Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom elviselni az apámat?

Nem bírom elviselni az apámat?

Figyelt kérdés

Szétment a családunk, előtte se tartottunk nagyon össze sajnos. Anyám úgy döntött, hogy elhagy minket, mi is így tartottuk megfelelőnek Apámmal együtt, bátyám eddig se volt közösségi ember, mindig begubózódva ott ült a gép előtt, azzal a különbséggel most, hogy 2 napot itt, többit anyámnál tölti. Apám kibírhatatlanná vált. Buzdítottam, hogy menjen társat keresni, volt már egy negyedéves kapcsolata, randizgat, azzal jól elvan.

Közöttünk viszont folyamatosan romlik a kapcsolat. Én annak a híve vagyok, hogy mindent megbeszélünk, és ott vagyunk egymásnak. Nem érdeklődik irántam, mi van velem, majd a legfontosabb dolog az életében, a k... takarítás. Random nekiáll takarítani és rám haragszik amiért nem mostam fel a láthatatlan koszt. Kb a padlóról lehetne enni. Tegnap is húzta a száját, hogy nem mostam, de majd összeomlottam a mensturációs görcseimtől, közben az időjárást szidta...

Ma beront a szobámba, leteszi a megszáradt ruháimat, és mondtam neki, hogy várok egy postát, erre becsapja az ajtót. Utánakiabálok h mi a baja, erra azt mondja, hogy hagyjam békén. Néha olyan boldog, mosolyog és ölel engem h mennyire szeret és büszke rám.

Egyetemen most végzek, 4-5 jegyeim vannak, megyek továbbtanulni. Igazán semmi oka nem lenne. Ha elmegyek valakihez aludni, utána szomorkodik, hogy ő mennyire egyedül volt itthon...

A takarításán nem tudok túllépni. Az lenne a dolgom, most h államvizsgázni fogok, hogy reggel felkelek és takarítok és minden tip-top mire hazaér. Ajánlottam már neki könyveket, ilyen érézkenyítés céljából, de semmi, max 2 napig minden oké, utána vissza. Nem bírom már, hogy beszól nekem, hogy nem porszívóztam ki minden cm2 résszívóval. Minden szombaton nagytakarítás van, azaz közösen 3 óra alatt megvagyunk.

Ha elköltöznék (nem tudom mégis miből, de tegyük fel), magam is egyedül lennék, mert párom most nincs, és ő is, azt nem bírná elviselni..

Sokszor odajön hozzám megbeszélni a magánéletét és ilyenkor órákig el tudunk dumálni az emberi kapcsolatokról...

Mit tehetnék még?



2016. máj. 13. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Apád szemmel láthatóan nem tudja megfelelően kezeli az őt ért válsághelyzetet, és a takarítási mániája már-már szimbolikusan utal erre (az életét kellene "kitakarítania", de azt nem tudja). Te a lánya vagy, nem a társa/felesége, így az anyukád által hagyott űrt az ő életében nem töltheted be. Ne is törekedj rá. Ha teheted, költözz el, és próbáld a saját életedet számodra megfelelővé formálni. Ha kéri, akkor segíts neki, amennyire tudsz, de a párkapcsolati problémáját neki kell megoldania. Ha ketten lesztek zaklatottak, annak semmi értelme.
2016. máj. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Részemről semmi baj nincs, hogy megbeszéli velem a párkapcsolatait, sőt, örülök, hogy hozzám fordul. De amíg ban voltak anyámmal, akkor is ez a takarítás mániája volt és összeveszett mindenkivel. Én speciel megmozdulni nem tudok most a fájdalomtól, de ő ezt kifogásként értelmezi és becsapja az ajtóm.

Nem bírja ki azt sem, ha kb 2 napra elmegyek barátnömhőz.

2016. máj. 13. 14:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Úristen! Dettó ez van velem is :( csak én gimis vagyok és érettségizem, meg suliba járok és nincs testvérem.

Még nem sikerült megoldást találnom a problémára, amit az is súlyosbít, hogy elég megszállott kutya és más állat-bolond vagyok. Ha ez nem lenne /ami elképzelhetetlen, mert a személyiségem 60%-át adja/ már mennék is a koleszba.

Sok végigbeszélgetett este után viszont kicsit enyhült a helyzet és az lett a kompromisszum, h mindenki saját maga után takarít és nem tesszük tönkre a másik munkáját.

2016. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, csakhogy a mosás, a fürdő, a wc és a konyha, ezek mind közös terek. Nem a mosogatásról van szó pl, mert egy kanalat otthagy, de ha én hagyom ott, akkor képes felhívni érte...
2016. máj. 13. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, lehet hogy ez szíven fog ütni, de szívesebben lennék a helyedben. Ugyanis az én apám még rosszabb.
2016. máj. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Abba is gondolj bele, hogy egy válás nagyon megtudja viselni az embert! A hangulatingadozások is a válás miatt vannak. Kell egy kis idő apukádnak.

2016. máj. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Másfél éve nem lakik itt konkrétan, de előtte is pokol volt pár éve. Én tisztában vagyok vele, hogy meg tudja változtatni az embert, de miért azt bátnja, aki az egyetlen neki aki fix? (hogy nyersen fogalmazzak)
2016. máj. 13. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!