Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire kell nálatok rendet...

Mennyire kell nálatok rendet tartania a gyereknek a saját szobájában?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy nincs semmi romlandó dolog a szobájában, szóval nem lesz tőle büdös, meg nem lesz patkánytanya a ház miatta, meg nem jönnek a hangyák, stb.

Tehát, azokat a dolgokat, amik egyébként is a szobájában vannak, mennyire kell rendben tartania a szülők ízlésének megfelelően?

Hagyhatja a ruháit az ágyon/széken csak odahajítva? Lehetnek kupacokban a papírok, füzetek az asztalon, földön? Könyvek véletlenszerű helyeken? Kupac apró, használt zsepi, stb az asztalon? Mennyire férnek bele?

Rendet tartattok a gyerekkel a saját szobájában, illetve rendet tartatnak veletek a szüleitek, vagy pedig saját szobában mindenki úgy él, ahogy jól esik?


2016. szept. 1. 17:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
9es: a saját lakásában igen, de az enyémben rendnek kell lennie. Ha valaki disznóólban akar élni, joga van hozzá, csak nem nálam. A sajátjában igen. Túl sokan hiszik azt, hogy bárhol bármikor bármihez joguk van.
2016. szept. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Minden nap megnezem a szobalyat minden gyereknek

Naponta porszivoznak es rendet csinalnak

Mi is minden nap porszivozunk

2016. szept. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

Tisztaságnak kell lennie. Általában én szoktam szólni, hogy porszívózzanak fel, húzzanak ágyneműt, maguktól nem nagyon csinálnák. A lányom az asztalát naponta többször letörli és elrendezi.


Ami a rendet illeti: szemét a szemetesben, szennyes ruha a szennyestartóban. A szobájukban nem esznek, csak isznak. A többi az ő dolguk.


8 éves lány és 4 éves fiú (neki még segítek).

2016. szept. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

én 20 vagyok,még itthon élek. mióta iskolába járok magam takarítom a szobámat. nyilván amíg kisebb voltam segítettek ágyneműhúzásban vagy ha több emberes dolog volt segítettek. de jó pár éve az én dolgom.

nem szólnak bele a szüleim,hogy hogyan pakoljak el stb.

volt amikor ezt kihasználva tényleg igazi disznóol volt a szobámban. de nekem sem volt jó érzés olyan légkörben lenni+ zavaró volt,hogy minden szétdobálva,nem találtam semmit..na meg ha jött volna váratlan vendég,ciki lett volna.

úgyhogy ezt beláttam és igyekszem elpakolni magam után mindig. nincs semmi oda nem való a földön(szemét,ruhák ,könyvek stb). és igyekszem mindig beágyazni miután felkeltem. meg hát szoktam sepregetni,felmosni,ablakot pucolni,portalanítani kb hetente-kéthetente. nincs tökéletes rend, de kupi sincs. olyan a szoba,mint amiben laknak:) a gyakran használt dolgok kint vannak az asztalomon.

és majd a jövendőbeli gyerekemmel is ezt akarom,hogy ne miattam kezdjen el pakolni,hanem maga miatt. mert ismerek olyat,aki az anyja állandóan kényszerített a mániákus rendre..aztán ahogy elköltözött otthonról leszarta az egészet és nagyon-nagyon kupis lett. ennek nincs értelme.

szóval meg akarom velük értetni,hogy miért jó a rend,miért kell elpakolni magunk után stb.

2016. szept. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs büdös, nincs romlandó kaja, és nincs szemét szétszórva (a használt zsepi az a kategória, nem kicsit undorító sztem, ha az asztalon vagy a földön díszeleg, és nem egy szemeteszacskóban minimum), nekem addig mindegy. Csinálja úgy, ahogy neki jó. Plusz ha vendég jön, akkor pakoljon el.
2016. szept. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Patriksztár ***** válasza:

Nekem egy hosszúra nyúló szoba átalakítás miatt iszonyat káosz volt a szobámban. Szekrények elhúzogatva stukkó, szegélyléc felrakás miatt + festés.


Az volt a baj, hogyha rendet rakok, akkor két nap után így is-úgyis megint kupi lesz, mert fúrunk, faragunk, főleg, hogy egy plusz falat is emeltünk.


Általában rend van a szobámban, de most az iskolakezdés miatt kicsit kupis az asztal. Szekrényem felső polcán vannak az objektíveim, a fényképezőgépem, a táskája, az SD kártyák, az a kis szentélyem úgymond. Alatta a Mountain Dew gyűjteményem (Aki nem ismerné: Amerikai üdítőital, iszonyatosan ritkán kapni Mo.-n, hiszen itt már nem forgalmazzák, imádom, és gyűjtöm a kis dobozokat).


A ruhák a szekrényben, fiókban. A földön nem lehet sok dolog, hiszen van egy kisebb testű kutyusom ( Yorki ), aki előszeretettel mindent megesz, szóval oda semmit nem lehet rakni.


Amúgy én csinálom a szobámban a rendrakást, anyukám felmos, hogyha suliban vagyok, ezzel is csak időt spórol, de ezen kívül mindent én csinálok. :)

2016. szept. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A lakasra vonatkozo altalanos szabalyok, rend, tisztasag, vonatkozik mindenki szobajara. Nem vagyok az a fajta szulo aki vissza akar elni a hatalmaval es nem hagy semmi intim szferat a gyereknek, de tisztasagnak lenni kell, mert az egeszsegugyi alapvetes, es se a poratka, se a bakterium nem fog megallni az ajtajaban.

Ha az asztalan kicsit szertehagyja a dolgokat, vagy a ruhai nem mindig sorakoznak katonas rendben az mas, azert nem szolok, ez kulonben is olyan dolog amit egy gyerek a szulo peldajan tanul meg, nem pedig azert mert az amugy rendetlen szulo tole megkoveteli.

Szoval roviden: a rendet nem varom el feltetlenul, de a tisztasagot azt igen.

2016. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!