Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, gyerekek! Van olyan,...

Szülők, gyerekek! Van olyan, aki nem retteg elmondani a rossz jegyeket/nem kap büntetést érte?

Figyelt kérdés

El sem akarom hinni,hogy valaki tényleg fél elmondani a jegyeit a szüleinek,és azt sem,hogy nagyon sok szülő olyan büntetést ad a gyerekének,mintha minimum milliókat lopott volna.

Nincsenek rossz jegyeim,de néha nagyon mellé szoktam nyúlni néhány dologgal, és ha 2-es lett,hát 2-es lett,elmondom(főleg,hogy néha nem is az én felkészületlenségem miatt).Nem mérges rám anyukám,nem akar a tankönyvhöz láncolni. Nagyon sokan emiatt rettegnek,hogy nehogy rossz jegyet kapjanak,mert akkor 1 hétig semmi szabadságuk nem lesz. Ha megkérdezi,őszintén megmondom azt is,ha valami tényleg az én hibámból lett rossz,mert semmit nem tanultam. Soha nem kellett tanulnom anyukámmal,vagy felmondani bármilyen tantárgyat. A tanulás csak az én érdekem,ha én nem tanulok,csak nekem lesz nehezebb úgy alakítani az életem,ahogy szeretném.Éppen ezért,ha nekem semmi hasznom nem származik abból,hogy XY szükségtelen tantárgyból 5ös legyek,anyukámnak sem érdeke,hogy odaláncoljon. Ha pedig fontos dolgokat nem tanulok,mint írtam,csak a saját dolgom nehezítem meg.

Van olyan szülő,vagy olyan gyerek,akinek a szülei osztják az én véleményem,vagy egyedül vagyok azon szerencsések között,akinek nem okoz gyomorgörcsöt egy rossz jegy bevallása?


2016. nov. 6. 13:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
98%
Ha az én hibámból lett rossz jegy, mert lusta voltam tanulni, akkor megbüntet(jogosan). Ha tudja hogy becsülettel készültem, akkor nem. De nem okoz gyomorgörcsöt, ha én voltam a hülye, egyenes derékkal vállalom a büntetést, nem sunyítok mint a legtöbben. Azt közölték, hogy ha nem tanulok, nem lesz elég pontom államira, a költségeset meg nem fogják fizetni, tehát az én érdekem hogy tanuljak.
2016. nov. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem okoz gondot elmondani a rosz jegyeket sem(nemtúl sűrűn kapok,de becsúszik néha)

Ilyenkor elmondom a szüleimnek,és megbeszéljük a dolgokat

Ha azért kaptam rossz jegyet,mert nem tanúltam meg,akkor 2héten belül ki kell javítanom

Ha pedig nem az én hibám,akkor apa besegít egy kicsit (pl matek,fizika)

De tőlem sem kérik vissza a szülők az anyagot soha,meg nemvagyok eltíltva semmitől:)

De az őszinteség,az alap nálunk_(tehát nem titkoljuk el a jegyeket)

17f

Remélem megválaszoltam a kérdésed!

Hány éves vagy?

2016. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtök válaszát,ment a zöld pacsi,és örülök,hogy nálatok is ilyen jó a helyzet :) 17/L vagyok
2016. nov. 6. 13:55
 4/29 anonim ***** válasza:
67%

Szívesen;)

Hát jah,ritka szerencsések vagyunk!

2.voltam;)

2016. nov. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%

Mint szülő: két gyerek is van, a kisebb másodikos, a nagyobb hetedikes, gimiben.

El merik mondani a rossz jegyet, még egyszer sem öltem meg őket érte. :) Természetesen kap büntetést, ha nem tanult, vagy hasonló, és az egyes az ilyen.

Kettesnél, hármasnál már megbeszéljük, hogy mi volt a gond, hogy lehetne javítani a helyzeten.

A fiam egyszer titkolt el jegyet (konkrétan az ellenőrzőben átírta az egyest négyesre), azért viszont kapott elég szigorú büntetést, és meg is beszéltük, hogy így utólag belegondolva nem érte meg neki. Azóta nincs ilyen gond.


Nem mondom, hogy büszkén és bátran hozza az ellenőrzőt, de elmondja, ha rossz jegyet kapott.


Az szerintem nonszensz, ha "nem kap büntetést érte", ha pl. azért hoz egy egyest, mert elfelejtett verset tanulni, vagy összegyűlt 5 fekete lecke nem-írás miatt.


Függetlenül attól, hogy magának tanul, még mindig elég kicsi hozzá mindkettő, hogy ennek a teljes súlyát fel tudják mérni. Remélem, hogy mire 15-16 évesek lesznek, nem kell kiselőadást tartanom a gyári munka és álmaik munkája közti különbségről. :D

2016. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
73%
Én nem mertem elmondani otthon a rossz jegyeket, mert elég szigorúan büntettek. A lányommal nem csinálom ezt, őt jobban bántja, ha valami rosszabbul sikerül, mint engem. Elektronikus napló van, nincs mellébeszéd, és még sose büntettem meg, ha valami rossz lett. Olyan volt, hogy két tantárgyból 3-4 között állt, akkor bementem a suliba megnézni, hogy miért. Mikor láttam a dogákat, megértettem és kerestem neki tanárt, illetve én is tanulok vele. Azóta 4-5 belőle.
2016. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :)
2016. nov. 6. 14:15
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért ez nem akkora szerencse, ne a gyakorikérdések.hu-ból induljunk már ki légyszíves :D


Én jó tanuló voltam, ritkán kaptam rossz jegyet, a szüleim sosem haragudtak miatta, tudták, hogy elég büntetés nekem a rossz jegy, mert jó tanulóként elvártam magamtól, hogy kijavítsam.

Ismerőseim többségét sem büntették a rossz jegyek miatt, alapból ilyet utoljára még valamikor általános iskolában hallottam.

2016. nov. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
49%
Járd ki egyetemet, legyen diplomád ennyi a lényeg pont olyan diplomát fogsz kapni ha kitűnő vagy mintha 2essel mennél végig... Ne bukj meg és kész mit kell ezen bonyolítani?
2016. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%
Remélem utolsót egy 2-es diplomás, épp nem bukott orvos fogja műteni. Nem pedig summa cum laude. Hiszen mindegy.
2016. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!