Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 8 hónapom van érettségiig...

8 hónapom van érettségiig (estin) de nem bírok már itthon lakni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem voltam itthon egy ideig (ez a pár hónap maga a mennyország volt számomra.) Most hazajöttem és úgy érzem ismét egy börtönben élek. 20 éves vagyok, tegnap elmentem vásárolni és este nem haza mentem hanem átmentem barátnőmhöz aludni, szóltam nekik de anyám követelte hogy azonnal menjek haza, mert én nem aludhatok ott. Folyamatosan hívott egész este hiába nyomtam ki. El akart indulni megkeresni, már azzal fenyegetőzött hogy hívja a rendőrséget. Ma bement barátnőm munkahelyére balhézni, rendesen lejáratta nem csak magát hanem engem is, barátnőm főnöke kiröhögte. Nem sokkal miután hazaértem el is mentem otthonról mert nem bírtam vele egy légtérben lenni és utánam jött, követett, hiába mondtam hogy menjen el. Normális az ilyen ember??? Számonkéri rajtam mikor hova és miért megyek, képtelen elfogadni hogy nem vagyok gyerek és már nem irányíthat. Normális külön szobám sincs itthon, az ajtón még becsukva se lehet állandóan járkál be tesz vesz, pakolgatja a cuccaimat meg a ruháimat. Szerintem orvosra lenne szüksége, nincs munkahelye 15 éve, csak a takarítás még a ház körüli teendők érdeklik. Egész nap ezt csinálja, nem mozdul ki, egyre rosszabb az állapota és beszélgetni se lehet vele mert csak az van amit ő gondol.


Most van 170 000 ft-om, ebből ki tudnék venni egy szobát valahol, de van más opció is, mehetnék külföldre dolgozni. A lényeg hogy ha elmegyek itthonról ígyis úgyis dolgoznom kell, a sulim itt van helyben, átiratkozni se tudom mennyire lenne értelme mert munka mellett nem hiszem hogy tudnám csinálni főleg így érettségi előtt. Pestre szerettem volna felköltözni, mert ugye több a lehetőség de egyedül nem merek. Főleg így nagyon vidékiként, egy kisvárosból. Teljesen egyedül érzem magam, senki sem hallgat még senki sem érti meg a problémáimat vagy ad tanácsot, senkire se számíthatok. Állandóan csak azon agyalok mi a fenét kezdjek az életemmel de semmire se jutok. Ma reggel már az öngyilkosságon gondolkodtam.


Ti mit tennének?

20/l


2016. szept. 8. 17:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Eretsegi mar itt sem er semmit kulfoldon pedig ertektelen.

A kerdezo egyszeruen nem akar sajat eletet masokra akar tamaszkodni nem akar felnott lenni ez a problema gyokere

2016. szept. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
17%

20 éves vagy. Jó nő?


Ha nem, akkor az a 170 ezer, bizony jó befektetés. Mondjuk kondibérlet, fodrász, kozmetikus, ilyesmi.


Szedj fel egy gazdag korodbéli fiú, aki full extrás kertes családi házban lakik a szüleivel, meg 7-es BMW-vel jár, vagy S Mercivel. Aztán eltudnál költözni.

2016. szept. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
47%

20 éves vagy, és hogyhogy csak most fogsz érettségizni?

Egyébként pedig, nem kell mindent megváltoztathatatlannak látni. Érettségik minden évben kétszer zajlanak, csak akkor már pénzbe kerülnek. Tehetsz most is egy érettségit, sikerül ahogy sikerül, illetőleg mehetsz javítózni, mert az nem csak bukás esetén van. Annyiféle érettségit tehetsz, nincs kedven felsorolni, de van pótló, javító, kiegészítő, szintemelő, miegymás.

Nem ezen a fél éven múlik az életed remélhetőleg.


Ha elszánod magad a költözésre, legyél résen és legyél agyafúrt, mindenekelőtt készülj fel hogy kiismerd az átveréses helyzeteket, kellene legyen tartalékod, meg pár jogszabálynak én utána néznék.


Ha te most tanulsz, nem tudnál ott eg kollégiumi szobát kérni? Amíg ez nem rendeződik? Csak akkor ha lesz még bevételed, ne szórd el a 170-et.


