Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire kell nálatok rendet...

Mennyire kell nálatok rendet tartania a gyereknek a saját szobájában?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nincs semmi romlandó dolog a szobájában, szóval nem lesz tőle büdös, meg nem lesz patkánytanya a ház miatta, meg nem jönnek a hangyák, stb.

Tehát, azokat a dolgokat, amik egyébként is a szobájában vannak, mennyire kell rendben tartania a szülők ízlésének megfelelően?

Hagyhatja a ruháit az ágyon/széken csak odahajítva? Lehetnek kupacokban a papírok, füzetek az asztalon, földön? Könyvek véletlenszerű helyeken? Kupac apró, használt zsepi, stb az asztalon? Mennyire férnek bele?

Rendet tartattok a gyerekkel a saját szobájában, illetve rendet tartatnak veletek a szüleitek, vagy pedig saját szobában mindenki úgy él, ahogy jól esik?


2016. szept. 1. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
33%
Fiam 22 lesz. 50 sörös doboz a földön, hamutál a gép mellett, taknyos ingek, spermafolt az ágyon.. lepedő nélkül, kösz és szendvics a földön. Az a gáz, hogy nem gyerek, tehát el tudom képzelni, hogy egy fiatalabb hogy élhet. ..és amúgy néha kitakarítok nála. Kb. hetente.
2016. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

A gyerekeimtöl annyit követelek, hogy ne legyen romlandó, büdös dolog benn. A többi az ö dolga, a takarítás is. Viszont ha bárki jön hozzá, akkor nem hivatkozhat arra, hogy én nem takarítok, ezt világosan megmondom a látogatóinak is.

Emellett tiszta ruhája akkor van, ha idöben a szennyestartóba kerülnek a koszos ruhái. Ha erre nem hajlandó/lusta, akkor vagy nincs tiszta ruhája, vagy odöben kimossa/teregeti saját maga.

2016. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Nekünk teljesen rendet kell tartani a szobánkban. Ruhákat összehajtogatva székre tenni. 2-3 naponta porszívózni. Szekrényeket letörölni, ha poros. Semmi nem lehet szétdobálva. Mindennek van helye. Szemét (pl. használt zsebkendő) a kukába való, nem a szobába eldobálva. Én már a szennyesemet is mosom. 14 éves vagyok. Szerintem jogosan elvárható dolgok ezek az én koromban. De ovis koromban is elpakoltam magam után. Nem vagyok fogyatékos és szüleim sem trehányok. Engem sem arra nevelnek.
2016. szept. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Az én fiam 24 éves. Mi már évekkel ezelőtt megegyeztünk. Nem megyek a szobájába takarítani ha ő rendben tartja. Ágynemű huzat cseréléskor amikor bemegyek akkor látom, hogy rendben tartja a szobáját. A könyvei, papírja ott vannak ahol vannak, de hál istenek nem dohányzik, és az első író fiával ellentétben nem trehány, lusta. Ha sört iszik, az üvegeket leviszi a konyhába, nem gyűjti. Ahogy a szemetet, szennyes papírzsebit is kitudja dobni.
2016. szept. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Kötelező a rend! Nem disznóólban élünk és nálunk nem én, hanem a férjem büntet, ha nem lehet belépni a szobájukba.
2016. szept. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Most komolyan. Miért pontoztatok le? Első vagyok, csak leírtam ami itthon történik. Nem mondtam véleményt senkiről. Kinek mondtam rosszat?
2016. szept. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Épp akartam kérdezni, hogy minek pontoztátok le az elsőt....

Amúgy köszi a válaszokat.

2016. szept. 1. 20:58
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

26 vagyok,a ruháim szoktak a földön lenni, a táskám, telotok/töltő szintúgy, pohár tányér is (nem mintha nem lenne asztalom mielőtt vki elkezdené) sőt még a tollaim,füzetjeim könyveim is!Polcomon sincs oly nagy rend..sőt a hörcsögömmel alszom 1 helységbe az meg nem büdös..én takaritok hetente-2 hetente porszívozok stb! Ne anyám takaritson már nálam!!!


Jah és nem szóllnak bele

2016. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
A szobája mindenkinek a saját birodalma, kortól függetlenül.
2016. szept. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
6,5éves a lànyom most kezdi a sulit.A szobájàban el kell pakolnia minden hétvégén ,ha olyan akkor hétköznapnis.Polcon rendet rak,földről felteszi a jàtékokat az àgyàt letakarja.Kiviszi a szemetret a kukàba a szennyes poharat tànyért.Van amikor hisztizik közben van amikor nem.De tanulja meg.Amúgy nagyon szépen megcsinàlja ha akarja😃
2016. szept. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!