyett hogy segítséget kaptam volna, csak a lenézés, lecseszés és a büntetések vártak otthon (nem játszhattam, nem nézhettem tv-t, nem számítógépezhettem 1 hétig - általában ez járt a rossz jegyekért.) Ilyenkor elvárták, hogy egész nap a könyv felett üljek, hangosan olvassam órákon keresztül az anyagot (miközben sírtam), és előfordult, hogy ha nem tudtam időben felmondani a leckét akkor anyám meg is vert. Ilyen körülmények között nehéz volt elhinni, hogy magamért tanulok... Semmi motivációm nem volt, csak azért tanultam mert féltem tőlük. A szülői értekezletek előtti napokban pedig egyenesen rettegtem, hogy mi vár rám.

Gimiben, amikor már végzős voltam, valahogy kimaradtak a szülőik, anyámék nem értek rá elmenni. Persze akkor sem mondtam el a rossz jegyeket, de mivel nem kellett otthon stresszelnem ezen, simán kijavítottam mindent négyes-ötösre és fel is vettek az egyetemre.


Egyébként a legrosszabb az egészben, hogy emiatt soha semmilyen problémámat nem mondtam el otthon, nem bízom a szüleimben, és még 26 évesen is félek a véleményüktől, ha valamit elrontok, vagy bármiben szükségem lenne segítségre.


Kérdező, kicsit most irigykedem rád, nagyon szerencsés vagy ilyen szülőkkel! :)

2016. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem gyakran vert apám, ha rossz jegyeket vittem haza.. Semmit nem ért vele, mert akkor gyűlölet, és elfojtott agresszió volt bennem, hogy azért sem tanultam.. Én soha nem fogom verni a gyerekemet, inkább leülök vele beszélgetni.. Senkinek sem kívánom azt az érzést, mikor a jegyek elmondása után vártam a szobámban, és azon kattogtam, h vajon mit fog rajtam széttörni..
2016. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim válasza:
100%
Minden diplománál elég a kettes, nem értem az ilyen maximalista embereket.Én is jogra járok, nálunk mindenki jogász, orvos, mérnök stb.., akik ilyen-olyan eredményekkel végeztek az egyetemen és mégis jól keresnek, jó szakemberek, szóval nem kéne általánosítani.Gimiben meg még nyílván könnyű jól tanulni, de aki szerint summa cum laude diploma kell bármihez is, annak köze sincs a felsőoktatáshoz, csak osztja itt az észt feleslegesen.👊👎
2016. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
100%

Semmi csodálkozni való nincs azon, hogy sokan nem merik elmondani a rossz jegyet otthon. Nagyon sok idióta agresszív barom (már bocsánat) szülő van, aki nem hogy leülne a gyerekével beszélgetni stb, egyből leordítja vagy rosszabb esetben megveri a gyerekét, mint engem. Plusz az "eltiltások" mint például nincs internet, nem mehetsz sehova és a többi hülyeség... És akkor még a szülők vannak felháborodva, hogy a gyerekük továbbra sem tanul vagy csak még jobban ront...


Ha nekem lesz gyerekem, biztos a legnormálisabb leszek vele.

2016. nov. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!