Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítsam le a apámat? 17/f

Hogyan állítsam le a apámat? 17/f

Figyelt kérdés

Nagyon irritáló a viselkedése.. Barátnőmet rendszerint úgy hívja, hogy a k__va vagy éppenséggel a nagyságos asszony (mármint nem előtte, hanem ha anyával beszélnek róla.)

Valamint mindketten azt mondják, hogy mennyire nem szimpatikus nekik, hogy ő sosem érdeklődik irántuk. Mindig kérdezgetnek tőle dolgokat, barátnőm csak válaszol, de sosem kérdez vissza. Na ja, előtte jópofiznak, mögötte meg úgy viselkednek..nevetséges.

Apám mondta, hogy barátnőm mennyire bunkó, mert nem beszél sokat és nem szereti az ilyen embereket.

Már bocs de mi? Nem az a lényeg, hogy ő szeresse és nem az a lényeg, hogy neki szimpatikus legyen.

Hogy nem beszél sokat? Édes istenem.. Vannak ilyen emberek. Ez senkit nem tesz bunkóvá. Én pont ezt szeretem benne. Speciel azok a lányok irritálnak, akiknek be nem áll a szájuk és kb mást szóhoz jutni sem hagynak. Szerintem meg ez a bunkóság..

Nem értem mire fel ez a nagy ellenségeskedés.. Komolyan idegesít. Hiába tartok hegyibeszédet, nem érti meg, hogy ez szarul esik és barátnőmnek is, mivel mindent elmondtam neki. Nincs ötletem, hogyan változtassak ezen..


2016. jún. 30. 01:07
 1/5 anonim válasza:
100%

Hi.


Én is 17 éves vagyok. Hasonló helyzetben vagyok a szüleimmel, bár barátnőm nincs. Apám engem baszogat folyamatosan, másért hozzám sem szól.


Amit én észrevettem: 2 dolog miatt csinálja.


Az első, hogy irigy. Irigy arra, hogy nekem gyermekkorom óta olyan dolgok vannak meg, amilyen dolgok neki nem voltak anno. Ez természetesen nem normális, pont azon kellene legyen, hogy segítsen nekem jól élni. Szegény családból származik. Anyám pedig néha mellettem van, néha mellette.


A másik, hogy látja bennem azt, amit ő szeretne, hogy meglegyen benne, de nincs meg. Őt gyerekkorában irányították a szülei egy szakmára, ellentmondani nem volt lehetősége, sőt, nem is mert, véleményét nem merte kifejezni, ha egyáltalán volt, ellenben velem.


Az ilyen embereknek, akik odáig jutnak, hogy a saját fiuk barátnőjét -az én esetemben fiukat- basztatják, nem értem. Elvileg az életük egyik vagy egyetlen értelme vagyunk, nem? Ők választották a gyerekvállalást. Ja, hogy nem csak szépen vigyorog a kisbaba, hanem esetleg problémák is felmerülnek? Óh, kínos...


A tudás, a gondolkodás hiánya az, hatalmas önérzettel és irigységgel párosulva, ami ennyire megmérgezi a (sajnos) átlag családokat. A szülőségre ugye semmi szabályozás nincs.


Szerintem apád irigy. Nem tudni miért. Lehet ennyi idősen nem volt barátnője, lehet szép a csajod, vagy anyukáddal már nem az igazi stb.


Első körben ne félj kimondani a dolgokat, még ha ezek "nagy dolgok" is, beszéld meg velük kínosan és fájóan őszintén. Ha ez nem segít, akkor tudod, hogy van, akiken nem lehet segíteni, és el kell fogadd, hogy pár évig még te szívsz. De ez nem személyes. A pókerben sem veri meg senki az osztót, mert 2-7 offsuitot kapott. Azt játsszuk meg, amink van, bro.


Nem hiszem, hogy félteni kéne téged, nyugi, túl fogod élni velem egyetemben. Írj, mert hasonló helyzetű emberrel szívesen beszélek, plusz érdekel a dolog.


Hát, remélem segítettem.


GL.

2016. jún. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj el, a barátnőddel biztos nincs valami baj, ami eddig nem tűnt fel neked?Ha nincs, akkor lehet apádnak nem is a barátnőd személyiségével van baja, hanem azzal, hogy eleve van barátnőd.
2016. jún. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te tudod, mennyire értelmes amúgy az apád.

Sokszor nekem sem tetszett az enyém véleménye, gyanakvó hozzáállása, ellenszenve, pl nem szimpatizált egy haverommal, de túl sok ügynél derült ki, hogy az öregnek alapjában véve igaza volt. Hiába, mögötte több az élettapasztalat.

2016. jún. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%
Minek viszed egyáltalán a szüleid nyakára? Semmi szükségük még egy gyerekre. A sajátjukkal is elég gondjuk van!
2016. jún. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Tudom, h most abban a korban vagy, amikor az ember inkabb ellensegnek tekinti a szuleit. Ez normalis, velem is igy volt, en is lazadtam, nekem is csomo minden ego volt, amit a szuleim csinaltak, mondtak stb. Ez egy ilye idoszak. De abba gondolj azert bele, h sajnos a mostani tinilanyok nem eppen az illemtudasukrol hiresek. Apad nem bajccsevegni akar a baratnoddel, meg orakig firtatni, h mondjuk anglia miert lepett ki az EU-bol, hanem csak par szot beszelgetne vele, h jobban megismerje, mivel a fia baratnojerol van szo. A csajodban meg lehetne anny tisztelet, h minimalis erdeklodest mutat a szuleid irant, es megtiszteli oket azzal, h amikor nalatok van, akkor raszan a "draga2 idejebol 5 percet es elbeszelget apaddal a sulirol, idojarasrol stb. Ezt illemnek nevezik es tisztelettudasnak.

Szoval vhol megertem, h apad ki van akadva. Lehet, h Te ezt meg nem latod, de valszeg Neked se esne jol, ha a sajat fiad baratnoje arra se meltatna, h elbeszelget Veled kedvesen par percet ugy, h a Te lakasodban van, Teged kerulget...

Es mondjuk ugy tudnal ezen valtoztatni, h a csajoddal is beszelsz es elmondod neki, h "figyelj, apamat tiszteld mar meg par perccel, h elbeszelgetsz vele, h erezze, h emberszamba veszed..." ennyi ;)

2016. jún. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!