Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyon magamalatt vagyok...

Nagyon magamalatt vagyok miatta. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Anyámmal pocsék kapcsolatot ápolunk egymással. Állandóan veszekszünk, trágárul beszél velem, fenyegetőzik, olyan apróságok miatt tud felidegesíteni és fenyegetni, hogy az már fáj.

Múltkor pl piskótát sütöttem én meg a nevelőapám, err kijön és elkezd ordítani, hogy szarul csináljuk, kikapta faterom kezéből a tálat es közben ordítozott, aztán Bejött leordított(hozzáteszem nem mondtam semmit és nem csináltam semmi rosszat sütés közben) és lehordott mindenféle semmirekellő, utcaseprű, hasztalan csicskának(úgy, hogy sztem még az utcára is hallották).

Aztán tegnap levette a ruhámat a szárítóról lehajította, es mondta rakjam el, de úgy gondoltam, hogy majd reggel elrakom, erre este átjött, leordított, lehordott megint mindenféle senkinek rámoltotta a villanyt, kinyomta a tv-t és ordított a masik szobából, hogy ha meglátja, hogy felvagyok kitapossa a belemet konkrétan és holnap nagy késsel fog várni amikor jövök haza suliból.

Ilyen hülyeség miatt. Nagyon zsémbes, de tönkre tesz.

Már ott tartok, hogy falakasztom magam, nagyon magamalá tud tenni, és nagyon ideges tudok tőle lenni, már tényleg az akasztásnál tartok. A tegnapi veszekedés teljesen magaalá seprett, rossz kedvem van egésznap.

Keményen tanulok egy jó szakmáért, csak az ő kedvéért, mindent megteszek amit tudok, van mikor éjfélig tanulok, kémény iskolába járok, alig alszok, napi 8-9 órám van, ezek után nem nézhető el tőlem, hogy nem rakom el azonnal a ruhámat vagy, hogy nem úgy ágyazok be ahogy ő akarja látni?

Legszívesebben elkoltoznek, de Egyetemig van még pár évem, aztán ugy tervezem beköltözök oda koliba és havonta fogok hazajárni, ha addig nem ugrok ki a 10.-ről.

Már minden fontos dolgot elterveztem, pl melyik egyetemre szeretnek menni, milyen szak, utana hova solgozni ha osszejon stb. De semmibe veszi, faterom meg csak rohog rajta... Mit tanácsoltok? Mit tegyek? A maximumot adom, és ez is kevés neki...


2016. jan. 14. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs normális rokonod, akinek szólhatnál?


Ha nincs, akkor én a gyámügynek szólnék. Idegbeteg egy anyád van.

2016. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak rokonaim, de senki nem áll szóba velünk, egy 20 évvel ezelőtti hülye veszekedés miatt. Tehát nem is ismerem egy rokonomat sem csak a nagybátyjám.
2016. jan. 14. 14:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor gyámügy. Ha nem vagy benne biztos, kinek szólj, akkor avasd be az ofődet, vagy azt a tanárt aki a sulitokban a gyermekvédelmi felelős.
2016. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudnék elszakadni tőlük, még Ennyi vita, veszekedés és balhé után sem.

Beszélni kéne inkább Velük, de nem tudom mit mondjak, mert úgyis megint balhé lenne belőle.

2016. jan. 14. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

Ebben a felállásban,sajnalak.

De meghalgatnam anyukádat is!!

A csunya szája,miatt valoban,elítélendő de gondolom valamivel,ki provokalod ezt!!


Miert gondolom igy??

Mert tanitatt ami nem,kis pénzbe kerül. Gyanítom szeret teged es,foglalkozik is veled.

szerintem itt vagy túl kiszinezted a tortenetett vagy valamibe sunyiskodsz.

Hisz tok,artalmatlanak egy igazi sulis kislánynak adod ki magad.

Ha,anyukád Ennyire hulye lenne nem hiszem hogy a párja élettársa ezt bírnak,nar reg elhagyta vola szerintem.

Hisz kiakarna ilyen idegbeteg novel elni???

Valami,nem,kerek.

2016. jan. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

"Keményen tanulok egy jó szakmáért"

Hát... maradjunk annnyiban, hogy szakmát tanulsz.


"csak az ő kedvéért"

Jah, te magadtól maradnál félanalfabéta, de anyukád kedvéért erőt veszel magadon?


"mindent megteszek amit tudok, van mikor éjfélig tanulok"

Egy szakközzépben, vagy szakmunkásképzőben? Ugyan, kérlek...


"kémény iskolába járok"

Oda... :D


"alig alszok, napi 8-9 órám van"

Még egyszer: egy szakmunkás- vagy szakközépiskolában?! Ne nevettess már.


A napi kamaszhiszti megvolt, lemaradt, hogy éheztet, meg a tesódat jobban szereti, netán titkon a fiúddal kavar... jó népszerű lett mostanában a gonosz szülő téma.

2016. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukádat is zavarja a rossz helyesírásod és helyettünk is ordibál veled.
2016. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Először is, nem vagyok szakmunkás.

Programozást tanulok, informatika szakon, ezután Egyetemre szeretnék menni programtervező informatikusnak.

Az élettársa is nehezen viseli, de maradjunk annyiba, hogy neki is vannak dühkitörései.

A helyesírásommal semmi probléma, csak telefonról írtam.

Nem kötelező elhinni azt amit írtam, hasznos válaszokat kérek, nem hülyeségeket.

Abszolút nem vagyok hülye, a város 2. legjobb szakközépjébe járok, ahova 4,5-ös részátlaggal vettek fel, és jelenleg 4,1 az összátlagom, a legjobb tanulónak az osztályban pedig 4,4. Nem maradok le sokkal tőle. Ha ezt valaki nem hiszi el, nem az Én problémám.

Nem tartom magam analfabétának.

Semmi kedvem nem lett volna egyházi, vallásos szent fazék suliba jönni, ő íratott be ide jelszóval: "Közel van, helyben, rosszat nem tanulsz stb."

Azt hitte, hogy majd az " Isten így, úgy" dumálval jobb ember leszek, nem vált be. Egésznap oda vagyok, alig vagyok itthon, akkor is tanulok meg alszok, de neki ez is sok.

Csináltam hatalmas hülyeségeket általánosban, kaptam osztályfőnökit, lógtam el plusz órákról, a volt ofimmel is voltak nézeteltérések, de már nem vagyok ilyen.

8.-ban annak érdekében, hogy egy jó iskolába kerüljek abba hagytam, nem kaptam sem beírást, sem osztályfőnökit. Elkezdtem házit írni stb. Bár előtte is tanultam, de lazábban, kettesem, bukásom soha nem volt, hármasom volt mindig kettő(tesi,föci), többi 4-5.

De neki nem tetszik semmi, sem a barátiköröm, sem az osztályom, sem Én, sem semmi.

Én akkor is csöves leszek szerinte.

Heti 2-szer lemegyek a térre a barátokhoz, de az már sok, mert tanuljak rakjak rendet stb.

Ha panaszkodni volna kedvem nem ide írnám ki, hanem a barátoknak mesélném el, tanácsot kérni jöttem, nem lecseszést kérni, azt megkapom mástól.

2016. jan. 14. 19:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Anno a te korodban nekem is ilyen kapcsolatom volt anyammal időnként...Ez volt 15 éve kB. .most van egy diplomám és anyám az egyetlen akire mindig szamithatok.na de ez most mindegy tanuld meg kezelni.ha tudod h vmi idegesíti ne csináld ha kiakad a kupon előzd meg és csinálj rendet.kitartas!!!!!
2016. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!