Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszéljek erről a...

Hogyan beszéljek erről a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A szüleim mindig is tudták, hogy mennyire szeretek focizni, már jó néhány éve komolyabban kezdtem el foglalkozni vele, de sajnos vannak sérüléseim. Mármint lehet rajta segíteni és egy idő után már semmi bajom nem lesz, de a nyárra fel kell függesztenem az edzéseket.

Ha nem is annyira, de kicsit kiesek a gyakorlatból. Az elmúlt majdnem 10 évben ilyenre még nem volt példa, hogy eddig ne csináljam.

Nagyon rosszul esik, hogy erre a 2 hónapra nem tudok elmenni és szeretném ha a szüleim nem viselkednének ilyen hidegen. Mármint nem kell túldramatizálni meg ilyenek, csak tudják mennyire fontos ez nekem és szerintük nem kéne ennyire rosszul viselnen, mert úgyis folytathatom. Nekem nem is ez a bajom, hanem csak attól félek, hogyha kihagyom ezt a 2 hónapot akkor nehéz lesz úgymond visszaszokni...


(16/f)


2016. jún. 18. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, ha sérülések miatt kell szünetet tartani, akkor nem tudsz mit csinálni... a szüleid meg valószínűleg nincsenek annyira képben a sporttal, hogy tudják, mit jelent a két hónap kihagyás. Tudsz esetleg beszélni erről valaki olyannal, aki biztatni tud? Pl. az edződ, vagy olyan játékosok, akik átestek hasonlón. Hátha kiderül, hogy nem jelent akkora problémát és vissza tudsz szokni.
2016. jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
92%

igazuk van nem kel túl dramatizálni

ilyenkor is le kel menni az edzésekre és fejben ott lenni a többiekel hogy ne es ki a ritmusból

2016. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez velem is megesett már, bár foci helyett vívással. A szülők tettek rá, mivel tudták, hogy én sem szeretem a dolgok túlreagálását - még akkor se, ha marhára zavar valami. Így szimplán átvészeltem azt az időszakot, minden mással foglaltam el magamat, ami csak eszembe jutott. Megesett, hogy a lelkemet és még egy tábla csokit is feláldoztam volna, hogy mehessek vissza edzésre (...na, jó, azt a tábla csokit inkább visszavonnám), de végeredményben nem pusztultam bele a hiányba. És bár a kihagyás utáni első alkalmaknál meglehetősen érződött az a hosszas semmittevés, pár hét után teljesen visszarázódtam. Tehát nekem annyi a tapasztalatom, hogy nem kell sokat görcsölni ezen. Főleg, ha ilyen fenemód elhivatott vagy, ami mellesleg király. Ha még bármi kérdés-óhaj-sóhaj-panasz van, szívesen válaszolok. ^^
2016. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!