Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 8 hónapom van érettségiig...

8 hónapom van érettségiig (estin) de nem bírok már itthon lakni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem voltam itthon egy ideig (ez a pár hónap maga a mennyország volt számomra.) Most hazajöttem és úgy érzem ismét egy börtönben élek. 20 éves vagyok, tegnap elmentem vásárolni és este nem haza mentem hanem átmentem barátnőmhöz aludni, szóltam nekik de anyám követelte hogy azonnal menjek haza, mert én nem aludhatok ott. Folyamatosan hívott egész este hiába nyomtam ki. El akart indulni megkeresni, már azzal fenyegetőzött hogy hívja a rendőrséget. Ma bement barátnőm munkahelyére balhézni, rendesen lejáratta nem csak magát hanem engem is, barátnőm főnöke kiröhögte. Nem sokkal miután hazaértem el is mentem otthonról mert nem bírtam vele egy légtérben lenni és utánam jött, követett, hiába mondtam hogy menjen el. Normális az ilyen ember??? Számonkéri rajtam mikor hova és miért megyek, képtelen elfogadni hogy nem vagyok gyerek és már nem irányíthat. Normális külön szobám sincs itthon, az ajtón még becsukva se lehet állandóan járkál be tesz vesz, pakolgatja a cuccaimat meg a ruháimat. Szerintem orvosra lenne szüksége, nincs munkahelye 15 éve, csak a takarítás még a ház körüli teendők érdeklik. Egész nap ezt csinálja, nem mozdul ki, egyre rosszabb az állapota és beszélgetni se lehet vele mert csak az van amit ő gondol.


Most van 170 000 ft-om, ebből ki tudnék venni egy szobát valahol, de van más opció is, mehetnék külföldre dolgozni. A lényeg hogy ha elmegyek itthonról ígyis úgyis dolgoznom kell, a sulim itt van helyben, átiratkozni se tudom mennyire lenne értelme mert munka mellett nem hiszem hogy tudnám csinálni főleg így érettségi előtt. Pestre szerettem volna felköltözni, mert ugye több a lehetőség de egyedül nem merek. Főleg így nagyon vidékiként, egy kisvárosból. Teljesen egyedül érzem magam, senki sem hallgat még senki sem érti meg a problémáimat vagy ad tanácsot, senkire se számíthatok. Állandóan csak azon agyalok mi a fenét kezdjek az életemmel de semmire se jutok. Ma reggel már az öngyilkosságon gondolkodtam.


Ti mit tennének?

20/l


2016. szept. 8. 17:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
23%
Nem akarok, nem merek, inkább öngyi leszek... fúh, te lány.
2016. szept. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

ne legyél öngyi,

de az a 170 e Pesten nem sok

pláne ha belefutsz átverős hirdetésekbe vagy elszedik a pénzed és ott állsz pénz nélkül

2016. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
97%

Van munkad? Akkor gond nelkul elmehetnel alberletbe hiszen van sporolt penzed.


Masik opcio, hogy kihuzod azt a 8 honapot es lelepsz kulfoldre utana, ha van nyelvtudasod.


Mellesleg nyugodtan hivja rad a rendorseget, amikor nem vagy otthon. Elmultal 18, a rendorok ki fogjak rohogni anyadat.

2016. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Én minél messzebbre elhúznék otthonról.

Tuti, hogy nem normális, valószínűleg bekattant attól, hogy otthon ül és nincs semmi dolga. Elborult azt elméje.

Semmiképp se legyél öngyilkos, de menj el onnan, mielőtt te is begolyózol. Ennél már csak jobb lehet.

2016. szept. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
3%
Költözz hozzám!
2016. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%
Estire jársz, 20 éves vagy, akkor mégis mi tart vissza attól, hogy kivegyél egy szobát és elkezdj dolgozni?
2016. szept. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A nyarat végig dolgoztam és ahogy magamat ismerem nem biztos hogy menne mellette főleg tavasszal amikor nagyon rá kéne állítanom magam az érettségire. A továbbtanulás is tervbe volt, de ha nem készülök fel rendesen akkor egyértelmű hogy lemondhatok róla. Lelkileg, idegileg nagyon rosszul állok. Úgy érzem nincs senkim. Most nyáron megismerkedtem egy sráccal úgy állt a dolog hogy összejövünk de a távolság miatt nem lesz belőle semmi. Ő nem hozna áldozatot értem, én gondolkoztam rajta hogy hozzá költözök, de ha ő semmiképp se hozna áldozatot (kijelentette) akkor alapból nincs értelme az egésznek mert nem gondolja komolyan.
2016. szept. 8. 18:23
 8/25 anonim ***** válasza:
98%
Az estinek az a lényege, hogy dolgozol mellette, én is így érettségiztem le és az osztálytársaim is, sokan tovább is tanultunk. Jobb lenne neked egy albérletben, mint anyád mellett, szerintem.
2016. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

Meg kell tanulnod megállni a lábadon. Menj dolgozni, esti mellett lehet simán, és költözz el. A gimnázium, érettségi azért nem olyan nagy falat, mint pl. egy egyetem, és a legtöbben amellett is dolgoznak.

Én is estin érettségiztem, gyerek mellett.

Sok értelme lenne öngyilkosnak lenni, ne viccelj már.

Ha úgy érzed, egyedül nem tudsz lelkileg úrrá lenni a nyűgjeiden, keresd fel a háziorvosodat, és kérj beutalód a helyi mentálhigiénés központba (egyszerűbb nyelven: pszichiátria). Ez ingyenes, és segíteni fognak összeszedni magad.

Ne anyáddal foglalkozz, sőt ne is azzal a sráccal, hanem magaddal. Hogy tudj dolgozni, el tudj költözni, és önállósodj. Ugyan sok dolgod lesz (munka, tanulás, házimunka), de ez jót fog tenni, nem lesz időd és energiád hülyeségeken agyalni. :)

2016. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Volt egy lakótársam egy 31 éves férfi akire barátként tekintettem, ő is fel akart költözni (talán már ott is van) most ősztől úgy volt hogy együtt megyünk, már megbeszéltünk szinte mindent, utolsó nap meglopott 10 000ft-al, lebuktattam, vissza fizette és megbeszéltük. Pszichológiát szeretnék tanulni, mondtam hogy én próbálom megérteni az embereket, az okait a tetteknek stb. Nyugodtan játszunk tiszta lappal mesélje el miért néz ennyire semmibe hogy ezt tette stb. Abba maradtunk hogy majd írjak. Elhúzott és letörölt mindenhonnan. Naív vagyok. Na mindegy, nem akarom sajnáltatni magam.
2016. szept. 8. 18:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!