Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kéne tennem ezek után?

Mit kéne tennem ezek után?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt, van egy húgom meg egy alkoholista apám.

A húgom még ott lakik, de külön házban, csak egy telken.

Mamám 1980-ban halt meg, az ő házában lakik apám, ami nem túl korszerű, de van fűtés,meg áram a többit meg a családi házban intézi,ahol a húgom lakik.

Mindig is szegények voltunk, mert apám elitta a pénzt, de a mai napig nem tartja magát alkoholistának, és ez a legnagyobb sértés amit rá lehet mondani.Mert ő nem alkoholista, ő szegény.

Vagy az éppen aktuális kormány, vagy valamelyik hazai kisebbség miatt, de egy a lényeg: nem ő a hibás azért ahol tart.

(ebben nőttem fel)

Sajnos én olyan ember vagyok, aki a külsőségekre ad, tudom,hogy ez rossz, és millióan mondták már,hogy ne foglalkozzak vele, nekem fontos, és már ilyen is maradok.Mindig adok más véleményére, de azért nem hagyom ,hogy ne tudjak érvényesülni.

Sőt,egyre inkább érvényesülök, szerencsére az utóbbi években tartósan jól állok anyagilag, ami apámnak nem tetszik.Azért mert nem részesül belőle.

A mai napon a húgom felvett egy telefonbeszélgetést, amit elküldött nekem.Ebben apám beszél a testvérével.

Olyanokat mond,hogy ő ugyan szegény, de mindig keresi a kapcsolatokat a rokonaival, mert neki ez fontos (hogy pénzt tudjon kérni), és hogy ő hiába él nyomorúságban, én meg lassan megfulladok a pénzemben, de nem adnék neki egy fillért sem, hagyom,hogy ő nyomorogjon a húgommal együtt, az a lényeg,hogy nekem ilyen kocsi áll a házam előtt, ekkora házban lakjak, meg,hogy tele vagyok dugipénzekkel, ő aztán jól tudja.

Meg azt mondja,hogy ő fogja tartani a kapcsolatot amíg él, de rám majd ne is számítsanak, mert én egy olyan ember vagyok akinek csak a saját érdekei számítanak, és ha én meghalnék inkább felgyújtanám a pénzt, csak ne kelljen másnak adnom.

A húgomnak egyébként rendszeresen adok ha kell, de ugyan így tőlem húsvétra is kapott, apámtól nem.

Már észrevettem,hogy velem kicsit elutasítóak a rokonok, így valóban nem keresem őket annyira, de ezek szerint azért ilyenek velem mert apám ilyeneket mond.

Az alkoholizmusa nyílt titok, senki sem meri neki mondani, például nagybátyám is volt,hogy mondta,hogy igen látja,hogy mennyit iszik, aztán később azt,hogy azért nem iszik annyit, nem kell eltúlozni stb, és most is éppen ez az aktuális véleménye.

Tehát most nem tudom,hogy mit kéne tennem, hisz ők is tudják,hogy nem egészen igaz amit apám mond, de mégis inkább neki hisznek.

Ami külön bosszant,hogy pár éve a nagybátyám ide tudott jönni pénzt kérni, aztán azóta is várom felét, amit még nem adott oda, és soha senkinek nem tettem még szóvá, és nem is fogom.Ha visszaadja visszaadja, ha nem nem.De én nem fogok odamenni elkérni.

Ami még fontos,hogy nem keresek 300 ezreket, csak betudom osztani, nem verem el baromságokra, és egyedül élek, tudok spórolni.

A kérdésem, az igazából az lenne,hogy mit csináljak?Magyarázkodjak,hogy ez nem így van?Vagy mit?Mert igenis bosszant,hogy ezeket hazudozza rólam, fűnek fának, és ezzel tönkreteszi az én rokoni kapcsolataimat is.


2016. márc. 28. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy magyarázkodni kellene. Ha feljön szóba, akkor esetleg elmondod a te véleményed. De senkinek nem tartozol magyarázattal, pláne azon kedves rokonoknak nem, akik hosszú éveken keresztül nézték, hogy apátok miatt nagyon nehéz életetek van. Javaslom, hogy próbálj változtatni azon, hogy mindig más véleményére adj, mert így nem leszel boldog sosem.
2016. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%

Miért nem csinálod azt amit eddig is csináltál?

-Nem jársz a rokonokhoz

- Nem foglalkozol apáddal.

Úgy is mindegy mit teszel, jó ember úgy sem leszel.

De tényleg! Nem kéne azzal foglalkoznod, hogy ki mit mond rólad. Te boldogulsz, dolgozol. Legyél büszke arra, hogy te nem vagy olyan mint apád-

Egyébként én mindig mindenkinek azt mondom, hogy

"Minden rosszban van valami jó is"

Az én anyám agresszív alkoholista volt , és én megfogadtam gyerekként, hogy nem fogok úgy élni mint az anyám. Úgy is lett.

Valószínű, hogy te is azért vagy sikeres az életedben mert nem akarsz apád nyomdokaiba lépni. Látod te is elmondhatod, hogy minden rosszban van valami jó is.

2016. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Két választásod van:

- felhívod a nagybátyádat, és elpanaszolod, hogy nagy bajban vagy, szükséged lenne a pénzre, amit kölcsönadtál neki, és ezentúl ha találkoztok a rokonokkal, folyamatosan sírsz-rísz, hogy milyen nehéz a megélhetés, mindig várod a fizetésnapot, hol ezt kell fizetni, hol azt, sajnos, apád nem tud segíteni, mint más családokban, hiszen ő is szegény, nem is lenne képed kérni tőle. Vannak, akik ezt mesterfokon űzik, és beválik.:-)

- a másik opció, hogy tudatosítod magadban: semmilyen szinten nem számíthattál soha a rokonokra, apádra még kevésbé, tehát nem számít a véleményük. Amit elértél, mindezek ELLENÉRE érted el, kizárólag a te döntésed, kit részeltetsz belőle és kit nem.


Én a másodikat választanám, de ez is a te döntésed.:-)

2016. márc. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!