Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a helyzet az hogy vagyok én,a bátyám és a nővérem.Nekünk csak az anyánk ugyanaz , de külön apától vagyunk, ugyanis anyánknak volt 2 sikertelen kapcsolata, a nővérem már külön él a párjával , gyereke is van. De a bátyám még velünk lakik és a probléma itt kezdődik, Édesapámmal nem jönnek ki jól finoman szólva. Sőt utálják egymást a bátyámnak dühkitörései vannak, egyszer apám orrát is eltörte nem tanul 8 általánosa van. Nem is dolgozott csak amikor nagy nehezen apám talált neki egy munkát de ált. 1-2 hónap után abba hagyja valamilyen kifogással, rossz a beutazás, nehéz, bunkók vele stb. Rendetlen, koszos, semmit nem segít itthon csak egész nap fekszik és gépezik. Apám annó a nevére vette őt is és a nővéremet is. De a bátyám csak szidja hogy nem úgy bánt vele ahogy velem, időnként új dolgokat is kitalál ,olyat ami nem is történt de ő azt hiszi, hogy az úgy volt, pl nehéz körülmények között éltünk egy időben, ő állítja hogy konkrétan éheztünk, de a helyzet az volt h mindig volt itthon étel , ha más nem zsíros kenyér de volt. Most kicsit jobb a helyzet. De ez így akkor sem állapot, mert amikor a nővérünknél volt (másfél 2 hónap) akkor itthon nyugalom, tisztaság, békesség volt. Most feszültség kosz, balhé. Anyánk ebbe belebetegszik,amit ők nem vesznek észre.És ahogy telik az idő a helyzet nem javul. Mit kéne tennem?

2016. márc. 29. 13:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha esetleg számít én 18, a bátyám 20 a nővérem 21 éves
2016. márc. 29. 13:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg kellene ezt beszélned a bátyáddal. Elmondani neki ezeket a dolgokat. Lehet, hogy pszichológus segítségére lenne szüksége. Itt anyukádék tudnak tenni azzal valamit, hogy ha rááll, (amit kétlek), orvosi segítséget keresnek neki. Vagy kiadják neki az ultimátumot, hogy ha nem tud normálisan viselkedni, élni, mehet albérletbe, vagy ahova akar. De te nagyon sok mindent nem tehetsz.
2016. márc. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 acelsziv ***** válasza:
66%
Itt anyádéknak kellene lépni, hogy kivágják, mint macskát szrni és éljen meg a saját lábán ha már ekkora a pofája.
2016. márc. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Aranyszárny válasza:
Csatlakozom! Neked semmit. A szüleidnek meg kell mondania a bátyádnak, "megszoksz vagy megszöksz"! Húsz éves ember? Tizenhét évesen független voltam, mert nekem is rossz volt a természetem. Nehogy már négy ember szenvedjen egy miatt...
2016. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ki kell rakni, vagy ultimátumot adni neki. Vannak emberek, akikkel nem lehet normálisan beszélni. Egyszerűen túl buták hozzá. Egy értelmesebb embert meggyőzhetnél észérvekkel, rávilágíthatnál mi miért nem jó stb... de ehhez kell egy értelmi szint, amivel képes átgondolni és felfogni az elmondottakat. Amennyire az írásodból lejön, a bátyád nem ilyen. Ő tipikusan az a kategória, aki kizárólag végletekben képes gondolkodni. Eldönti neki mi tetszik és mi nem, de azt már nem látja ez másokra milyen hatással van. Valószínűleg ezért vannak dührohamai is, mert amikor valami nem úgy alakul mint szeretné, nem képes a helyzethez alkalmazkodni, vagy szimplán csak az okokat feltárni. Az ilyeneken a "szakember" sem tud segíteni, mivel nem gondolja végig a tanácsokat. Egyszerűen csak le kell törni a szarvát. Ezt persze a szüleidnek kell megtenni. Dolgozol, vagy lelépsz. Ennyi az egész. Lehet nehéznek tűnik, de ha nem lépik meg... milyen helyzetre számítanak úgy 5 év múlva? Vagy 15 év múlva?
2016. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebben egyet értek veletek,ha rajtam múlna már nem lenne itt. Apám sem látja szívesen. De anyám nem képes kirakni, biztosan hajléktalanként végezné.
2016. márc. 29. 16:11
 7/7 sara542 válasza:
Itt egyértelműen a bátyád a hibás.Vagy el kell hajtani albérletbe,vagy meg kell mondani neki hogy igazodnia kell a szülők elvárásaihoz.Lusta,senem tanul,nem sportol,semmi,ez így nem élet.Ezen alakítani kell...Anyukád mellett mindenféleképpen álj ki,hogy ne legyen szomorú. :) Ha kell vegyél neki valamit amit szeret,csokit,vagy amivel csak felvidíthatod.Jobbulást! :)
2016. márc. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!