Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családapák ti tudnátok így élni?

Családapák ti tudnátok így élni?

Figyelt kérdés
Évek óta nem làttam az apàmat.. apàmnak az a véleménye a szülő és gyerek közti viszonyról hogy mindig a gyereknek kell felkeresnie az apját mert ő a fiatalabb.én ezt nem tudom elfogadni egyformán kéne szükségünk legyen egymàsra.gyerekkoromban mindig én kerestem de màr belefàradtam h mindig én tettem ezért a kapcsolatért.ti el tudnàtok lenni éveket a gyereketek nélkül?számomra ez csak ostoba büszkeségnek tűnik 22 L
2016. máj. 18. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

De te is lényegében ezt csinálod....

Ha hiányzik akkor keresd fel.

2016. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
47%
szia! Bár sajnos én nem vagyok családapa (18/L) ,így nem tudok olyan választ adni mint amit szeretnél,de értem a helyzeted ,mivel nálunk is ilyesmi áll fent. A szüleim jó pár évvel ezelőtt elváltak,és az esetek 90%-ban én kerestem az apám. Nagyon rossz volt,de megtudtuk beszélni,és azóta ez normalizálódott a helyzet,de a többi testvéremmel ugyan ez van,mindig nekik kell keresniük őt. Szerintem emögött olyasmi állhat,hogy figyelemre,törődésre vágyik az illető,fontosnak akarja érezni magát ,és azzal,hogy mindig te keresed,ilyesmit érezhet. Remélem sikerül megoldani a helyzetet! :)
2016. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem amíg gyerek a gyerek, addig a szülőnek illik keresni. Ha már felnőtt a gyerek is, akkor bármelyik keresheti a másikat. De nem várható el, hogy mindig csak az egyik kezdeményezzen.

Én ilyen apának a társaságára annyira nem is vágynék.

2016. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Mi soha nem éltünk együtt ezért semmilyen kötődés nem alakult ki. Eleinte még törtem magam de egy idő után csak egy pénztárca voltam a számára amit megúntam. Aztán mikor nem adtam neki folyton pénzt akkor persze le lettem hordva minden sz..házinak. Nekem ott betelt a pohár azóta nem keresem. Nem is találkoztunk 2 éve és nekem ez így tökéletesen megfelel.
2016. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

szüleim 3 éves korom óta külön élnek. 11 éves koromig még úgy-ahogy jött értünk, de azóta semmi. Senki se tudja mi van vele. Igazából kutyának se hiányzik, mert csak a baj van vele(alkoholista). 11 éves korom óta el van nélkülünk.


24N

2016. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Én egy felnőttől sem várnám el, hogy egyoldalúan fusson utánam. Én sem pazarolnám az időmet valakire, aki tesz rám.
2016. máj. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Én örülnék, ha a szüleim meg tudnának lenni nélkülem hosszabb távon.
2016. máj. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha az öreged azt szokta meg, hogy Te keresed fel mindig, akkor azért van most megsértődve, lehet.

Ha valaki szeret valakit, akkor megkeresi.

Vannak azonban nagyon büszke emberek, képesek egy életet leélni úgy, hogy nem keresik a rokonaikat.

Van, hogy nekem is elegem van a párom gyerekéből, de ez pár hét után elmúlik, mert hiányzik.

42/f

2016. máj. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A "kell" itt nem megfelelő szó. Az emberi kapcsolatokban mindig az teszi meg az első lépést, akinek nagyobb igénye van magára a kapcsolatra. A leírtakból számomra az derül ki, hogy apádnak kisebb erre az igénye. Talán egyébként is híján van az érzelmeknek. Számára ezek a kapcsolatok talán nem is az érzelmeket, hanem a függőséget jelentik.
2016. máj. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nyugdíjas anyósom csinálja ezt a férjemmel. A férjem rengeteget dolgozik és nemrég költöztünk családi házba, sok a tennivalónk ott is. Nyilván nincs mindig időnk minden hétvégén elmenni hozzájuk, de a férjem hébe-hóba azért felhívja őket, de hozzáteszem, hogy abszolút nincs beszédtéma, ezek a telefonhívások 3 perc alatt lezajlódnak, mert anyós azon kívül, hogy megkérdezi, hogy a férjemnek sok munkája van-e, meg h mit főztem, meg mit fogok főzni semmit nem tud kérdezni vagy mondani, ők meg semmit nem csinálnak sosem, így mesélni sem tud. Mégis fel van háborodva, hogy a férjem miért nem hívja többet, meg miért nem megy. Legutóbb már megmondta neki, hogy ő nyugdíjas, egész nap otthon van, ráér, semmi dolga, neki sem lenne kevesebb felemelni a telefont. Ők ugyanúgy elvárják, hogy a gyerek keresse a szüleit, fordítva ez nem történhet meg. Ha a férjem 3 hétig nem hívja őket, akkor 3 hétig nem beszélnek. Nem nagyon tudsz ezzel mit kezdeni, az ilyen emberek mindig meg vannak róla győződve, hogy ez a normális és mindenki más hülye..:/
2016. máj. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!