Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket a kialakult helyzetről? Kicsit hosszú magyarázat.

Figyelt kérdés
4 fős család vagyunk, két fiúnk van. A nagyobbik most kezdte az iskolát. Már elég jól beszokott, barátai is lettek, szereti a helyet, tanárokat. Szóval minden a helyén van :) Jelenleg abban a dilemmában vagyunk, hogy adódott egy jobb lehetőség, amelyhez országon belül költözni kellene. A másik lehetőségünk pedig egy külföldi költözés lenne. A kisebbik gyerkőcünk miatt nem aggódok, nagyon szeret közösségbe lenni, könnyen barátkozik, hamar beilleszkedik bárhová. Viszont amiért rágódom az esetleges költözésen, hogy most, miután a nagyobbik kezdi otthonosan érezni magát az iskolába, vegyem ki és irassam egy másikba? Ahol kezdhet mindent előröl?! Ő kicsit nehezebb eset, nehezebben barátkozik, nem rajong az új helyzetért. Viszont ha elköltöznénk, ott végre nekem is lehetőségem nyílna munkát keresni, vagy tanulni. A jelenlegi lakóhelyünk miatt én nem tudok mást csinálni, mint itthon lenni. A külföldi lét sem ismeretlen számukra, voltak már kisebb korukban pár hónapot velünk külföldön. Viszont a nyelvet egyikük sem beszéli. Bár hamar tanulnak, a kinti tanárok nagyok segítőkészek, több külföldi is van abban az iskolában, és és hamar megtanulták a nyelvet. Szüleiket kérdeztem, és igaz, mondták,hogy kicsit megviselte a gyereket a helyzet, de hamar hozzászoktak, és utána már nem volt gond. Emiatt a nagyobbik fiamat szintén jobban féltem,mint a kicsit. Jelenleg nem tudom merre merjünk lépni?! Kicsit önzőnek érzem magam, hogy azért költöznénk el, hogy végre én is egy kicsit élhessek, ne csak a 4 fal társasága legyen egész nap. Mi a véleményetek?
2016. szept. 30. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is nehezen barátkozik, és idő kell, hogy beilleszkedjen valahová. Mégis amióta elkezdte az iskolát volt pár alkalom, hogy iskolát változzunk költözés miatt. Amikor 14 éves lett akkor meg Angliába vittem. Egy szót sem tudott angolul, és számára vadidegen volt az egész. Mégis ha lassan is de lettek barátai , beilleszkedett, és ma már felnőtt emberként örül a döntésnek, hogy kijöttünk, mert bár még tanul, de nagyon jó munkahelye helye van. A gyerekek majd alkalmazkodnak, idomulnak az új környezethez. Kicsit nehéz lesz neki, de túl lesz a kezdeti nehézségen. Szóval így mérlegelj.
2016. szept. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az életben az a jó, hogy vannak kihívások, abból tanul az ember és attól fejlődik. Bár lehet, hogy félted a fiad, ez természetes, mert anya vagy, és lehet, hogy az elején lesznek nehézségek, de hosszú távon a fiadnak teszel jót, azzal ha változtattok.
2016. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha most nem mentek külföldre egy nagyon nagy lehetőséget veszel el a gyerekeidtől
2016. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miert, az jobb ha te belebolondulsz a munkanelkulisegbe?


En egy percig sem gondolkodnek ebben a szituacioban, mennek akarhova.

2016. szept. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Én is támogatom a változást, ha ennyire megvisel téged a munkanélküliség, az hosszabb távon egyre komolyabb lesz. Szerintem a gyerekeidnek se lenne jó ha latnak, hogy nem érzed jól magad.
2016. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Nagyobb távlatokban gondolkozzatok. Van a varosotokban jó gimnázium? Van a környéken egyetem? Ha nincs, akkor ki tudjátok majd fizetni nekik a kollégiumot, albérletet éveken keresztül? Érdemes szerintem egyetem város közelébe költözni. Ott biztos van jó gimi is. Sok pénzt megspóroltok ezzel majd az évek során . +te is tudnál dolgozni..

Nincs értelme csak azért a mostani helyen maradni, mert a gyereknek vannak barátai.. Még csak szeptember van. Simán beilleszkedik máshol is. Vagy szólni kell az új ofőnek, hogy segítsen az elején, ossza be csoportmunkaba stb.. Tarsatok neki szülinapi bulit stb.. Be fog illeszkedni más helyen is.

2016. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértve és kiegészítve a többieket: Ha külföldre mentek esetleg maradj vele egy évig amíg a nyelvet tanulja és egy kicsit helyrerázódik a lelkivilága. Egy év iskolai veszteség nem jelent akkora hátrányt mint az, hogy anyukája egy befordult, depressziós nő lesz ő pedig sose jár olyan iskolába ahonnan előnnyel indul az életbe.
2016. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vágjatok bele, ha csak ez az egy dolog szólna ellene. A nagyobbik fiút pedig lehet bátorítani a beilleszkedésnél azzal, hogy lám, már az előző helyen is milyen jól sikerült beilleszkedni, itt is hamar lesznek barátai.
2016. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
En is az elozoek mellett allok. Bar nincs gyerekem en a sajat peldammal tudok szolgalni. Kb felevente valtottam iskolat mindenfele okokbol. Az elso ot suliban tok antiszoc voltam de aztan kezdtem kommunikalni es tessek. A vegen mar annyi ismerosom lett hogy nem tudom mennyi :D van h megyek egy tok kietlen helyre vagy pl kulfoldre es ramkoszonnek, hogy szia, en meg erre ohm szia ki vagy? :D
2016. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!