Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 8 hónapom van érettségiig...

8 hónapom van érettségiig (estin) de nem bírok már itthon lakni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem voltam itthon egy ideig (ez a pár hónap maga a mennyország volt számomra.) Most hazajöttem és úgy érzem ismét egy börtönben élek. 20 éves vagyok, tegnap elmentem vásárolni és este nem haza mentem hanem átmentem barátnőmhöz aludni, szóltam nekik de anyám követelte hogy azonnal menjek haza, mert én nem aludhatok ott. Folyamatosan hívott egész este hiába nyomtam ki. El akart indulni megkeresni, már azzal fenyegetőzött hogy hívja a rendőrséget. Ma bement barátnőm munkahelyére balhézni, rendesen lejáratta nem csak magát hanem engem is, barátnőm főnöke kiröhögte. Nem sokkal miután hazaértem el is mentem otthonról mert nem bírtam vele egy légtérben lenni és utánam jött, követett, hiába mondtam hogy menjen el. Normális az ilyen ember??? Számonkéri rajtam mikor hova és miért megyek, képtelen elfogadni hogy nem vagyok gyerek és már nem irányíthat. Normális külön szobám sincs itthon, az ajtón még becsukva se lehet állandóan járkál be tesz vesz, pakolgatja a cuccaimat meg a ruháimat. Szerintem orvosra lenne szüksége, nincs munkahelye 15 éve, csak a takarítás még a ház körüli teendők érdeklik. Egész nap ezt csinálja, nem mozdul ki, egyre rosszabb az állapota és beszélgetni se lehet vele mert csak az van amit ő gondol.


Most van 170 000 ft-om, ebből ki tudnék venni egy szobát valahol, de van más opció is, mehetnék külföldre dolgozni. A lényeg hogy ha elmegyek itthonról ígyis úgyis dolgoznom kell, a sulim itt van helyben, átiratkozni se tudom mennyire lenne értelme mert munka mellett nem hiszem hogy tudnám csinálni főleg így érettségi előtt. Pestre szerettem volna felköltözni, mert ugye több a lehetőség de egyedül nem merek. Főleg így nagyon vidékiként, egy kisvárosból. Teljesen egyedül érzem magam, senki sem hallgat még senki sem érti meg a problémáimat vagy ad tanácsot, senkire se számíthatok. Állandóan csak azon agyalok mi a fenét kezdjek az életemmel de semmire se jutok. Ma reggel már az öngyilkosságon gondolkodtam.


Ti mit tennének?

20/l


2016. szept. 8. 17:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Apukádat nem tudod megkérni hogy tegye helyre?
2016. szept. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Most ez a sztori, hogy jött ide? Ha fel akarsz költözni Pestre, akkor most menj, mert az egyetemisták most keresnek lakótársat. De hova jársz estire? Lehet, hogy új sulit is kellene keresned Pesten. 1-2 hét alatt le kellene rendezned ezeket.
2016. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
30%
Valamit elhallgatsz..a te dolgod. Estire jársz gimibe. Napközben mit csinálsz? Miért nem dolgozol. Szakmát is tanulhatnál. Valami idősebb pasival laktál. Hol, miért?
2016. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
22%
Ismerős érzés. Érleled magadban, akkor erősödni fog a szándék a költözésre, és több bátorságod lesz. Ez sajnos idő.
2016. szept. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%

Ha mar most nehez tanulni soha nem fogsz egyetemre menni.

Menj el dolgozni akar kulfoldre is

Lasd be nem neked valo a tovabbtanulas.

Oh kulfoldon eretsegi molyfingot nem er.

2016. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
13-as minek keressek munkát ha még azt se tudom mit akarok? Maradni vagy menni? Hozzátenném, itt nem olyan könnyű munkát találni. Max. gyárba tudnék menni, ha maradok akkor ez lesz...
2016. szept. 8. 21:22
 17/25 A kérdező kommentje:
Azt már beláttam párszor hogy nem nekem való a továbbtanulás. De ettől eltekintve még mindig a céljaim közé tartozik.
2016. szept. 8. 23:06
 18/25 anonim ***** válasza:
9%

Senki nem tudja, mit szenvedeeeeek... senki nem tudja, óóó...


"Felnőtt nő vagyok, de félek az anyukámtól, ezért nem merek elköltözni tőle. Igaz nincs is hova. Nincs kivel. Fenntartani sem tudnám, nincs munkám. Mennék külföldre, bár még Budapestre sem merek kimozdulni, a fent vázoltak miatt. Mindenért az anyukám a hibás. Mit csináljak?"

2016. szept. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem éppen... :)
2016. szept. 8. 23:18
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Az esti lényege, hogy tudsz mellette dolgozni. Nyilván ne 12-16 órás műszakot keress, de legalább egy 6-8 órás munka belefer. Mellette lehet tanulni. Ha tovább akarsz tanulni, akkor mi a terved? Nyilván akkor is csakis magadra számíthatsz majd.. Akkor is kell majd dolgoznod mellette. Ez van. A sirankozas nem segít. Vagy maradj otthon és turj, vagy keress munkát és vegyél ki egy szobát... Nem kell teljes albi.. A külföld meg a masik pasi után rohanás elég hülye ötlet, tekintve hogy 8 altalnosod van 20 évesen és abba hagynad a sulit... Legalább érettségit tedd le..
2016. szept. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!