Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veszekedések a jövőmmel...

Veszekedések a jövőmmel kapcsolatban. Hogyan lehet ennél is egyértelműbben elmagyarázni, hogy a saját életemet szeretném élni?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és már teljesen biztosra tudom, hogy hova és miért szeretnék menni. De mivel ez is része a kérdésnek ezért konkrétabban is megnevezem. A Táncművészetire szeretnék menni, mivel balettozok 8 éves korom óta egyfolytában. Már akkor érdekelt ez a dolog. Szüleimnek akkor sem tetszett, hogy fiú létemre ezt csinálom, de múló hóbortnak tartották, így hagyták, hogy csináljam.

Miután összegeztem magamban a dolgokat, odaálltam eléjük és elmondtam, hogy márpedig én a jövőben is ezt szeretném csinálni, ezért elsődlegesen oda fogok jelentkezni. Szóba jöhetnek más egyetemek és szakok is (a jegyeimmel egyébként nincsen gond), de azok kevésbé érdekelnek, viszont bármennyire ellentmondásosan hangzik, azokat is viszonylag szívesen csinálnám. (Szlavisztika és bűnügyi szakokat értem ezalatt)


Szüleim szerint ezzel a kettővel együtt sokksl többre megyek, mint a balettozással. Megértettem és elfogadtam, hogy sosem fogják megérteni, hogy én nagyon szeretnèm, ha a hobbimat egyel feljebb emelném egy szinttel és komolyabban kezdenék el vele foglalkozni. Mindezek ellenére nem elfogadóak, mert szerintük ez akkor sem egy normális szakma, akkor sem egy olyan dolgot kell csinálnom, amivel nem érek el túl sok mindent.

Akkor ezek után már szóba sem hozom a fodrász szakmát, pedig ez is olyan amit örömmel csinálnék.


19/F


2016. okt. 25. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz oda ahová szeretnél, mert ha a szüleidre hallgatsz megbánod később. A te eleted a te döntésed. Nekik véleményük lehet de a végső döntést te hozod meg! Sok sikert:)
2016. okt. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

már pedig annál nincs jobb,mint ha az ember a hobbijában el tud helyezkedni és abból él meg. kb olyan, mintha nem is kéne dolgoznod, mert azt csinálod amit szeretsz.

én azt javaslom,hogy jelentkezz oda,ahova szeretnél. DE azért legyen egy B terved,hogyha mégsem jön össze ez a pálya. pl egyetem alatt elkezdhetnél valami okj-t legalább. a szüleid is megnyugodnának és neked is lenne biztosítva egy másik út,ha mégsem jön be a táncos dolog.

meg olyan is lehet,hogy elvégezed a táncművészetit és utána munka mellett elkezdesz egy másik szakot is. nehéz, de tényleg jó több lábon támaszkodni.

de én azt mondom, mindenképp próbáld meg ezt a táncos dolgot. ha több mint tíz éve ez érdekel, akkor miért ne próbálnád meg?

2016. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

11 év alatt nem barátkoztak meg a gondolattal, hogy a fiuk balettozik???


Amúgy ha szóba hozod a fodrász szakmát, és fintorognak, kérd meg őket, hogy mondjanak egy mesterfodrászt... Biztos hogy férfit fognak mondani...


(személyes friss tapasztalatom is van, egy bizonyos frizurát eddig 3 fodrásszal vágattam le kép alapján: 2 női fodrász (egyik mesterfodrász) munkájának köze nem volt a képhez, most legutóbb egy férfi úgy levágta, hogy nagyon jó lett!!!)

2016. okt. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudom tanácsolni hogy tedd azt amit TE szeretnél és ne hagyd magad befolyásolni.

Én is balettra akartam menni, csak sajnos én hagytam magam lebeszélni róla, amit már bánok. Ha azt teszed amit szeretnél akkor sokkal boldogabb fogod végezni a "munkád" mert élvezed és mert szereted.

2016. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Értelek téged meg a szüleidet is. Nekem osztálytársam volt ilyen mint te, ő táncolni akart, anyja nem is tiltotta. És egyszer csak lesérült és fuccs a táncnak. Szerintem ha nem is alapképzést de egy OKJ-t érdemes lenne megcsinálnod mert mi van ha te is lesérülsz? Érettségivel nem olyan könnyű jó állást találni. Csinálj meg egy 1 vagy 2 éves képzést azt balettozz és be vagy biztosítva.
2016. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad befolyásolni. Csak olyan példákat tudnék mondani, amik igazolják, amit mondok, azt válaszd, amit szeretnél! Nem az ő életük.
2016. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vidd el a szüleidet a Billy Elliot musicalre...


Amúgy meg: azt csináld, amit te szeretnél, mert ez a te életed.

2016. okt. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!