Másik megoldás, ami nehezebb sokkal: takaríts ki úgy, hogy ne legyen ház körüli munkája, esetleg érdeklődj, hogy van-e valami hobbikör a környéken.


Sajnálom a nehéz helyzeted.


Szóval csak akkor indulj útnak, ha nem bízol senkiben, mert amint megbízol valakiben, nem azt mondom hogy nem lehet emberi kapcsolatot kialakítani, de itt a naivságot pénzben mérik hidd el.


Sok sikert, és én maradnék itthon, mit kezdenék külföldön érettségi nélkül...


Miért akarsz továbbtanulni? A presztízs miatt, vagy vannak céljaid?


Készülj fel előre, ha komoly céljaid vannak, konkrétan ösztöndíjakból Dunát lehet rekeszteni, lehet az önkormányzatod is adna valamit.


Addig is szerintem sportolj és menj el pszichológushoz, mert az érettségi elég nagy teher. Mellesleg ne mászkálj el valóban sokat mivel tanulnod kell. Csak magadra gondolj első körben.


Nem mindegym mit akarsz tanulni, mert vannak nagyon nehéz egyetemek, ott célszerű részt venni az egyetemi felkészítőn, van ahol ez egy éves is.


Én már úgy csinálnám, hogy most érettségire koncentrálnék, utána meg esetleg tennék ősszel vagy tavasszal ergó fél vayy egy év múlva, egy javítót vagy kiegészítőt (erre félretenném vagy szereznék pénzt), ha még az sem elég, akkor nyelvvizsga, lényeg az megtervezném hogyan szerzem meg azokat a pontokat. Tegyük fel ezzel csúszol egy évet, de nem baj, mert meglesznek a pontjaid, addig meg tanulsz.

Most az egyetemi előkészítőt nem tudom hogyan zajlik, megszerzed a pontokat és közben, levelezőn vagy utána - nézd meg a sulinak az oldaán vagy hívd fel őket, és okosabb leszel.

Elmész egy évre előkészítőbe, levelezőn vagy nappalin (ez is pénzbe kerül), aztán elmész sulizni, és keményen, nagyon keményen végigtanulod az első fél évet, és aztán a másodikban már ösztöndíjas is lehetsz.

Rengeteg kiadással számolj a tankönyvek és az egyetemi adminisztrációs díjak (beiratkozás, pótbeiratkozás, könyvek, jegyzetek, könyvtári díj, mindenféle díjak év kezdetétől a tanév végéig általában 3-5 ezer forint is lehet akár, stb stb)

Sok sikert kívánok! Természetesen egy laptop is kelleni fog.

2016. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
81%
Még egy dolog, szerintem eszedbe se jusson se egy pasira, se a szerelmedre támaszkodni, mert úgyis mindig elromlik valami (mivel magadra kéne elsősorban támaszkodni), és nem tudhatod, életed melyik része bánja majd. Pláne nem költöznék össze azzal akit említettél. Egyébknt nem hiszem hogy az áldozatot olyan negatív értelemben mondta csupáncsak olyan kapcsolatot szeretne, ami nem hozza nehezebb helyzetbe mint amiben van.
2016. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Hát ha már ez a téma az öngyilkosság gondolatáig fajult, akkor a továbbtanulást meg a külföldet szerintem tedd félre jobb napokra,mert ez a probléma most a legfontosabb. Nem tudom hol laksz, de garantálom, hogy ott olcsóbbak az albik, mint Pesten. Keress vmi melót és költözz el amilyen gyorsan csak lehet. Ha meg nincs ott munkalehetőség,akkor Pest lehet jó választás. Csak akkor esélyes,hogy októberig várnod kell az albira,mert most az egyetemisták miatt az egekben vannak még a szobaárak is. De am ki lehet fogni, pont ma nézegettem, találtam nagyon olcsókat is.

Aztán ha ez megoldódott és lelkileg már jobban vagy, tudsz gondolkodni a tanuláson meg külöldön.


Én ezt csinálnám a helyedben, ill csinálom is,mert hasonló helyzetben vagyok, mint Te. És egész szépen haladok:) Úgyhogy ebből van kiút!!!


Remélem tudtam segíteni:)

2016. szept. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!